Author Topic: Pomoc oko kalibrisanja esc - ova  (Read 11648 times)

Offline bobanmunja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Pomoc oko kalibrisanja esc - ova
« on: December 19, 2017, 11:29:41 PM »
Pozdrav.
Poceo sam sklapanje drona (quadX) i problem na koji sam naisao je kalibrisanje escevoa marke "SKYRC 12A. Na pakovanju pise
- BLHeli firmware specifically designed for Quadcopter
- Refresh rates up to 500 Hz
- Pre - programmed for use in Multi - Rotor plattforms

Kad pokusam da ih calibrisem u Cleanflight, probao sam i Betaflight, pomerim master slajder nagore povezem bateriju, motorcici ili esc ovi pocinju da proizvode neki zvuk, spustim slajder (tako sam na you tube - u naisao da se radi), spustim slajder, pomeram master nekad se vrti jedan motor, nekad 3, nekad 4 ali svi nesto razlicito, jedan secka i greje se. Na njihovom sajtu sam pronasao da podrzavaju one shot protocol sto sam i stiklirao.
Kad pokusam da ih povezem na BlHeli suite ili Configurator, izlazi ono sto sam okacio.

Konfiguracija
1 Fcb. Seriously Pro Racing - SPRacingF3 Flight Controller
2, pdb Mathek 2.1
3. Motori DYS BE2204  2400kv
4. Esc 4x SKyrc 12A

https://imgur.com/zTbF1wW
https://imgur.com/ota7StS



Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Pomoc oko kalibristanja esc - ova
« Reply #1 on: December 20, 2017, 09:06:43 AM »
Ovaj video ti može pomoći oko kalibracije

A ovaj oko podešavanja esc-a na blhelisuite za oneshot
The ground is the limit (or a water)

Offline bobanmunja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: Pomoc oko kalibrisanja esc - ova
« Reply #2 on: December 22, 2017, 05:52:43 AM »
Sve sam to probao i nece. Porucio sam Arduino nano, pa se nadam da sa njim moze da se flesuje, ovako nema sanse

Offline bobanmunja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: Pomoc oko kalibrisanja esc - ova
« Reply #3 on: December 22, 2017, 06:08:16 AM »
posto sam nesto guglao, i pronasao sam da se ovi esc ovi mogu konfigurisati manuelno preko stanice. Svaki od ovih esceva proizvodi neke tonove i svaki ton programira nesto ( to sam tek kasnije saznao). Problem koji je mene zbunjivao kad sam kalibrisao motore je kad krenu da se kalibrisu ne proizvode svi istovremeno onaj pocetni zvuk, nego neki pre neki kasnije i dok sam ja kalibrisao verovatno sam uleteo u neki mod za low volatge ili force start i totalno svaki drugacije kalibrisan. Najgore od svega sto nigde ne mogu da nadjem kako da ih vratim na fabricka podesavanja evo malo izvora


inace moji proizvode isti zvuk, jedan esc se kalibrisao da mu je maximum throtlle position 1500 i tu se tek cuje ton, ali nema posle toga pratecih tonova za dodatno programiranje