Author Topic: POPIZDITIS!!!!  (Read 5738 times)

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
POPIZDITIS!!!!
« on: October 12, 2017, 01:43:13 PM »
Da li je stvarno toliko teško, ili je tajna, da se najave skupovi gde mogu modelari da se nađu ii malo lete?!
Objavljuju se samo fotke i opisi kad se sve završi!
U nedelju je aero miting kod Čačka i niko ništa!!!! Ne ra zumem, u čemu je problem?! Biće više ljudi, pa nema ručak za sve ili šta već?
Ima nas veoma malo, i to što nas ima, sve se nešto krije, muva, pitaj ovog, čuj se sa onim, a broj nek ti da neko treći... Nešto tajno, poznanstva, biće ovi novi, nisu dostojni da uđu u elitnu grupu RC modelara. Ne znam, treba tajni pozdravi, rukovanja, prsten koji ne može svako da dobije? U čemu je fora?
MUKA MI!

Offline Decky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 206
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #1 on: October 12, 2017, 02:37:15 PM »
Aeromiting cega? Modela? Odakle ti pravo tako da reagujes? Ko organizuje? Ne organizuju modelari aeromiting, vec aero klub. Mi smo samo pozvani da se prikljucimo i smatram da dok se taj miting ne uvede u redovan kalendar dodju samo najblizi kg kv ks va.
Ako ti mislis da mi mozemo da se u prikljucimo i na trosak im stavimo neki broj modelara onda ti tako napravi u Paracinu pa zovi! Ti nikog nista ne pitas sta ti nije jasno! Bitno je da se digne frka, to je na ovom forumu postalo praksa odavno.
Ako te nesto vise interesuje zovi da ti objasnim!

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #2 on: October 12, 2017, 02:51:26 PM »
Druže, koji trošak? Treba neko nešto da mi plati? Ne, hoću da dođem, da se upoznam sa judima, malo letimo i to je to. U programu mitinga je napisano letenje RC modela posle 13h. Šta tu tebi nije jasno? Teško ti je bilo da napišeš i pozoveš ljude iz okoline? Možda bi došli momci iz Vojvodine, Niša? Suviše nas malo ima, da bi se ovako radilo.

Offline Decky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 206
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #3 on: October 12, 2017, 02:58:58 PM »
Ti kod tebe organizuj kako god zelis! Nemoj drugom soliti pamet i javno blatiti bez potrebe!

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #4 on: October 12, 2017, 03:03:56 PM »
Čekaj, to znači da nisam dobrodošao u nedelju? Aero miting je za uski krug ljudi?

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #5 on: October 12, 2017, 03:17:44 PM »
Za neobaveštene. Poziv sa Fejsbuka.

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #6 on: October 12, 2017, 04:43:08 PM »
Nista odnas biti nece nema tu trece .  :mhm :mhm :mhm.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #7 on: October 12, 2017, 08:26:04 PM »
 0e 0e 0e 0e
The ground is the limit (or a water)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #8 on: October 13, 2017, 01:27:07 AM »
malo su se strasti rasplamsale.

Koliko ja vidim radi se o Aero miting ali pravih aviona, bilo da su ultralaki ili ne.
To je ozboljan manifestacija i manifestacija prilkom koje NEMA LETENJA RC MODELA.

Ja sam do saa bio na nekoliko slicnih manifestacija ali samo kao gledalac jer
su tada prisutni svi moguci inspektori letenja a niko nece dozvoliti da se neke igracke (po njima)
vrzmaju po nebu dok oni lete.
Takodje, i da neko leti, morao bi da ima licencu, dozvolu za upravljenje bespilotnom letilicoma ili kako god to da se zove.
Ja se tu ne bih poletao. Najverovatnije cu se pojaviti ali samo kao prizemni posmatrac.

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #9 on: October 13, 2017, 08:45:18 AM »
"Koliko ja vidim radi se o Aero miting ali pravih aviona, bilo da su ultralaki ili ne.
To je ozboljan manifestacija i manifestacija prilkom koje NEMA LETENJA RC MODELA."

Jel si pogledao "plakat" koji sam okačio, ili pričaš napamet?

