Author Topic: POP POP BOAT  (Read 3529 times)

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
POP POP BOAT
« on: June 21, 2018, 06:26:04 PM »
Čamcima se bavim od 1986 ali onim pravim a ovo me je zaintrigiralo da probam pošto sve može da se napravi od nečega što svi imamo po kućama. Dakle treba vam jedna limenka nekog pića, dve slamčice za isto ili bakarne ili alu cevčice,  epoksid, vrući lepak a korito se može napraviti od alu posude, tetrapaka, plasticne flase, limenke od sardine ili već koliko imate mašte.
Prvi motor sam napravio od limenke koka kole, ima dosta videa na tubu kako to napraviti pa da se ne bih sad ja pravio pametan lako to možete pronaći...ovo je prvi test ovog tipa motora...potrebno je motor napuniti vodom sačekati da voda u njemu proključa i on će početi da radi



a onda sam ga ugradio u alu posudu


Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: POP POP BOAT
« Reply #1 on: June 21, 2018, 06:41:45 PM »
Kod motora treba paziti da se ne pregreje tako da treba pronaći idealnu poziciju sveće.Može se koristiti i jestivo ulje, alkohol ili neko slično gorivo.Drugi tip motora sam napravio od donjeg dela limenke, ubušio sam dve rupe za alu cevčice i zalio ih epoksidom, membrana je napravljena od bočnog lima konzerve. Bitno je ošmirglati boju sa lima da bi dobili na elastičnosti.Ovako je izgledao test tog motora



a ovako to izgleda kad sam ga ugradio u korito



ko ima bazen u dvorištu, neko jezerce ili veću baru uz neki lagani rc set up može da namontira kormilo i lepo da se zabavi   ()-()
« Last Edit: June 21, 2018, 06:43:25 PM by alzo »