RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Letece krilo Divinity II

(1/5) > >>

mracni:
Letece krilo skinuto sa rc Group-sa , plan I ostale informacije imate na link-u …
Jedno od laksih krila za gradnju , plan potpuno besplatan , reklo bi se pravo krilo za pocetnike .
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?1048425-48-Divinity-II-Build***Now-with-Proof-of-flight-video***

U mom slucaju krilo je radjeno sa materijalima koji su dostupni u vecini farbara ,samim tim to je prva izmena u odnosu na plan,posto je kod nas nemoguce naci izoflor debljine 6mm  ( barem kod nas u Nis-u)
Potreban materijal za izgradnju ovog modela u mom slucaju  :
1.   Tabla stirodura 10mm debljine
2.   Tri table izoflora 5mm
3.   Spet ploca za OTO 3mm
4.   Zica za varenje 0.8 x 150mm
5.   Pneumacko crevo 150mm
6.   Balza  10x20x1000mm
7.   Balza 5x8x1000mm
8.   Raznjic  stapici ( deblji )
9.   Cackalice :D
10.   Tutkal ( beli lepak)
11.   Super lepak
12.   Natron papir ( papir za pakovanje)
13.   Selotejp traka
14.   Cicak traka
15.   Olovo 2x60g ( za pecanje)
16.   Sarkice 6kom
17.   Hornice 2kom
Od prilike sve moze da se kupi kod nas …
Normalno radove sam krenuo od stampanja I sastavljanja plana formata A4… 
Slika 1


Posto izoflor od 6mm nisam uspeo da nadjem , to sam kompezovao jednim slojem stirodura od 10mm I preostala  4sloja izoflora 5mm pa je na kraju debljina krila bila kao po planu 30mm .
Izoflor sam imao u zutoj I zelenoj boji ,samim tim vec  sam dobio neku kolor semu u kombinaciji sa roze stirodurom ta sema je ispala I suvise … :D
Izgradnja je krenula seckanjem svih potrebnih delova … 
Slika  2-3

mracni:
Nakon toga napravio drzac motora od balze 10x20x40mm I sper ploce , dimenzije spera zavise od motora do motora pa iz tog razloga necu pisati o dimenzijama … Balzu I sper ,zalio super lepkom da bi ojacao strukturu … ( pazite nisam ih ulepio vec zalio posebno I sacekao da se osuse) 
Slika 4-5 .
Nakos susenja probno namontirao da se uverim da je sve na svom mestu .
Slika 6-7



mracni:
Lepljenje  delova  je islo sloj po sloj iz razloga sto je tako mnogo lakse da se postavi sva elektronika pa tek nakon toga ulepe I zavrsna 2 sloja …
slika 8-9-10

mracni:
Onda sam presao na pravljenje zakrilca, skroio izoflor  zatim pripremio balzu 5x8mm duz cele povrsine zakrilca … balzu sam postavio tako da bude udaljena od ivice za duzinu sarkica od prilike 10 do 12mm zavisno od same velicine sarkice …

Zatim napravio mesto za balzu koju sam postavio u zakrilce , sa ceone strane dodao 3 cackalice.Kada cackalice ocrtaju mesto na balzi onda sve opet razmontirati I tankom burgijom napraviti rupice duz cele sirine  balze tako  da cackalice izadju na drugu stranu … Tek onda sve ulepi I ostavi da se osusi.
Slika 11-12-13-14-15-16

BITNA STVAR , ja sam uspeo da napravim propust  tako sto sam siru stranu zakrilca postavio ka unutrasnjem delu krila (ka motoru), dok je planski trebalo da bude ka spoljnoj strani … To sam primetio pre montaze pa sam imao dodatan posao da to prepravim :-(

mracni:
Onda je red dosao na ugradnju hornice I sarkice … Obratite paznju prilikom ugradnje same hornice da bude postavljena paralelno sa  linijom trupa I zakrilca .
Slika 20-21

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version