Author Topic: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.  (Read 20480 times)

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #45 on: January 01, 2019, 02:03:46 AM »
Haha, thanks Coka, happy New Year to you and yours, hopefully catch up soon.

 ()-()
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #46 on: January 01, 2019, 05:44:26 PM »
Mogla bi se sutra i sezona letenja otvoriti...istina bilo je lepo vreme oko podneva pa se letelo po limanskim parkovima,no ako bude kao i danas što se vremenskih prilika tiče možda bi i Čenej došao u obzir.U svakom slučaju SVE NAJBOLJE i SRETNA NOVA GODINA! ()-()

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #47 on: January 18, 2019, 05:01:22 PM »

Otvori Sezona na Fruška gora.

signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #48 on: January 18, 2019, 07:10:37 PM »
Ako ćemo iskreno,onda je sezona je otvorena 1.januara na livadi kod okretnice "četvorke".Sjajno mesto za letenje parkflajera usred grada.Sutradan je u planu bio Čenej.Kako sam saznao i Gabor je planirao  da dođe ali vetar je bio malkice jači.No nije mi namera da se prepucavam, dapače. Hteo bih da iskoristim priliku da pozovem sve na Čenej,da se okupimo čim vreme dozvoli i sezonu u  otvorimo u što većem broju na našoj omiljenoj pisti za letenje.Jedino se nadam da će i ove godine biti kapaciteta među nama da livadu održavamo tj. da bude pokošena bar onako kako je bila u zadnjh par godina a i da se na njoj sem nas,u toku sezone,okupe i kolege iz drugih gradova, kako stare tako i neke nove...Sve najbolje... ()-()...
« Last Edit: January 18, 2019, 07:15:21 PM by trivajuve »

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #49 on: January 18, 2019, 07:19:52 PM »


Ja koristim Julian kalendar.

 ()-()
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #50 on: January 18, 2019, 08:06:48 PM »


Ja koristim Julian kalendar.

 ()-()
...ovo je već jak adut... ()-()...nadam se da se vidimo ove sezone... (<--)...

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #51 on: February 09, 2019, 10:04:16 AM »
Za danas je planirano letenje na Čeneju.Otvaranje nove modelarske sezone na našem omiljenom mestu za letenje.Bilo bi lepo da se okupimo u što većem broju a i vreme nam "ide na ruku"...pozdrav (<--) (<--) (<--)...negde od 14h...

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #52 on: May 29, 2019, 09:48:45 AM »
   Pozdrav ljubiteljima ovog našeg hobija a pre svega onim koji posećuju našu Čenejsku pistu,koriste ili povremeno koriste za modelarske aktivnosti.
   Kako su vremenski uslovi takvi kakvi su,odnosno red kiše pa prazno pa red kiše,izlasci na našu omiljenu pistu su se znatno proredili.No,tako je to u maju a i biće i deo juna.Česte padavine su za posledicu imale da je trava u znatnoj meri izrasla i trebalo bi je kositi ako i dalje želimo da se modelarstvom bavimo kao normalni ljudi a ne kao komandosi,ne obazirući se na kvalitet podloge sa koje polećemo i slećemo.
   Naime,Gabor i ja već nedeljama vrebamo idealan vikend za letenje ali nam se nešto ne da.Naravno da letenje dotiče i temu košenja pa smo se i ujedno dogovorili da se čim vremenski uslovi dobiju na stabilnosti (ne svaki dan kiša i tome sl.), zovnemo Kirša i odradimo sređivanje našeg dela piste kako to dolikuje.
  Ono što želim da kažem je to da ćemo kao i do sada,povremenoo svom trošku,morati da sređujemo taj naš deo odnosno da izdvojimo koji dinar za taj naš deo piste.Računica je tu više nego jasna i par puta sam to osetio i na svojoj koži.Recimo da se samo jedan propreler od 10 inča polomi zbog zarasle podloge(a koriste se i nešto veći)tu je već trošak veći kad uzmemo i dodatne troškove od 500RSD.Uzmimo u obzir da smo predhodne sezone kosili oko 5-6 puta maksimum i nije neki trošak ako se organizujemo kao i do sada.Nije bilo retko,u praksi, da se na pisti u par reči međusobno dogovorimo i izdvojimo po 500RSD(kad nas je više od četvoro na livadi),što i nije neki novac ako ćemo iskreno.
   U razgovoru sa Kiršom,između ostalog,mi je rečeno da je košenje dan posle padavina veoma komplikovano jer se trava lepi za noževe usled vlažnosti i da nam se neisplati da kosimo"danas za sutra" u slučaju da je baš u subotu lepo vreme a predhodni dan je baš lilo "kao iz kabla".Tako da treba da pokažemo malo strpljenja za pravo vreme kad će se ove sezone početi sa održavanjem piste.

   Tako da je prvo košenje u planu čim se vreme stabilizuje i biće odrađeno.Jedino ako se taj vikend bude održavao skup u Valjevu,na kom bi trebali da prisustvujemo,pomeramo za sledeću nedelju.Kako će biti posle toga zavisi od toga kako se dogovorimo,dobre volje i lične potrebe da ovaj deo piste bude sređen.Dogovor je i to da ćemo pokušati da najavimo izlaske na livadu i da će se to objavljivati na ovom forumu nebi li se okupili u što većem broju i da to bude povod da dođu onima koji se dvoume.Pozdrav...Neša... ()-()

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #53 on: June 03, 2019, 03:54:49 PM »
Nedelja popodne,na brzaka napunim par "batkica" i pravac-Čenej...U početku malo vetra,kasnije idealno vreme sa dosta termike.Očekivao sam da ću zateći barem nekog od jedriličara no video sve govori.Na kraju društvo su mi pravili aerodromski psi...Pulinka Ruža i njen neki novi drugar...no kako bilo "sredio"sam jedno 6-7 "batkica",naleteo se dobrano i pravac kući... (<--) (<--) (<--)
« Last Edit: June 03, 2019, 04:00:27 PM by trivajuve »

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #54 on: July 19, 2019, 12:25:28 AM »
Dolazim u subotu u Novi Sad i leteo bih sa jednim drugarom na Cenej, Bicu tamo dva dana subota/nedelja. Zanima me kad je tamo slobodno da se leti i da li trebam da trazim dozvolu od nekog tamo na aerodromu?