Author Topic: Cabin Cruiser Antares  (Read 22033 times)

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Cabin Cruiser Antares
« on: March 21, 2018, 03:37:10 PM »
Pozdrav svima.

Upustio sam se u jedan novi izazov, ali mi manjka iskustva sa izgradnjom brodo modela. Do sada sam gradio rc avione i sad bih probao nešto novo. Našao sam jedan lep motorni čamac ANTARES CABIN CRUISER i krenuo sa gradnjom, Izgradnja broda je već u poodmakloj fazi, sada bih već terbao da ga presvučem staklenom tkaninom i epoksijem ( čekam lepo vreme da to mogu da radim napolju ) ali imam jedan problem. Pošto prvi put radim brod ne znam kakav el. set treba za njega. Verujem da ono što važi za avione tu ne pije vodu, tako da mi ovde treba pomoć oko elektro seta. Koji motor koje snage, koji ESC, koji servo ( za kormilo ), i koji propeler koje veličine.
Trebaju mi konkretni odgovori, ne bih da buđžim motore od bušilica ili tako nešto, nego bih nabavljao elektroniku verovatno iz Kine.

Dužina modela je 1650 mm
Visina je 400 mm
Širina je 550 mm
Težina bi trebalo ba bude negde ( ako se ne varam ) između 5 i 7 kg naravno sa el. setom i baterijom.
Molim vas da se javljaju ljudi koji imaju konkretne predloge, pregledao sam dosta foruma i pročitao sam dosta toga ali ne bih da kupujem neki set a da kada ga ugradim ne radi posao.
Ako uspem postaviću i neke slike.
Hvala unapred.
« Last Edit: March 21, 2018, 05:25:48 PM by Bandi73 »

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Cabin Cruiser Antares
« Reply #1 on: March 21, 2018, 04:06:07 PM »
Još jedno pitanje ( pa makar i rizikovao da budem dosadan  :big smile ) (:beer:)
Da li neko zna nešto o ovom modelu? Tažio sam ga po netu ali sem kod nekoliko modelara koji rade na njemu, ništa nisam uspeo da nađem.
« Last Edit: March 21, 2018, 05:25:02 PM by Bandi73 »

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Cabin Cruiser Antares
« Reply #2 on: April 12, 2018, 09:11:51 AM »
Da li je moguće da niko ne zna da pomogne,da predloži ili uputi neki savet u vezi mojeg pitanja i ovog modela?

Offline Decky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 206
Re: Cabin Cruiser Antares
« Reply #3 on: April 12, 2018, 09:38:12 AM »
Mogao bi postaviti neku sliku da vidimo kako izgleda.
Ja radim neki model Rive ali ce biti benzinski motor, to mi je jeftinija varijanta trenutno

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Cabin Cruiser Antares
« Reply #4 on: April 12, 2018, 07:14:35 PM »
Bandi, dao si malo informacija da bi se moglo bilo šta konkretno predložiti od delova. Opremanje nečega sa pogonom zavisi od još mnogo toga. Trebaju slike tvoje konstrukcije da se vidi oblik dna za način ugradnje osovine i motora, da se odredi ugao, dužina osovine, mesto i maks. veličina propelera i sl. Kako izgleda crtež na osnovu čega je građen i šta ima ucrtano od pognskih delova?
Trebaju da se još odrede i navedu važni polazni kriterijumi. Recimo, hoćeš li jedno- ili dvomotorno rešenje? Svaki način ima svoju prednost i manu.Koja se krajnja brzina i ubrzanje želi postići sa njim? Od toga zavisi u najvećoj meri snaga i krajnji broj obrtaja motora, kao i prečnik i korak propelera.
« Last Edit: April 12, 2018, 08:37:13 PM by tibeteagle »

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Cabin Cruiser Antares
« Reply #5 on: April 17, 2018, 08:42:57 PM »
Hvala tibeteagle što si pogledao moj post. slike ću postaviti čim se snađem i provalim kako se postavljaju, u najgorm slučaju pitaću kolegu informatičara.
No da krenem sa informacijama. Plan po kojem radim je detaljan, ucrtana je pozicija motora, ( jedan motor je u pitanju ) iz čega proilazi jedna osovina i jedan propeler. Model bi trebao da bude sličan onim drvenim motornim čamcima kao što ih ima u veneciji, ( klasični drveni motorni čamac, lakiran, nije za trke ali bi trebalo da ide brže. Mislim da sam malo promašio za težinu, tako da će ukupna težina po mojoj slobodnoj proceni biti oko 10 kg i +.  Negde sam počeo da razmišlam o benzinskom  motoru  ( AquaStar AS26BD 26cc Watercooled Marine Gas Racing Engine with Coil Ignition ). Na planu motor se nalazi negde u zadnjoj trećini modela. Po crtežu propeler bi trebalo da bude negde oko 7cm. ( ovo sam izmerio na planu ).

