Author Topic: VORTEX 3 DLG  (Read 54212 times)

Offline jorgo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #75 on: May 21, 2018, 03:48:27 PM »

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #76 on: May 21, 2018, 04:19:55 PM »
Dakle Dragance stvarni si majstor, letis DLG i cuvas klice simultano  ;D (thumb)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #77 on: May 21, 2018, 05:34:58 PM »
 (res) :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline dkk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #78 on: July 16, 2019, 06:47:03 PM »
Madjarska  WC 2019... samo kao posmatrac...

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #79 on: September 19, 2019, 10:58:42 PM »
Pre neki dan na Kovilovu, Ivan, Lazo i ja.. dva Vortexa u akciji. Pravo uzivanje, samo da se dan nije ovoliko skratio.



Nedavno stigla dva Vortex-a, jedan je Branekov i nadam se da ce poleteti uskoro.. interesantno je resenje za krilo iz dva dela.

25265-0

25267-1

i jednodelno krilo sa video snimka iznad

« Last Edit: September 19, 2019, 11:11:11 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #80 on: September 20, 2019, 10:00:43 AM »
Rešenje sa krilom iz 2 dela je odlično! Skineš horizontalac, ako može, staviš u kutiju pa u ranac i odpedalaš do livade! Em zdravo, em uživaš u letenju! Čim dođem do prve pare, kupujem :)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #81 on: September 20, 2019, 10:14:55 AM »
Rešenje sa krilom iz 2 dela je odlično! Skineš horizontalac, ako može, staviš u kutiju pa u ranac i odpedalaš do livade! Em zdravo, em uživaš u letenju! Čim dođem do prve pare, kupujem :)

Stevo, horizontalac se lako skida, pricvrscen je sa dva M2 srafa za trup. Sajlica se lako skida sa horizontalnog stabilizatora, jer je horn u vidu udice pa se sajlica samo svuce sa iste. Dragan tansportuje svoj vec godinama i svaki put skida horizontalac, tako da je vec provereno i bez bojazni da ce se nesto ostetiti i sl.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #82 on: April 20, 2020, 10:39:58 AM »
Pre izvesnog vremena, letelo se :)

26321-0

26323-1

* 1585403546829576.mov (1196.25 kB - downloaded 219 times.)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #83 on: April 20, 2020, 01:55:10 PM »
Koliko vidim, Nikola, polako se stiču uslovi za prvo takmičenje u ovoj klasi modela. Radujem se misli o tome  :)aplauz

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #84 on: April 20, 2020, 02:16:32 PM »
Pre izvesnog vremena, letelo se :)



 :)aplauz :)aplauz :)aplauz 1ee
Nije sramota učiti !!!

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #85 on: May 01, 2020, 12:14:04 AM »
Koliko vidim, Nikola, polako se stiču uslovi za prvo takmičenje u ovoj klasi modela. Radujem se misli o tome  :)aplauz

Stanko, predvideo si ovo na neki nacin  :big smile

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,16810.0.html
Nikola | rcfly.in.rs


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #86 on: May 19, 2020, 10:33:00 AM »
26458-0

26460-1

Mojom nemarnoscu, ispraznila se baterija u letu.. ovo mi se vec dogodilo pre par godina sa modelom Twister2! Izgleda da godine uzimaju maha, moracu da se prebacim na noviju stanicu kako bi me podsetila na vreme da izvrsim zamenu.

Sve u svemu, nekontrolisani pad modela je bilo jako lose za gledati, pogotovo sto mi je drag. Srecom, kada model ostane bez napajanja, komande na repu dobiju maksimalne otklone, pa model krene da se njise u padu, tako da je stradao samo nos modela, verujte mi ne znam kako da nista drugo nije osteceno. Pregledao sam model detaljno! Ni ogrebotina na nekom drugom mestu! A sto je jos bitnije, nije bilo nikoga blizu pada modela, te je time stvar jos bolja. Proslo je sve kako treba, opomena za ubuduce, meni i mojim kolegama koje lete modele. Treba uciti na sopstvenim greskama, a i tudjim.

26462-2

Laknulo mi je kada sam ustanovio nivo stete, al sam opet iznerviran sto sam ovo dopustio da se desi.

Po povratku kuci, odmah sam se bacio na krpljenje nosa. Posto sam radio smolom, znao sam da ce proces trajati makar dva dana bog susenja iste.

26464-3

Obzirom da je ostecenje na najpozeljnijem mestu (treba ipak dodati olova u nos modela da bi bio u CG), nisam morao preterano da vodim racuna o tezini i kolicini materijala. Naravno, da sam vodio racuna :) nego eto, samo kazem.
Osmirglao sam unutrasnjost trupa sa smirglom gradacije 80-120, zatim izduvao sitnu prasinu kompresorom. Nisam brisao opiljke iznutra koji su ostali zakaceni na povrsinu, jer ce mi trebati da se za njih uhvati karbonsko tkanje koje sam potom ubacio, kako bih zakrpio rupu. Obzirom da postoji razlika u odnosu na povrsinu nosa, na taj deo sam ulepio UD trakice, a potpom po njima posuo sitno seckan karbon (skoro kao prasina) da popuni pore koliko je moglo u ovoj fazi. Slika ispod. 

26466-4

Sacekao sam preko noci da se osusi smola, tokom dana osmirglao grubom smirglom, pa potom smirglom gradacije 1000 da ispoliram prelaz. Ustanovio sam par pora, koje je trebalo sanirati. Uzeo sam karbonsku sipkicu od 1mm, osmirglao je da dobijem finu prasinu, pomesao sa 5min-utnim epoksi lepokom i premazao nos. Sacekao par sati da se stvrdne i opet osmirglao. Bilo je dosta manje pora, ali nisam bio zadovoljan.

Otisao sam predvece da probam model i da se uverim da je sve u redu sa elektronikom. Sve je proteklo kako treba.

Sinoc, isti postupak, samo sa avio smolom. Zamesao smolu, ubacio karbonsku piljevinu, razredio smolu metil alkoholom i lagano cackalicom naneo u pore. Jutros presmirglao/ispolirao. Prilicno sam zadovoljan kako je ispalo. Tezina modela se nije promenila, model i dalje ima 255 grama spreman za let.

26468-5
« Last Edit: May 19, 2020, 05:56:36 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #87 on: May 19, 2020, 11:50:21 AM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #88 on: May 19, 2020, 09:20:56 PM »
 :)aplauz (res) (thumb)
Nije sramota učiti !!!

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: VORTEX 3 DLG
« Reply #89 on: May 25, 2020, 04:36:45 PM »
Stigao sam u subotu predvece da odradim taskove. Zadovoljan sam rezultatom.

https://www.f3xvault.com/?action=event&function=event_view&event_id=1859

Nikola | rcfly.in.rs