RAZNO > AUTO / BRODO MODELI

Speed Boat 36" na 3D printeru

(1/6) > >>

saxpg:
Nisam odavno bio na forumu, a nisam nesto ni bio aktivan u hobiju do skoro. Povod za pisanje je nabavka 3D printera, koji sam vise kupio radi klinaca, da ih malo isforsiram da udju u neku interesantnu pricu i koliko toliko se skinu sa telefona.
E sad, posto je red da se i ja malo igram, napravio sam camac, jer odavno imam zelju da se oprobam i tom dijelu hobija, ali su jako skupi. Ispostavilo se da je kombinacija 3D printera i camaca odlicna stvar.
Nemam pojma, o setupovima, snazi, brzini, podesavanju, ali pokusacu da provalim sve. Po snimcima onih koji su vec napravili ovaj camac, kada se sve podesi, ide bas dobro.
Ovo je link sa koga je skinut model:
https://www.thingiverse.com/thing:2484802
Ima tu dosta gresaka, tek se ucim ali OK izlazi za sada. PVA plastika je dosta jaka i fina za obradu.
Ne ocekujte bas skoro da ga zavrsim, ali kada bude nekih novosti, okacicu.
Svaki komentar i savjet je dobrodosao.
Pozdrav, Sasa

rajker:
 :)aplauz lepo izgleda,,,cekamo nastavak  ;namig

saxpg:
Dobio sam par pitanja u inbox, ali napisacu odgovor ovdje, mozda jos nekom bude interesantno.
Dimenzije camca su 90x25x12 cm, kada mu se stavi jos pogon bice blizu 100cm.
Uradjen je na 3D printeru Anet A8. Topla preporuka za pocetnike. Printer je placen 130 eura na Aliexpresu, i porez jos oko 20tak, znaci izasao je oko150.
Printer dodje rasklopljen u djelovima, i sklapa se lako za par sati, pri cemu se jako dobro upoznajete sa svim funkcijama, sto je po meni super prica.
Kao sto rekoh ne znam mnogo o camcima i za pocetak cu vjerovatno naruciti pogon koji preporucuje lik koji je naoravio ovaj camac a to je 3670/2150kv sa 150A esc na 6S. Nisam jos uvjek provalio koji je prop koristen, pa ako neko poznaje materiju informacija bi dobro dosla.

dusan.milenkovic:
Za moj gliser od 85cm je predvidjen prop 63mm  (2.5'') sa 1.6 korakom uz slican motor (2000kv)

saxpg:
Hvala na informaciji Dusane. Da znam odakle da krenem. Proguglacu jos malo oko toga.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version