Author Topic: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora  (Read 7613 times)

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #15 on: May 15, 2018, 10:48:54 AM »
Neznam ni sam koliko sam tih konektora sklepao za autice... te svetla te vitlo te kran te dozer... Svaki sam stegao pazljivo spicastim klestima i posle pazljivo zalemio da kalaja ima samounutra. Jako retko mi se desi da nece da udje zbog lema i nikad problem sa kontaktom ili odvajanjem konektora....

E upravo zato si i iskusan. Ja to radim jednom u sto godina i naravno uvek prvo zaj... sto komada dok ne napravim kako treba. Pre neki dan sam bio u tih prvih 100  (yay)

Ce pomognem nije problem. I produzim to i pokazem kako. Ako i zafali konektora i njih ima na zalihi. 🍻

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #16 on: May 15, 2018, 11:04:19 AM »
Ovo je pravilan oblik posle stiskanja jezičaka na kabel sa krimp kleštama. Presek na bakanrnom vodu, kao i na izolaciji, je u obliku "srca". Nemoguće je ovo uraditi sa bilo kojom standardnom kleštom.  mmmm

Od 0:40 min.


Pnedic, uspeće to veštom modelaru iz prvog pokušaja sa dobrim alatom. Vidi se da nije toliko teško.
 ;namig



« Last Edit: May 15, 2018, 01:31:40 PM by tibeteagle »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #17 on: May 15, 2018, 09:26:31 PM »
Pravljenje od muve medveda....
The ground is the limit (or a water)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #18 on: May 15, 2018, 10:56:21 PM »
MJ, i u tehnici suština se krije u detaljima. To mnogi razumemo i uvažavamo, kako ne bi napravili banalnu grešku u gradnji svog modela i zbog toga ga slomili. Nema nevažnih detalja.
 ;namig

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #19 on: May 16, 2018, 01:37:10 PM »
MJ, i u tehnici suština se krije u detaljima. To mnogi razumemo i uvažavamo, kako ne bi napravili banalnu grešku u gradnji svog modela i zbog toga ga slomili. Nema nevažnih detalja.
 ;namig

Naravno. Sve moze da se kupi samo je pitanje para, vremena cekanja a na kraju interesovanja.