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Cabin Cruiser Antares
« Reply #6 on: April 17, 2018, 08:54:53 PM »
Hvala i Tebi Decky!
Kao što sam već napisao i ja sam počeo da razmišljam da bi bilo bolje da ugradim benziski motor. Postaviću slike, čim budem provalio kako se postavljaju.

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Cabin Cruiser Antares
« Reply #7 on: April 17, 2018, 09:17:01 PM »
Ne mogu da se snađem sa postavljanjem slika, No ako imate volje da mi pomognete možete pogledati na:

 RC groups Cabin Cruiser Antares by a Newbie Modeler

Tu ima dosta slika, a tu su i planovi .


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Postavljanje slika na forum sa računara između teksta
« Reply #8 on: April 18, 2018, 03:53:07 PM »
Postavljanje slika na forum sa računara između teksta.

22591-0  22593-1  22595-2  22597-3  22599-4

22601-5  22603-6  22605-7  22607-8  22617-9

« Last Edit: April 18, 2018, 06:32:14 PM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Cabin Cruiser Antares
« Reply #9 on: April 18, 2018, 09:02:04 PM »

Quote
Mislim da sam malo promašio za težinu, tako da će ukupna težina po mojoj slobodnoj proceni biti oko 10 kg i +.
Računaj da će za brzo glisiranje toliko velikog i teškog čamca trebati najmanje 1,5kw snage, a bolje više.  mmmm

Quote
...Negde sam počeo da razmišlam o benzinskom  motoru  ( AquaStar AS26BD 26cc Watercooled Marine Gas Racing Engine with Coil Ignition ).
Benzinski motor ne preporučujem. Brašles pogon je čist i tih, bezbedan i siguran je rad. Nema paljenja, nije osetljiv na temperaturu i vlažnost vazduha. Lakše se montira u čamac, ne smrdi na bezin i tako se može držati model u stau. Sa elektromotorom će da leti na vodi, jer broj obrtaja može biti mnogo veći (po izboru). Ubrzanje je takođe mnogo veće sa BL motorom. Benzinski motor proizvodi vibracije što nije dobro nikakvoj krutoj konstrukciji, pa ni čamcu.


« Last Edit: April 18, 2018, 10:50:56 PM by tibeteagle »

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Cabin Cruiser Antares
« Reply #10 on: April 05, 2020, 10:06:08 AM »
Pozdrav svimaponovo posle dugo vremena... :big smile

S obzirom da sada svi imamo podosta slobodnog vremena ( silom prilika ), pomislio samda je vrema da se iz zapećka izvuku neme nezavršeni projekti.
Dugo me nije bilo tu na forumu i istini za volju nisam bio nešto aktivan na polju modelarstva, ralozi su pre svega finansijski a ima tu i nedostatka slobodnog vremena i tako dalje. no da vas ne davim detaljima. Kao što sam već gore napisao, obrisao sam prašinu sa jednog modela koji sam započeo pre nekoliko godina i do sada nisam uspeo da ga završim. Na moju žalost nikada nisam uspeo da postavim slike ( bez obzira što mi je  tibeteagle nesebično pomogao sa objašnjenjem, jednostavno iz meni nepoznatog razloga, kod mene neće da otvori dole prozorče, kao kod njega na slikama i tako i dalje ne mogu da postavim slike.

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Cabin Cruiser Antares
« Reply #11 on: April 05, 2020, 11:31:33 AM »
Kao što gore navedoh, Molim za pomoć iskusne kolege, koji se razumeju u čamce - brodo modele u vezi izbora propelerra,
Hvala unapred svima  :big smile
« Last Edit: April 05, 2020, 12:43:08 PM by Bandi73 »

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Cabin Cruiser Antares
« Reply #12 on: April 05, 2020, 12:20:31 PM »

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: Cabin Cruiser Antares
« Reply #13 on: April 05, 2020, 12:28:17 PM »
Evo je slika. Bravo! Uspela je akcija  oo)) Daj nam još slika...
« Last Edit: April 05, 2020, 12:30:50 PM by Stanko BG »

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Cabin Cruiser Antares
« Reply #14 on: April 05, 2020, 12:31:55 PM »