www.rcfly4um.org

Author Topic: DJI Mavic AIR  (Read 1503 times)

Offline azoran

• Jr. Member
  • **
DJI Mavic AIR
« on: January 29, 2018, 02:16:59 PM »
Nova letilica iz DJI produkcije,nesto izmedju mavica i sparka.Tezine samo 430 grama,i uz autonomiju leta sa jednom 3S 2375 mAh LiCoO₂ od 21 minuta.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=661&v=39JD6M-5UR0
« Last Edit: January 29, 2018, 06:53:32 PM by azoran »

Offline alzo

• Full Member
Re: DJI Mavic AIR
« Reply #1 on: January 29, 2018, 05:59:45 PM »
Mali je stvarno cudo tehnike  :o

Online DMZ

• Pocetnik
  • *
« Reply #2 on: January 29, 2018, 09:25:48 PM »
Meni zbog njega vec danima gore usi :) DJI je prilicno nekorektan prema svojim kupcima, ali sta da se radi kad jos uvek nemaju ozbiljnu konkurenciju.

Offline tibeteagle

• Hero Member
« Reply #3 on: January 30, 2018, 02:16:52 PM »
...ali sta da se radi kad jos uvek nemaju ozbiljnu konkurenciju.
Da i još dugo neće, jer je Apple Co. stao iza njih. On ima udela u DJI firmi i koriste se njihovi čipovi i ceo najmoderniji razvojni sistem i inženjerski potencijal, od dizajna preko elektronike do softvera. Kvalitet vredi ono što zna za cenu jednog boljeg eplovog pametnog telefona. Za njih je i optimalizovan DJI sistem...
 ;namig
« Last Edit: January 30, 2018, 02:20:28 PM by tibeteagle »

Online DMZ

• Pocetnik
  • *
« Reply #4 on: January 30, 2018, 07:12:01 PM »
Da, taj fazon. Spark recimo, a verovatno sad i Mavic Air, bukvalno je nemoguce koristiti sa Evropskim android telefonima onako kako je proizvodjac propisao, a svakako ne koliko toliko komforno. Ja sam se batrgao sa raznim karabudzevinama, i na kraju sam se predao i nabavio IPhone, i sad je to sasvim druga prica. Prema softveru zvanom IOs imam averziju, i na Iphoneu imam samo jednu aplikaciju - DJI GO4. Verovatno ce se taj trend nastaviti u beskonacno kad su u pitanju mali kompaktnu DJI dronovi. Znaci - prvo nabavis iPhone pa onda drone :) Ja svakako skupljam pare za Mavic Air i razmisljam sta da kazem zeni :)

Offline azoran

• Jr. Member
  • **
« Reply #5 on: January 30, 2018, 09:57:03 PM »
Prema nekim najavama od tipova koji su do sada izlazili sa tacnim najavama vezana za sparka i za mavica platinum,u najavi je mavic pro 2 koji ce po najavama predstaviti pred kraj marta meseca.Posle njega verovatno u toku leta najavljuju i phantom 5. Sto se tice Mavica Air mene je prosto odusevio,sve ono sto je dobro na sparku  i na mavicu pro su usvojili i spakaovali u kuciste vece od Sparka i manje od Mavica pro.Bice muka sa zenama. (nene)

Online DMZ

• Pocetnik
  • *
« Reply #6 on: January 30, 2018, 10:38:03 PM »
Ja sam se nekako nadao nekim Sparku 2 sa 4K kamerim i trecom osom. 4K mi je manje bitna, ali treca osa kod Sparka bas fali. Kod ovog jeste lepo sto se spakuje i stane u dzep, ali me malo smara to rasklapanje a i imam strah od tih kliznih delova. Mozda je neopravdan, ali ne mogu da verujem ni recenzentnma ni Kinezima.

A sto se zene tice... Ova moja je fleksibilna i sve mi dozvoli. Ali me to posle duplo kosta. Koju god posle ona nebulozu zagleda ja ne smem da se bunim, jer mi odmah onaki strucno nabija na nos moje igracke. A cene pamti bolje nego ja.

Offline jojkic

• Jr. Member
  • **
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
« Reply #7 on: February 05, 2018, 09:37:09 PM »
Sve ovo deluje super, osim što malu zabunu pravi tekst u specifikacijama, napisan malim slovima:

1. The sky above the camera cannot be captured due to the gimbal's limited tilt range. Instead, the sky is automatically generated using a zenith patching algorithm.

E sada, trebalo bi obratiti pažnju, šta to konkretno znači u praksi, i raspitati se, preko nego što se čovek zaleti da ga kupi :P
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Online DMZ

• Pocetnik
  • *
« Reply #8 on: February 05, 2018, 10:11:36 PM »
Da, jeste malo konfuzno i nejasno. I ja bih po nekad voleo da dignem kameru u vis i snimim neke zanimljive oblake, ali sa ovakvim letelicama je ti nemoguce. I sad, on kao nesto generise... Verovatno dupliranjem uzoraka neba koji mu je u dometu, ali to ne odgovara realnosti? Ako je to u pitanju, to u nekim situacijama mozda moze da bude efektno. Recimo, ono kad dizes kameru na gore da ti sr neki objekat izgubi iz kadra i ostane samo nebo. Ako su uopste ne to mislili? Svakako ne verujem da je nesto lose. Verovatno jos jedan detalj kojim pokusavaju sto vise da se izdvoje od konkurencije. A verovatno postoji i mogucnost da se iskljuci. Samo... Odgledao sam ko zna koliko recenzija i nisam primetio da je neko pomenuo.

Offline varadero

• Jr. Member
  • **
« Reply #9 on: February 09, 2018, 12:21:30 PM »

Offline varadero

• Jr. Member
  • **
« Reply #10 on: February 21, 2018, 02:37:00 PM »
Evo i promotivne cijene za Mavic Air, nešto jeftinije nego na official DJI Storeu, nije baš 30% kako su naveli, ali ipak je jeftinije.

https://www.banggood.com/DJI-Mavic-Air-4KM-FPV-w-3-Axis-Gimbal-4K-Camera-32MP-Sphere-Panoramas-RC-Foldable-Drone-Quadcopter-p-1256616.html?p=DU1205219022201307RW