Author Topic: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.  (Read 20489 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #30 on: August 05, 2018, 08:26:03 AM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #31 on: August 06, 2018, 11:46:13 AM »
Po prognozi, trebalo je da bude po neke kišice. Oko podneva me zove Neša da je u NS pljusak, i to redovan. Na sreću, do popodne se rasčistio nebo i krenuli smo ka Čeneju...

Thunderbolt u prikolici, WindS, Ultimate i Caliber 30 u gepeku. Kad sam hteo da poletim Thunderbolt-a, primetio sam da je popustio nekih 200g. olova što je zbog tezišta ulepljen u kapotaz modela. Naravno, on je ostao prizemljen.

U međuvremenu su odletela dva An-2


Pošto je prošli put riknula memorijska kartica, nije ostao ništa od fotografija i snimka o prvom letu modela Ultimate. Sad smo uspeli sve zabeleziti


Kako je prolazio vreme, stigao je i Neša, a tu su bili i Slobodan Midić i Neša Miklušev sa jedrilicama


Jedrilice peglale nebo, a Neša leteo modele ili prenisko, ili naglavačke  :)aplauz poznaje ga u male prste, nema tu šta  :)aplauz



Nakon prvog leta helikoptera Caliber 30, koji je bio prilikom zatvaranja letne sezone, sad sam opet poleteo. Nakon malo trimovanja, leteo je po mom ukusu.


Sa WindS sam napravio dva leta. Malo mi je zao da nisam leteo Thunderbolta, ali bolje da je pao teg dok još je bio na zemlji, nego prilikom letenja. Sve u svemu, mogu zaključiti još jedan uspešan letački dan i jedno odlično druzenje sa kolegama.

Ako vreme dozvoli, vidimo se i narednog vikenda  (<--)

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #32 on: August 06, 2018, 09:39:07 PM »
Steta sto nas je Thunderbolt "ispalio" ovaj put jer licno smatram da je ovo model po Gaborovoj meri.Treba dodati i da je pista bila opet sredjena pod konac iako je za nama kisni period od koje trava raste kao poludela.U svakom slucaju lepo druzenje... (<--) (<--) (<--)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #33 on: September 11, 2018, 10:50:07 PM »

Posle malo vece pauze mala modelarska druzina je opet na novosadskom Ceneju. Povod, Julije se ponovio novom "Hitec Aurora 9X" stanicom pa da vidimo kako to radi. Dosla je sa nesto telemetrijske opreme i dva prijemnika. Vec prvo prelistavanje uputstva za rukovanje govori da je samo po spoljasnosti slicna prethodnom modelu, Aurora 9, bez X. A poboljsanje je toliko da bi preopteretilo ovaj tekst, internet je krcat tekstovima o ovoj stanici pa oni koje to interesuje tamo mogu naci sve.





Julije je odabrao nekoliko modela sa kojima ce napraviti prve probne letove.
 


Jos jedan pogled na kontrole



a onda nas "range" test. Vec dugo praktikujemo da model i stanicu postavimo na zemlji udaljene 50-60m. sa antenama u liniji. To bi bila najnepovoljnija pozicija za "predaja-prijem". Ako model mormalno reaguje na komande sa stanice onda je sve OK i moze prvi start.



tu je i Nesa sa svojim modelom



ne, ne leti Julije RC paraglajder, to su neki momci koristili lepo vreme i bogami se naleteli



i uz Nesino poletanje, pozdrav sa Ceneja svim modelarima sa ovog foruma.

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #34 on: September 23, 2018, 08:46:07 PM »
Noćno letenje malog Kraguja, COX Sure Start 049 ( by DADO) , puno buke, za malo letenja, definitivno imam bajato gorivo, motor ne može da "razvije" maksimalne obrtaje i povuče kako treba.
Uglavnom lelujanje na granici svaljivanja.
Prisutni - team racing mehaničar Trivajuve i ja.
Naravno, i  Ruža pulinka , kao nadzorni organ.


« Last Edit: September 23, 2018, 08:50:56 PM by Nenad Miklusev »

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #35 on: September 23, 2018, 08:53:17 PM »
 :)aplauz (res) :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #36 on: September 23, 2018, 10:39:09 PM »
Još jedno lepo modelarsko druženje na čenejskoj pisti.Za mene prvi susret sa kružnokomandovanim modelima,što bi se reklo uživo.Videćemo kako će nas vreme poslužiti u toku jesenjih dana,da iskoristimo još koji pogodan dan za ovaj naš hobi... (<--) (<--) (<--)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #37 on: September 24, 2018, 08:52:12 AM »
Onaj osećaj kad se izorganizuješ za subotu, i zajebe te vreme, a u nedelju kad već nema šanse uopšte ni krenuti zbog obaveza, neopisivo...

Vidimo se  (<--)

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #38 on: September 24, 2018, 06:53:30 PM »
Znajući da će nastupiti ovakvo vreme kao što je danas (a tek je počelo) i da zbog posla koji se završava oko 15h i kad se dođe kući već je pa skoro mrak,deo predprošle i skoro celu prošlu nedelju sam forsirao dolaske na livadu.Brojne poruke kolegama za koje sam verovao da će doći a i bilo je poziva i sa njihove strane.Hoću da kažem da se lepo letelo i okupljali smo se na livadi u zadnje vreme ali niko to nije postavljao na forum.Jednostavno letelo se i družilo ali to nije bilo vidljivo na forumu jer niko nije imao valjda ni potrebu da to objavi...no sad nam predstoje vikendi i vera u to da će nas vremenske prilike poslužiti...čujemo se... (<--)...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #39 on: September 30, 2018, 07:57:51 PM »
Po prognozi bi trebalo da bude lep dan, bez vetra. Umesto toga, kobasica bila konstantno u horizontalnom položaju. Na aerodromu čika Julije, Bogdan, Tamaš i ja sa lepšom polovinom



Uprkos jakom vetru, stiroporci su lepo peglali nebo. Ja sam imao maiden flight sa Ultimate, sa uspešnom prinudnom sletanjem nakon gašenja motora. Extra je imala tri leta.


Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #40 on: November 04, 2018, 04:51:29 PM »
Čenej , 4. Novembar leta Gospodnjeg 2018.

Temperatura 18 stepeni, vetar, momački, 6 metara u sekundi.



Više o modelu i još tri videa, ovde;

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,16482.0.html

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #41 on: November 04, 2018, 07:31:56 PM »
 (res)... lepo "pegla" nebo ovaj model Nešo,lep snimak takođe...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #42 on: November 23, 2018, 01:21:40 PM »
Do sad je prognoza za nedelju bila više nego odlična... Sad vidim da su promenili  (___)

https://www.weather2umbrella.com/vremenska-prognoza-novi-sad-rimski-sancevi-met-station-serbia-sr/7-dana

U svakom slučaju, ostaje da vidimo u nedelju oko podne....

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #43 on: December 31, 2018, 11:14:18 PM »
Gde je ovaj Cenaj? Da li je tamo prijateljski?


 oo))
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: Novi Sad , Modelarska sezona 2018.
« Reply #44 on: January 01, 2019, 01:58:58 AM »
Very friendly.

Happy New Year my friend.

Coka