Author Topic: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle  (Read 7837 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #15 on: March 11, 2018, 09:24:25 AM »
Hajde prvo odogovori na ovo pitanje.
KOJI JE VTX u pitanju.
A drugo naravno da možeš da spojiš VTX i kameru tj odvojiš od ploče FC-a i spojiš direktno na neki izbvor napajanja.
Može vrlo lako da se desi da ti je VTX ekstremno netolerantan na pad napona kada se motori upale.
Ako je neka mikro varijanta ona bi trebalo da izdrži štošta tj da radi na 5V ali da radi i na 3V. Većinom ti mali uređaji koa što je kamera i vtx su napravljeni da rade na naponu od 2,9 do 3.3V tj tako im se napajaju se komponente ali PREKO REGULATORA NAPONA koji smanjuje napon sa 5V i manje na tu vrednost kako bi moglo da se kači na 1S baterije. Regulator neće raditi kako treba ako napon baterije pada brzo. Tj mora uvek imati veći napon na ulazu nego što je na izlazu.... Ako imaš neku veću bateriju tipa 2S 3S probaj sa njom da preko balans kabla izvučeš napon jedne ćelije i spojiš direktno na VTX i kameru (PROVERI DOBRO PLOARITET DA NE BI IZAŠAO BELI DIM)
Ti mali VTX-ovi su uglavnom sumnjivog kvaliteta tako da vrlo često otakzuju poslušnost, brljave sa kanalima....

The ground is the limit (or a water)


Offline rademar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #17 on: March 12, 2018, 09:32:08 AM »
Realno, mislim da mi je najpametnije da dodam 10€ (+ onih 18 što su mi oni vratili) i uzmem novi kopter bez googles.. :)

Taman ću imati ovaj za rezervne delove.. ;)

Al voleo bih da pokušam da rešim ovaj problem, taman da naučim nešto novo..

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #18 on: March 13, 2018, 10:26:37 AM »
Ja bih jos pokusao nesto da uradim (to sam uradio kod sebe i skoro resio problem) pre nego bacis u smece uredjaj. Necu da tvrdim nista ali postoji mogucnost interferencije koju ESC i/ili motor(i) stvaraju tako da se kamera zaludi.
Naime meni se to desilo kod (druge po redu) jeftine kineske kamere (one koja je kao USB flash). Sve je OK dok ne dodam gas. Kada dodam gas slika krene da luduje toliko da je snimak za smece.

Kako sam resio problem: Faradejevim kavezom. Jednostavno sam umotao kamericu u foliju od cokolade toliko da joj je virilo samo socivo. Gotovo potpuno sam eliminisao problem.

Elem, mozda kod tebe ta iterferencija (koja je razlicita u zavisnosti od gasa koji dodas i (verovatno) od napajanja samog ESC-a, tj baterije), izazove efekat prekida signala/rada kamere. Dakle probaj da umotas citavu kamericu (osim antene i sociva) u alu foliju pa probaj - to ti je bar prosto i brzo. Ako se bojis da ne napravis kratak spoj (posto vidim da su svi kontakti na izvol'te), prvo umotaj sve u selotejp pa onda u alu foliju.

Intereferncija je zajebana stvar, koju sam ja ignorisao sve dok se licno nisam suocio sa njom.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #19 on: March 13, 2018, 12:56:33 PM »
potencijalno rešenje može biti lc filter, može biti lako da je crkla zavojnica koja se nalazi na samom izvoru napajanja tj na plus vodu tamo gde ide crvena žica za napajanje cele kamere. To se dešava i iz razloga kada se napravi kratak spoj...
The ground is the limit (or a water)

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #20 on: March 14, 2018, 11:39:14 AM »
Ako kvad leti a kamera i predajnik rade sto to lepo ne povežeš tako da zaobiđeš napajanje kamere sa kvada....to je barem prosto i treba ti nešto ovako


https://www.amazon.com/Crazepony-Inductrix-Splitter-1-25mm-Connector/dp/B01KJPW1IE

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline rademar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #22 on: March 14, 2018, 11:39:50 PM »
@alzo @zajko

Nisam imao pojma da postoje ti spliteri.. Ovo će sigurno rešiti problem!

Javljam, čim namontiram


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #23 on: March 17, 2018, 08:37:42 AM »
@zajko taj adapter je veći od samog quada na koji postvlj kameru
@alzo i @zajko ništa neće rešiti sa tim jer je spliter tu samo da ako ne ume da lemi da poveže kameru sa pločom odnosno fc-om ili kako več. isto je zalemio direktno ili koristio taj filter.
Ono što se tebi druže dešava jeste da ti je kamera u problemu a ne vtx i na njoj ti je pokojan LC filter kao što sam ti i rekao.
Ono što bi ti rešilo problem jeste pravljenje istog od jedne zavojnice i jednog kondenzatora ali ti to nemaš u toj maloj varijanti tako da bolje zaboravi. Traži od kineza da ti pošalju novo a to nemoj bacati.
The ground is the limit (or a water)