Author Topic: ST Model Arcus M  (Read 5045 times)

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
ST Model Arcus M
« on: February 19, 2018, 01:23:50 PM »
Došlo je vreme, da posle boljeg upoznavanja, opišem ovaj model.
Ranije sam pisao da mi se DG-1001M jedrilica jako sviđa i da je šteta što više nema da se kupi. E, njen naslednik je Arcus M. Motor i elisa izlaze iz trupa, a i slične su po izgledu.
Ono što me je zapanjilo kad sam raspakovao model je koliko si krila i rep tanki! Mislim da je nemoguće napraviti tanja krila od penastih materijala! Uz model dolazi i "automat" za podizanje i spuštanje pogona, a za razliku od DG, mehanizam dotičnog je drugačije napravlje, nema više konca, nego je prenos direktno na servo. Model ima uvlačeći stajni trap, spojlere na krilima, za kočenje i to bi bilo to.
Pre prvog leta sam napadne ivice krila oblepio selotejpom, trup armiranom belom samolepljivom trakom i to bi bilo to.
Kako sam znao šta da očekujem, umiksovao sam elevator sa motorom i tako sprečio da model, kada se doda gas, obori nos . Model jako lepo leti, miran ie i kada izgubi brzinu, samo malo obori krilo i veoma brzo se ispravi. Može da poleti sa piste, ali na žalost nemam gde to da probam.
Kasnije sam izbacio mehanizam za točak i njegov sevo, kao i automat za motor. To je olakšalo jedrilicu za nekih 80gr. Mehanizam za motor sam zakačio na GEAR kanal, na DX7S sam usporio servo, da ceo proses traje nešto manje od 2s i prošle subote sam probao takav model. Naleteo sam se! Termike je bilo u izobilju! Sa 3S 1500mAh baterijom sam leteo oko 90min! Napravio sam i miks, da kad je motor uvučen, palica za gas kontroliše kočnice na krilima, koje u neverovatno efikasne!
Zaključak? Mnogo sviđa, prelepa je u vazduhu, lepo leti i nije skupa.
« Last Edit: February 19, 2018, 01:27:33 PM by stevapn »

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: ST Model Arcus M
« Reply #1 on: February 20, 2018, 08:56:54 AM »
Interesantno !
Kako si je nabavio, sa HK ili nekako drugacije ?

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: ST Model Arcus M
« Reply #2 on: February 21, 2018, 09:06:56 AM »
Kupio u Beču, pa mi doneli.