Author Topic: POPIZDITIS!!!!  (Read 5757 times)

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #15 on: October 16, 2017, 10:11:32 AM »
Moja ideja je da se vidim i upoznam sa kolegama koji lete modele, i ako je moguće malo letim.
Stvarno puno letim, godišnje oko 350h pa mi tih par min ništa ne znače, a sebe ne smatram nekim modelarom i pilotom. Cilj je druženje, a ko šta leti nije bitno.
Pošto kolege nisu zainteresovane za druženje, da jesu pozvali bi i ostale, nisam ni otišao. Ne želim da me popreko gledaju.
Prošle godine sam išao u Niš, upoznao se sa ljudima, družili se, nisu nam dozvolili da letimo, ali meni je bilo odlično!
Ove godine smo malo i leteli i opet je bilo odlično! Cilj je DRUŽENJE, ne ko šta leti...

Offline Tasa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #16 on: October 16, 2017, 11:55:28 PM »
Potpuno razumem šta je "stevapn" želeo da istakne ali mi nije jasno kome je upućena njegova ljutnja? Još mi više nije jasno zašto se Dejan tu našao prozvanim? Koliko je meni poznato, Aero klub u Preljini je privatno vlasništvo i kao takav, vlasnik kluba ima pravo da uputi poziv i primi (ili ne primi)  koga hoće. Ovaj klub nema modelarsku sekciju ali iz iskustva ranijih godina i ljubaznošću vlasnika, nikada nismo imali problema da letimo modele na ovom aerodromu ali samo do trenutka kad nam se saopšti da aerodrom ima svojih aktivnosti i tada, naravno, pakujemo pinkle i kući. Ove nedelje nisam bio ali prošle godine, jesam i znam da se letenje RC modela ne dozvoljava sve dok traje skup a to je obično do sumraka. Zbog ovoga a i nekih drugih razloga, mi iz KG smo promenili aerodrom i prešli u Kraljevo. Znam da smo im dojadili ali nas i dalje ljubazno primaju. E tu je sad  pitanje ko koga poziva? A odgovor je - niko. Svako okupljanje je bilo, uglavnom, spontano. Obično se čujemo i dogovorimo mi koji se i inače redovno čujemo pa se priča proširi i na ostale: Kraljevo, Kragujevac, Kruševac, Čačak, Trstenik...i tako nastaju ti nenajavljeni "skupovi". Znači, nema nikakve namere da se neko omalovaži a još manje da se delimo na stiropor, balzu ili šta već. Jedino što je važno da nas ima što više...

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #17 on: October 16, 2017, 11:56:19 PM »
Stevane, zaista ne shvatam ko ti je zabranio ili rekao da ne mozes da dodjes?

Koliko ja ja znam niko nikada nije zabranio bilo kome da dodje da leti li da gleda sem Batajnice
iz normalinih razloga, inace na vecini sportskih aerodroma je pristup slobodan tako da ne znam
zbog cega pravis toliku frku. Lepo ti je receno da u organizaciji nije ucestvovao
niko sa naseg foruma i da je organizator manifestacije bio AK Cacak ili kako god da se zove.
Sticajem okolnosti znam da se radi o privatnom klubu i a klub je vlasnik aerodroma,
dakle slicno kao i 13 maj, ali mnogo slobodnija i opustenija atmosfera jer nema svakodnevnog letenja.
Cak i kada lete zmajevi, mogu leteti i modeli, ali uz dogovor ko koristi koji deo neba.

Ja sam posredstvom tvog posta video da se manifestacija odrzava i otisao i bio lepo primljen.
Model aviona nisam nosio ali sam se zato navozao auticem i video se sa jos nekoliko modelara
koji takodje nisu pozvani a dosli su.

Naravno tu ne ubrajam Saleta  jer on uvek dolazi nepozvan, tako da je za njega ovo bio normalan letacki dan :)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1695
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #18 on: October 17, 2017, 10:57:07 PM »

Naravno tu ne ubrajam Saleta  jer on uvek dolazi nepozvan, tako da je za njega ovo bio normalan letacki dan :)

 (har) (kush)
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1466
  • teramo ga jako
Re: POPIZDITIS!!!!
« Reply #19 on: October 21, 2017, 11:01:09 PM »
Deda majstor nema sta