Author Topic: Konektori servo instalacije u krilima  (Read 13878 times)

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Konektori servo instalacije u krilima
« on: May 07, 2018, 10:36:25 AM »
Ima li neko MPX konektore viška ili neko drugo slično rešenje za povezivanje instalacije između uški i centroplana?

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Konektori servo instalacije u krilima
« Reply #1 on: May 07, 2018, 11:02:46 AM »
Hm sad cu malo da filozofiram :)
I ja imam slican problem, jedino sto ce kod mene centroplan i uska biti zalepljeni trajno pa sam ja vuko kabl(ove). Medjutim pitam zasto bas hoces MPX konektore ?
Zasto ne nesto ovako : http://www.mikroprinc.com/proizvodi/elektromehanicke-komponente/konektori/nylon/kucista-i-pinovi-za-nylon-konektore/nylon-kuciste-3-pol-rm3.96/index.php (zenski) i ovo http://www.mikroprinc.com/proizvodi/elektromehanicke-komponente/konektori/nylon/konektori-nylon/nylon-m-3-pol-pravi-rm3.96/index.php (muski)


Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: Konektori servo instalacije u krilima
« Reply #2 on: May 07, 2018, 11:13:35 AM »
Video sam to. Hvala ti na savetu ali problem je u tome što se kod mene krila i uške rasklapaju pa samim tim konektori bi trebali da budu malo robusniji. Bojim se da ovaj tip ne podnosi često ''sklopi-rasklopi'' a ja bih da trajno rešim to pitanje.

Pozdrav.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Konektori servo instalacije u krilima
« Reply #3 on: May 07, 2018, 03:11:21 PM »
Quote
Ima li neko MPX konektore viška ili neko drugo slično rešenje za povezivanje instalacije između uški i centroplana?
Umesto Multiplex-ovog konektora mogu da se upotrebe konektori iz dil porodice. Ima ih u raznim izvedbama sa raznim kućištima i brojem pinova koji se mogu ulepiti u spojeve krila. Ipak ja ne predlažem da se bilo kakav konektor ulepljuje u rebra krila na spojevima. Iz aspekta sigurnosti kontakta to nije dovoljno sigurno. Teško je i ugraditi naknadno sa obe strane za manje iskusnima, a da bude precizno centrično. Lako uđe neka grublja prašina ili vlaga u konektore ako se ne pazi na livadi i eto problema.
Umesto toga najbolje je koristiti obične servo produživače. Standardni produživači imaju po jedan muški i po jedan ženski dil konektor sa odličnim kućištem i bravicom. Na spojevima krila jednostavno treba da viri produživač iz oba dela krila 6-8cm. Pre mehaničkog spajanja krila, treba spojiti konektore sa prstima kontrolisano i sigurno, a žica i konektor se polako ugura u jedno od krila prilikom spajanja delova krila.
Ovaj način je danas najrasprostranjeniji u RC modelarstvu i zadovoljava sve kriterijume sigurnog kontakta, pogotovo ako su kontakti pozlaćeni. Naravno mogu da postoje specijalni slučajevi gde se konektori moraju ulepiti o konstrukciju iz nekog razloga.




« Last Edit: May 07, 2018, 08:23:55 PM by tibeteagle »

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: Konektori servo instalacije u krilima
« Reply #4 on: May 07, 2018, 04:50:41 PM »
To rešenje već imam. Te kabl neće da uđe u krilo a zbog vitosti rebra ne bih smeo sa povećavam rupu, te kabl upadne u krila pa muke da ga izvadiš ili zbog guranja kabla u rupu od rebra kabl izgužvan ....

Mislio sam da to sve izbegnem nekim ozbiljnijim konektorima ...


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Konektori servo instalacije u krilima
« Reply #5 on: May 07, 2018, 06:18:47 PM »
Recimo, ovaj mali konektor je sa jedne strane muško, a sa druge je ženski. Dakle dva komada po sastavu.  Ženski kontakti su slični kao kod MPX-a. Muške pinove treba skratiti na meru. Konstruisan je za štampane ploče da se nadograđuju. Može se lemiti dva pina po žici, pa je kontakt sigurniji.



Ako je krilo jako tanko može i ovo:



« Last Edit: May 07, 2018, 08:25:37 PM by tibeteagle »

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: Konektori servo instalacije u krilima
« Reply #6 on: May 07, 2018, 07:04:47 PM »
Tako nešto bi odgovaralo. Koja im je oznaka?

Hvala na pomoći.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Konektori servo instalacije u krilima
« Reply #7 on: May 07, 2018, 07:11:26 PM »
Dosta je popularan konektor zbog mikro robotike. Stackable Header
Ima na KP pod nazivom "arduino konektor".
 ;namig
« Last Edit: May 07, 2018, 08:19:41 PM by tibeteagle »