Offline Johann

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #10 on: October 13, 2017, 09:49:40 AM »
Ja odavno više ne idem tamo gde ima ljudi, pogotovo ne na aeromodelarska okupljanja, jer tu ima sujete i ega u ogromnoj kolicini...
Peglaj nebo sam, tako je najbolje i najlakse  (:beer:)
Blago meni, opet ja :)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #11 on: October 13, 2017, 10:00:54 AM »
Stevane

Eto ni ja nisam znao za ovaj aeromiting sa planiranim ucescem aeromodelara. Pa ne dizem frku.
Uostalom, da sam ja na FB naletio na ovakav oglas (plakat) ja bih ga ovde okacio bez diskusije. Koliko vidim sa plakata ovo nije "privatna zurka" vec javni poziv.

Ako se desavaju neka okupljanja gde je u pitanju "zatvoren krug ljudi", zbog nekih razloga, onda se ovde (ili nekako drugacije) obeveste odredjeni ljudi putem privatnih poruka. I to ti je kao i svaka druga privatna zurka na koje niko od nas, ko nije pozvan, nema pravo da se ljuti ili komentarise.

Ne vidim uopste potrebu da se dize neka frka i potpiruju strasti. ZA SVE nas ovo ovde je hobi (izuzeva par ljudi koji su srecom uspeli ovo da uvedu u biznis nivo, sto postujem). I uopste cemu frka ako je u pitanju hobi i razbibriga.

Ja ti zelim da odes tamo, lepo se druzis i letis svoje ljubimce, pa okaci neku fotku. Meni je uvek drago da vidim fotke sa druzenja modelara, bilo gde to bilo bez obzira sto nisam bio prisutan, niti zvanicno pozvan.

 ()-()

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #12 on: October 15, 2017, 01:32:57 AM »
Stevane, ne pricam napamet jer sam bio na bar 15 ovakvih manifestacija na raznoraznim mestima.
Sto bi neki rekli i na Autobusu pise Delta banka ali unutra ne dele kredite, da ne budem vulgarniji.

Ako mislis da se tebi ili bilo kome uopste isplati da predje 100 ili koliko kilometara do Cacka
da bi imao otvorenih pola sata letenja, grdno se varas. Zamisli da dodje 30 modelara.
Svaki bi imao 1 minut za letenje sa sve izlaskoom na pistu poletanjem , sletanjem.
To kao prvo.

Kao drugo, dugo se bavim modelarstvom a nesto malo RC modelarstvom, ali je jedno sigurno,
a to je da nema tih para za koje bih poletao ili sletao svoj model pored 20 ili 30 poredjanih aviona.
To je direktan poziv na propast.

Deki je nas veoma dobar drug, ali on nije organizator skupa niti je u poziciji da poziva bilo koga na tudje skupove.

A ti lepo ako vec posedujes dozvolu, najavi letenje inspektoratu u to vreme i slobodno dodji, i mislim da sigurno neces imati problema i da ce te modelari ako ih uopste bude veoma dobro ugostiti. Ja cu verovatno doci oko 12 sati, naravno bez avijacije.
Mozda ponesem nesto prizemno. Autic.

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #13 on: October 15, 2017, 10:29:56 PM »
Da li je stvarno toliko teško, ili je tajna, da se najave skupovi gde mogu modelari da se nađu ii malo lete?!
Objavljuju se samo fotke i opisi kad se sve završi!

Izvinite sto se mesam al decko je bio poprilicno jasan i logican, mislim ako otpada to drugo "malo letenja" mozda je hteo da svrati da se vidi sa dr modelarima i slicno sto je jako lepo. Eto meni je recimo vrlo drago sto me je jedan od modelara pozvao sada skoro u novi sad na druzenje/letenje..ja nisam mogao da idem ali nije poenta u tome nego u pozitivnoj energiji za koju bih rekao da nam je deficitarna. Na aero miting se zovu ljudi a ne avioni, oni su vec tamo jer bez njih nema mitinga :)

pozdrav i "stay positive"

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #14 on: October 16, 2017, 07:07:39 AM »

[/quote]

Na aero miting se zovu ljudi a ne avioni, oni su vec tamo jer bez njih nema mitinga :)


[/quote]

Kod nas je to obično obrnuto dal je to miting ili običan skup na livadi....
Ubo si ga u centar.
Posebno ono deljenje na stirokurce, balzu, male i velike avione, leteće lustere, leteće brave ili šta ko već pravi da leti.....
Čiji je veći čiji je detaljniji....
The ground is the limit (or a water)