Author Topic: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle  (Read 7836 times)

Offline rademar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« on: February 28, 2018, 11:24:14 PM »
Pozdrav svima, novi sam ovde na forumu..

Problem je sledeći:

Danas stigao mini fpv quad EACHINE E013. Prvu bateriju je sve radilo kako treba, odlična fpv slika na googles, nema šuma, sve kako treba.

Posle pola sata kad se napunila baterija, probam ponovo i čim mu dam throttle makar i malo, odmah se potpuno izgubi fpv signal. Čim pustim throttle, signal se savršeno vrati.

Zna li neko kako da rešim ovaj problem? U čemu je fora?
« Last Edit: February 28, 2018, 11:47:32 PM by rademar »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #1 on: March 01, 2018, 12:27:40 PM »
Trebalo bi da bude prosto....
Zameni i li prekontrolisi bateriju, stvar je logicno u napajnju uredjaja... Pretpostavljam da je prazna ili nedovoljno napunjena,  ili je baterija losa ili punjac... Kod davanja THRO ESC-Motor hoce/mora da povuce vecu struju i istu ukida ostalim potrosacima, konkretno FPV

Tako bih ja na to gledao... i proveravao  ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #2 on: March 02, 2018, 03:05:50 PM »
Fora može da bude u bateriji kao što je Zajko rekao jer je teški kinez a takođe može da bude i u  crknutom VTX-u isto mi se dešavalo na whoop-u i ispostavilo se da je crkao VTX. Motori koliko god da povuku ako je baterija ok VTX će uvek raditi. On čak radi i kada motori više ne mogu da drže quad u vazduhu. Prvo nabavi neku bateriju bilo koji 1S ili uzmi neku ako nemaš staru veću bateriju nebitno koliko S ima pa izvuci napon sa jedne ćelije i poveži na quad. NAravno vodi računa i 3 puta pregledaj šta ti je + a šta minus. Nema veze što je baterije i 5X teža od quada ako je ok videćeš da li ti se dešava isto kada dodaš gas iako ne poleti i odvoji se od baterije. MOžeš recimo vezati nekim dužim žicama da može i da poleti. Ako ti se to ne dešava na toj bateriji onda ti je ta sa kojom letiš umrla a ako je isto onda najverovatnije ti je umrlo napajanje na VTX-u kao što sam rekao. Takođe napajanje i VTX znaju da crknu ako im je skinuta antena tj ako antena nije kako treba zakačena na njega jer se sam sagori bez antene.
The ground is the limit (or a water)

Offline rademar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #3 on: March 02, 2018, 03:35:25 PM »
Hvala na odgovorima obojici :)

Nabavljam novu bateriju pa probam i javim rezultate.. Imam neku od drugog quada, ali je drugačiji konektor, ne znam da li smem nju na prikačim da ne ispržim nešto?

To je ovakva baterija

a na E013 ide ovakva

« Last Edit: March 02, 2018, 03:53:35 PM by rademar »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #4 on: March 02, 2018, 05:20:02 PM »
1S je !S bila ona 100 mAh ili 10000 nećeš ništa spržiti samo gledaj opet kažem tri puta proveri šta ti je plus a šta minus.
Znam da postoje boje ali kinezi nekada znaju da se zajebu....
Zato unimer u šake pa proveri da li ti je crvena žica zaista +
The ground is the limit (or a water)

Offline rademar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #5 on: March 02, 2018, 06:21:06 PM »
Čisto iz radoznalosti, šta se desi kada se obrne polaritet? :)
 Jel bi onda spržio sve u njemu?

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #6 on: March 03, 2018, 07:03:41 PM »
Obično nešto strada u tom slučaju...
The ground is the limit (or a water)

Offline rademar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #7 on: March 06, 2018, 08:57:33 AM »
Probao sam sa drugom baterijom i ista je situacija..

Pokrenuo sam dispute na Aliexpress i vratili su mi 18€, koliko košta novi VTX za Eachine E013.. Nadam se da će zamena VTX da reši problem.

