ELEKTRONIKA > RC SERVO

Konektori servo instalacije u krilima

(1/2) > >>

Milos 94:
Ima li neko MPX konektore viška ili neko drugo slično rešenje za povezivanje instalacije između uški i centroplana?

pnedic:
Hm sad cu malo da filozofiram :)
I ja imam slican problem, jedino sto ce kod mene centroplan i uska biti zalepljeni trajno pa sam ja vuko kabl(ove). Medjutim pitam zasto bas hoces MPX konektore ?
Zasto ne nesto ovako : http://www.mikroprinc.com/proizvodi/elektromehanicke-komponente/konektori/nylon/kucista-i-pinovi-za-nylon-konektore/nylon-kuciste-3-pol-rm3.96/index.php (zenski) i ovo http://www.mikroprinc.com/proizvodi/elektromehanicke-komponente/konektori/nylon/konektori-nylon/nylon-m-3-pol-pravi-rm3.96/index.php (muski)

Milos 94:
Video sam to. Hvala ti na savetu ali problem je u tome što se kod mene krila i uške rasklapaju pa samim tim konektori bi trebali da budu malo robusniji. Bojim se da ovaj tip ne podnosi često ''sklopi-rasklopi'' a ja bih da trajno rešim to pitanje.

Pozdrav.

tibeteagle:

--- Quote ---Ima li neko MPX konektore viška ili neko drugo slično rešenje za povezivanje instalacije između uški i centroplana?
--- End quote ---
Umesto Multiplex-ovog konektora mogu da se upotrebe konektori iz dil porodice. Ima ih u raznim izvedbama sa raznim kućištima i brojem pinova koji se mogu ulepiti u spojeve krila. Ipak ja ne predlažem da se bilo kakav konektor ulepljuje u rebra krila na spojevima. Iz aspekta sigurnosti kontakta to nije dovoljno sigurno. Teško je i ugraditi naknadno sa obe strane za manje iskusnima, a da bude precizno centrično. Lako uđe neka grublja prašina ili vlaga u konektore ako se ne pazi na livadi i eto problema.
Umesto toga najbolje je koristiti obične servo produživače. Standardni produživači imaju po jedan muški i po jedan ženski dil konektor sa odličnim kućištem i bravicom. Na spojevima krila jednostavno treba da viri produživač iz oba dela krila 6-8cm. Pre mehaničkog spajanja krila, treba spojiti konektore sa prstima kontrolisano i sigurno, a žica i konektor se polako ugura u jedno od krila prilikom spajanja delova krila.
Ovaj način je danas najrasprostranjeniji u RC modelarstvu i zadovoljava sve kriterijume sigurnog kontakta, pogotovo ako su kontakti pozlaćeni. Naravno mogu da postoje specijalni slučajevi gde se konektori moraju ulepiti o konstrukciju iz nekog razloga.




Milos 94:
To rešenje već imam. Te kabl neće da uđe u krilo a zbog vitosti rebra ne bih smeo sa povećavam rupu, te kabl upadne u krila pa muke da ga izvadiš ili zbog guranja kabla u rupu od rebra kabl izgužvan ....

Mislio sam da to sve izbegnem nekim ozbiljnijim konektorima ...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version