Author Topic: Letece krilo Divinity II  (Read 17050 times)

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Letece krilo Divinity II
« Reply #15 on: February 04, 2018, 01:12:49 AM »
I za sam kraj na red dolazi CG, u mom slucaju bilo je potrebno dodati  nekih 110g olova .
Olovo sam podelio na dva dela 50g ulepio u sam trup(spic) krila,dok sam drugih 60g montirao tako da se mogu skloniti.
Razlog tome je kamera koju cu po potrebi montirati na krilu  , pa je iz tog razloga olovo fiksirano jednim srafom , predhodno sam ulepio parce sper ploce da bih imao usta da usrafim kamericu i olovo.  (pijemo)

Da dodam i to da sam napadnu ivicu oblepio sirokom providnom trakom i sam spic ojacao armiranom trakom ...
Sper plocu ispod krila oblepio sa tamno plavom trakom radi boljeg razlikovanja strana (<--)

Slika 75-76-77-78-79



Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Letece krilo Divinity II
« Reply #16 on: February 04, 2018, 01:08:08 PM »
Kakav SKARBUDŽ  :big smile.
The ground is the limit (or a water)

Offline uros2002

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 469
    • https://www.facebook.com/RC-modeli-1688376258042085/timeline/
Re: Letece krilo Divinity II
« Reply #17 on: February 04, 2018, 02:46:17 PM »
Pozdrav,

Svaka cast @mracni lepo izgleda i nadamse dobro leti.
Mozes li postaviti planove i koji setup koristis. Ukupnu tezinu na poletanju i utisak o letu kakav je.

Hvala

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Letece krilo Divinity II
« Reply #18 on: February 04, 2018, 09:39:09 PM »
Pozzzz druze ,sto se plana tice ima na samom pocetku link sa rc-groups-a, ali evo ovako je mozda lakse da se snadjes.

https://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=26210639
Odstampaj sva tri fajla jer ce ti tako biti lakse .

Sto se setup-a tice , ESC 30A ,motor 2217 1050kv mislim da vuce nesto preko 1kg, prop 9x6 apc , servoi 9g tgy .
Baterija 3s 2500 mah  , sve ovo sam vec imao pa nemogu da kazem da je setup idealan za ovo krilo ali svakako leti :D

krilo je na kraju spremno za let ispalo 950g s'tim da je 110g olova dodato zbog balansa koje svakako moze da se izbegne kada bi se ubacio laksi motor, konkretno u mom slucaju motor je bas bas tezak za ovo krilo .
Sobzirom da je raspon 1200mm nije toliko strasno ali definitivno teze nego sto sam ocekivao ...
Postji mogucnost da se motor dodatno uvuce prema cg-u i samim tim izbegne toliko olovo.

Krilo se super pokazalo u letu , dosta je stabilno i nije previse vrcavo ,kao neka trener varijanta ako tako mogu da kazem. 
Za sad sam imao samo 2 starta pa nemam neko preciznije misljenje ali definitivno sa lakocom poleteo ...Jedino sto sam mogao do sad da zakljucim da je los CG,previse tezine u nosu.
Cekam lepo vreme pa da polako smanjijem tezinu dok ne bude idealno balansiran ...
Iskreno zavisi ko sta voli , ja na primer uzivam kad je gas preko 80% i tu se pokazalo besprekorno , nema bas nikakve razlike kad je gas na 30% i 100% krilo se isto ponasa , nema propinjanja na vecem gasu i tome slicno ...


Kad vreme dozvoli bice i neki video  (pijemo)





Offline dkk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Letece krilo Divinity II
« Reply #19 on: February 07, 2018, 05:43:49 PM »
Bravo, pedantno i promisljeno, odlican pristup...

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Letece krilo Divinity II
« Reply #20 on: February 08, 2018, 02:00:31 PM »
Ako neko zeli da napravi ovaj model, dovoljno je da procita ove tvoje postove. Opisao si ga od A do Ž. SVAKA ČAST

Ja od ranije razmišljam da napravim jedno leteće krilo mada trenutno se bavim drugim stvarima. Ali ovo ovde što si prikazao je vrlo primamljivo.

Čekam video :)

 :)aplauz