Author Topic: DRIVER  (Read 15428 times)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
DRIVER
« on: March 01, 2008, 09:52:13 PM »
Dakle rec je o modelu sledecih razmera:
raspon krila 1390 mm, duzina trupa je negde oko 1250 mm, koristio je motor mvvs 2.5 ccm i dvokanalnu stanicu   :o
predvidjena tezina je izmedju 1500-1600g.

Sa tom konfiguracijom, imao je svega tri leta. S tim da smo ga prilikom treceg leta izgubili iz dometa stanice ( verovatno je doslo do ometanja ), jer je avion neartikulisano leteo.
Razloga je vise, a najveci do stanice i podrucja gde smo ga leteli, tj. u blizini batajnickog aerodroma.

Da skratim pricu avion nikada nije sleteo na nacin kako mu dolikuje i s obzirom da je to nas prvi RC model, moj matori i ja smo odlucili da ga repariramo i pokusamo jos jednom da ga vinemo u nebo.
Iako bi nas jeftinije izaslo da kupimo neki novi mi neodustajemo pa makar i po cenu ponovnog neuspeha.  8)

Promene su uradjene na krilima, tj. ubaceni su eleroni ( onda je imao samo ruder i elevator ), uradio sam novi ruder i elevator, kapotaz je promenjen, nosac motora...
motor koji cu sad koristi je Thunder tiger GP25 ( 4 ccm).
Kroz sve ove promene model je i znatno olaksan.
 :)

Evo i po koja slika







ostje jos da se presvuku krila, kao i farbanje trupa.
U sustini jos malo pa gotovo.
 :D
« Last Edit: May 04, 2008, 01:49:11 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: DRIVER
« Reply #1 on: May 02, 2008, 12:06:41 AM »
...da se nadovezem na davno zapocetu pricu zvana "DRIVER".
:)

Trup je ( ako se vidi ) od stiropora ili neke vrste stirodura, koji je presvucen japan papirom u kombinaciji sa razblazenim lepkom "Drvofix". Nakon stezanja trup je malte ne bio plastificiran, da bi na samom kraju bio prefarban belom akrilnom bojom.

Kontrolne povrsine vertikalnog i horizontalnog stabilizatora po defaultu su bile od stiropora, na kojima se video trag godina i stajanja ( malo su se uvile ), tako da sam odlucio da napravim nove od balze ( konstruktivno ).

Krilo sam ogulio do stiropora, plankirao balzom, da bih ga na kraju presvukao belim oracover-om.

Inace ima tu jos jedna zanimljiva stvar, tj. cackajuci po netu pronasao sam da je ovaj model u stvari skala aviona koji se zove SIAI MARCHETTI SM.1019.
link: http://www.airliners.net/photo/Italy---Army/SIAI-Marchetti-SM-1019E/0172588
:)

Sve u svemu, danas je model imao svoj prvi "uspesan", let uz malo vecu muku da poleti ( mali tockovi ), ali sve u svemu jos uvek treba da ga utrimujem i proverim neke sitnice zbog kojih nisam uspeo da ga nastelujem da bude idealan. Za sad je sve proslo ok, o daljim stelovanjima i premeravanjima koje mi sleduju cu pisati neki drugi put...

do tad, par fotki
;)





« Last Edit: May 02, 2008, 12:08:30 AM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline gunchock

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: DRIVER
« Reply #2 on: August 28, 2014, 08:58:29 AM »
You know the source of it. I know you from?

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: DRIVER
« Reply #3 on: August 28, 2014, 04:25:20 PM »
Svaka cast !
Ko bi rekao da si sklon da se "vratis" trenaznim modelima posle masterovanja 3D-a.
Pozdrav !

Offline SDmodelar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 271
    • Moj KP
Re: DRIVER
« Reply #4 on: August 29, 2014, 07:36:26 AM »
Da li je neko video datum posta u kome je objavljen prvi let  mmmm
Uslužna izrada delova od plastike vakumiranjem
Skype:  sdmodelari
http://www.kupujemprodajem.com/31402-1-nikola-djordjevic-svi-oglasi.htm

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: DRIVER
« Reply #5 on: August 29, 2014, 09:15:40 AM »
Da li je neko video datum posta u kome je objavljen prvi let  mmmm


Hahaha, jest u pravu si - to mi "promaklo"