Na koji način mogu da proverim da li je VTX zaista crkao i koji je deo crkao.. možda mogu neke delove da iskoristim?
« Last Edit: March 06, 2018, 12:21:49 PM by rademar »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #8 on: March 06, 2018, 02:15:26 PM »
Mnogo je kompleksna tema. Jedini način je da ti to neko proveri ko zna i razme se u elektroniku.
Sam nećeš proveriti ništa. Ne postoji određeni način provere ispravnosti određenih delova nego se uzme unimer u šake, osciloskop i ostali uređaji pa se proveravaju redom komponente koje bi mogle da crknu. Najčešći razlog otkaza i takvog ponašanja tih komponenti jeste otkazivanja nekog od regulatora napona. Ali pošto se većina stvari pravi u kini tako su im i oznake kako im padne na pamet tako da se potraga za SMD komponentama koje se danas ugrađuju na netu pretvara u pravi pakao čak i onima koji se bave elektronikom.
delovi su džaba ali dok čekaš da ti stigne i dog ga nađeš potrošiš više resursa i vremena nego da kupiš nov uređaj. na žalost takva ti je trišna politika danas svugde u svetu, nema popravke bacaj i kupuj drugi.....
The ground is the limit (or a water)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #9 on: March 06, 2018, 07:20:36 PM »
Probaj da izmeris napon na toj 1 Cell bateriji, ne sme da bude manji od 3,2-3,3V   i probaj da zimeris na tom punjacu koji ih puni napon na izlazu,
Mozda punjac ne valja, sto nije iskljuceno,  mozda i baterije.. Utvrdi to napajanje da li je u redu... To sto na baterijama pise 30 ili 35C, ne mora nista da znaci, i na tarabi pise da je p... kad ono nije... Malo i da se nasalim ...  Ne nzam koliko struju vuce sve skupa, ali ove tvoje baterije na slikama od 0,2 Ah ili 0,26 Ah i to je pitanje da li su zaista tolike, dace maksimum 7-8 A, moze lako da se desi da sam uredjaj trazi i vise od toga, zato tako i reaguje, bez TRO sve radi, kad ta 4 motorica uz TRO, potraze svoju struju x A, on ukida ostalim potrosacima...
Uvek bi bilo najzgodnije eliminisati ptanje napajanja da li je ono OK... pa tek ici korak po korak napred, to nekako ima rezona i najlakse je

 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline rademar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #10 on: March 10, 2018, 02:53:58 PM »
Upravo izmerio napon. Na bateriji 3,8V na punjaču 4,9V.. To bi trebalo da je ok?


Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #11 on: March 10, 2018, 03:47:57 PM »
1S bi trebalo da ima 4.20 kad je puna mada i tih 3.80 je za probu ok jedino ako je baterija riknula pa nema kapacitet i onda joj padne napon kad je opteretis....kao kod auta , pali lampice ali nece da zavergla  mmmm
« Last Edit: March 10, 2018, 03:50:27 PM by alzo »

Offline rademar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #12 on: March 10, 2018, 05:45:42 PM »
E ovako.. Otvorio sam dron, da pogledam da nema nekih viljivih oštećenja i zapazim ovo:



Jel moguće da je to iscureo kondenzator i da on pravi problem?


Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #13 on: March 10, 2018, 09:32:14 PM »
Ako misliš na ovo belo to ti je silikon koji drži kristal (mali metalni cilindar koji stoji pored procesora).

Offline rademar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Eachine E013 FPV - Gubi fpv signal čim se doda throttle
« Reply #14 on: March 11, 2018, 12:11:27 AM »
Jel bi mogao nekako VTX da prespojim na posebno napajanje pa da onda probam? Ako sve radi kako treba, onda nije problem u VTXu nego negde drugde? Onda je možda krepalo nešto na FC?

Hteo bih da vidim šta je otišlo, da znam koji deo da poručim.. Da ne bacim 20€ na novi VTX, a ono sve ok sa njim.

Kako bih ovo mogao da izvedem?