Author Topic: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora  (Read 7616 times)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« on: May 14, 2018, 10:18:39 AM »
Kao iz naslova: da li neko u BG ima klesta za krimpovanje konektora za servo - na pozajmicu (tj dosao bih da za 5 min to odradim).
Sinoc sam se kao kreten zaj... sa lemljenjem i na kraju vise pokvario nego sto sam odradio posao. Na kraju se iznervirao.

Treba da napravim produzni za servo koji je oko 95cm. Nabavio sam zice za to i onda sve zaj... Srecom kupio sam 5 metara zice. Konektora mi ponestaje (tj muskih) pa sam zato pobenavio.

PS. Planiram da dodjem u nedelju na RC druzenje u Valjevo, pa u krajnjem slucaju ako neko ko takodje planira da dodje tamo, a ima ih, da ih ponese sa sobom tamo.

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1466
  • teramo ga jako
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #1 on: May 14, 2018, 10:42:38 AM »
jel to hoces da krimpujes nastavak sa navojom kako bi stipaljkicu nakacio ili je nesto dr u pitanju

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #2 on: May 14, 2018, 10:52:11 AM »
jel to hoces da krimpujes nastavak sa navojom kako bi stipaljkicu nakacio ili je nesto dr u pitanju

Hm, ne kapiram sta me pitas. Izgleda da nisam dobro objasnio.
Imam one tri zice za servo (crna, crvena i bela) i na njih hocu sa jedne strane da nakacim zenski servo a na drugi kraj muski servo konektor. Pa sad ima one pinove koje treba da nakacim na zice.
Evo jedan video koji objasnjava sve sto hocu (slobodno pogledajte od 1:30 min)


Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1466
  • teramo ga jako
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #3 on: May 14, 2018, 01:41:41 PM »
tebi treba za konektrore ,steujni kablic
napravi klesta neka ovako i zavrsio si posao ,mislim da je suvise malo za kramp klesta

ja sam ovako uradio i napravio krimpovanje

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1466
  • teramo ga jako
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #4 on: May 14, 2018, 01:42:18 PM »
sl

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1466
  • teramo ga jako
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #5 on: May 14, 2018, 01:42:58 PM »
sl2

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1466
  • teramo ga jako
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #6 on: May 14, 2018, 01:43:45 PM »
sl3

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #7 on: May 14, 2018, 02:14:30 PM »
Koliko vidim ti si od kombinirki napravio neku vrstu spicastih klesta. Imam ja spicasta klesta, veca i manja, al ovo sto video pokazuje (a ima i na aliekspresu za 12E) to su bas krimp klesta (zovu ih PIN crimpers).
Ako treba da se snalazim, snalazicu se - mislio sam da odradim na brzaka.

U svakom slucaju hvala na ideji :)

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #8 on: May 14, 2018, 06:41:16 PM »
Neko je na ovom forumu već imao sličan problem. Pretraži malo po forumu. Klešta za krimpovanje baš tih konektora imaš čini mi se u Kelco-u u BG ali nisu jeftina. Da ih ne reklamiram.
Mislim da ja imam negde tačan naziv i kataloški broj(koji ih deli od običnih klešta za krimpovanje) čak i neko uputstvo u pdf-u. Poslaću ti na e-mail.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #9 on: May 14, 2018, 09:20:18 PM »
Ja sam pre oko 15 godina upao u ovu grešku. Sad' ću ja da uštedim 1-2 eura i kupio sam samo kabel i konektore. Jok.  :-[ Bez pravog alata se ne može pravilno stisnuti dupont konektor i tako postaje izvor nesigurnosti. Lemiti žica za konektor se takođe ne može. Može se, ali onda se ne može gurnuti u kućište. Čak i ako neko nabavi kvalitetna precizna klešta, a jeftini nisu takvi, i onda je rizično uraditi bez iskutva, a da nema dovoljno rezenvih konektora.
Kompromisno rešenje sam našao u tome da sam produžio kabel koji izlazi iz servoa i tako eliminisao produživač. Rasekao sam kabel na servou na polovini i dolemio trožilni sevo kabel dužine tačno koliko je trebalo za oba dela i izolovao sam sa termo bužirom. Lemiti žicu za žicu nije problem nikome, a spoj je veoma siguran. Ne trebaju ni klešta ni konektori.
 ;namig

« Last Edit: May 14, 2018, 09:23:34 PM by tibeteagle »

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #10 on: May 14, 2018, 09:54:46 PM »
Imam ja kljesta, pozajmicu ti, pre podne na novom beogardu posle podne kumodraz, reci gde ti odgovara da ih pokupis. Objasnicu ri kako se koriste, treba par pinova dok udjes u stos ali je veoma prosto
063 77 11 793
Ivan.

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #11 on: May 14, 2018, 11:19:21 PM »
Neznam ni sam koliko sam tih konektora sklepao za autice... te svetla te vitlo te kran te dozer... Svaki sam stegao pazljivo spicastim klestima i posle pazljivo zalemio da kalaja ima samounutra. Jako retko mi se desi da nece da udje zbog lema i nikad problem sa kontaktom ili odvajanjem konektora....

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #12 on: May 15, 2018, 10:40:50 AM »
Ja sam pre oko 15 godina upao u ovu grešku. Sad' ću ja da uštedim 1-2 eura i kupio sam samo kabel i konektore. Jok.  :-[ Bez pravog alata se ne može pravilno stisnuti dupont konektor i tako postaje izvor nesigurnosti. Lemiti žica za konektor se takođe ne može. Može se, ali onda se ne može gurnuti u kućište. Čak i ako neko nabavi kvalitetna precizna klešta, a jeftini nisu takvi, i onda je rizično uraditi bez iskutva, a da nema dovoljno rezenvih konektora.
Kompromisno rešenje sam našao u tome da sam produžio kabel koji izlazi iz servoa i tako eliminisao produživač. Rasekao sam kabel na servou na polovini i dolemio trožilni sevo kabel dužine tačno koliko je trebalo za oba dela i izolovao sam sa termo bužirom. Lemiti žicu za žicu nije problem nikome, a spoj je veoma siguran. Ne trebaju ni klešta ni konektori.
 ;namig

Druze, jako dobro razumem sta govoris. Eventualno je resenje upravo to umetanje produznog "kabla" na sredini kabla koji izlazi iz servoa.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #13 on: May 15, 2018, 10:41:25 AM »
Imam ja kljesta, pozajmicu ti, pre podne na novom beogardu posle podne kumodraz, reci gde ti odgovara da ih pokupis. Objasnicu ri kako se koriste, treba par pinova dok udjes u stos ali je veoma prosto
063 77 11 793
Ivan.

Ivane javljam ti se

HVALA !

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Ima li neko klesta za krimpovanje servo konektora
« Reply #14 on: May 15, 2018, 10:43:18 AM »
Neznam ni sam koliko sam tih konektora sklepao za autice... te svetla te vitlo te kran te dozer... Svaki sam stegao pazljivo spicastim klestima i posle pazljivo zalemio da kalaja ima samounutra. Jako retko mi se desi da nece da udje zbog lema i nikad problem sa kontaktom ili odvajanjem konektora....

E upravo zato si i iskusan. Ja to radim jednom u sto godina i naravno uvek prvo zaj... sto komada dok ne napravim kako treba. Pre neki dan sam bio u tih prvih 100  (yay)