Author Topic: Eachine Lizard 95  (Read 8729 times)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Eachine Lizard 95
« on: September 26, 2017, 08:59:17 PM »
Stigao lizard  (yay)

20657-0

20659-1

[ Specified attachment is not available ]

Ništa nisam stigao da se igram, evo samo da podelim radost.
« Last Edit: September 26, 2017, 09:01:21 PM by firebird »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #1 on: September 26, 2017, 09:21:44 PM »
carina je bila?
The ground is the limit (or a water)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #2 on: September 27, 2017, 07:06:50 AM »
Quote
carina je bila?

Ništa, stiglo kao obično pismo  :big smile

Sinoć sam samo uspeo da ga bindujem, podesim osnovne funkcije prekidača i letim oko jedam minut po sobi. Kvalitet slike sa kamere je malo lošiji nego sa žabe.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #3 on: September 27, 2017, 07:46:22 PM »
Na njega bi trebalo da može da stane runcam swift micro.
To bi bilo onda opaka mašina.
The ground is the limit (or a water)

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #4 on: September 30, 2017, 06:45:16 PM »
ja bi ga sigurno narucio samo da moze da se nabudzi runcam split na njega... :) :) :)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #5 on: September 30, 2017, 07:07:02 PM »
Napravio sam sranje u betaflight i obrisao sva podešavanja. Jebavam se već dva dana da ih vratim.... :sljus

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #6 on: September 30, 2017, 09:06:04 PM »
U betafliht-u kao i u cleanflight-u ima zgodna opcija kada odeš u cli mode (konzola u kojoj se kucaju komande i podešava svašta još nešto pride što nema u grafičkom interfejsu) dakle otkucaš komandu DUMP i rokneš enter
On ti tada izlista sve kako je podešeno sa komandama koje treba da se kucaju kada se tako podešava....
Zatim otvoriš word ili bilo koji text editor, selktuješ sve komande iz konzole koje je komanda DUMP izlisatala, kopiraš i u word fajl i onda možeš da čačkaš šta ti je volja i podešavaš.
Svaki put kada nešto valja ti opet snimiš dump i tako redom.
Kada vraćaš prethodna podešavanja onda selektuješ iz worda ili bilo kojeg tekst editora to što si kopirao, kopiraš sada odatle, prebaciš u konzolu sve što je tamo pisalo i udariš enter.
Sva prethodna podešavanja budu vraćena....
Ovde imaš nešto što ti može pomoći
The ground is the limit (or a water)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #7 on: September 30, 2017, 09:12:44 PM »
Naravno premotaj do onog dela gde je betaflight, on ide redom i pokazuje default podešavanja...
The ground is the limit (or a water)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #8 on: October 03, 2017, 10:01:06 AM »
Vratio sam podešavanja tako što sam sa rcgroups preuzeo org fajl i samo ga kopirao u CLI, ubindovao i to je to. Mnogo jednostavnije nego ovako kako si ti opisao. (kush)

Podešavanje pid-ova je već stvar lične prirode, kako ko voli da mu se ponaša qvad.

E sad imam novi problem a to je curenje(drift) MPU čipa. Kad ga poletim(angle i horizon mod) posle 10 sec počne blago da klizi u levo. Ja kontriram al' on konstantno "beži". Ovo se isto dešava i kad je samo zakačen na komp, pa u betaflight posmatram orijentaciju, posle 10 min pokazuje skroz prevrnut qvad i ako on sve vreme stoji na stolu.

Problem su primetli i ostali vlasnici ovog zvrka i konstatovali da je faličan MPU, tj accelerometar u njemu, kako se zagreva tako počinje da klizi sve više.

Rešenje je samo da se vozi u acro modu, gde acc nema funkciju.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #9 on: October 04, 2017, 08:45:45 PM »
POstupak koji sam ti ja opisao odnosio se na ubacivanje originalnog DUMP-a i udaranje entera.
Samo nisam dodao to u post.
Bilo kako bilo kada čačkaš nešto obavezno snimi prethodni DUMP onako kako sam ti opisao....
Ne vidim svrhu letenja u horizon i angel modu ovakvih sprava.
Ako radi u acro modu šta će ti više od toga?
Što bi neko rekao bolje da ti upravljaš letelicom nego ona tobom....
Batali te se ljudi stabilizacijskih modova tako teško da će te naućiti da letite..
Ne zanam ni ja nešto posebno da letim ali od kada sam davnih dana probao acro mod ovi drugi mi ni na pamet ne padaju više.

The ground is the limit (or a water)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #10 on: December 21, 2017, 09:24:55 AM »

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #11 on: January 01, 2018, 07:10:00 PM »
Uzeo sam ga i ja i imam identičan problem tj. drift u horizon i angle modu.
Razlika u odnosu na tvoj opis je što kod mene u betaflightu ne beži kada se duže ostavi već samo kada dodaš trotle vidiš da se polako naginje u desno pa onda pokušava da iskompezuje pa ga u stvarnosti naginje u levo. Ja mislim da je ovo isključivo vezano sa nekim vibracijama zato što acc vrednnosti polude načisto.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #12 on: January 01, 2018, 07:44:37 PM »
Ja više i ne pokušavam da rešim ovaj problem, letim tj. vežbam samo u acro modu. Žalio sam se kinezima i oni mi poslali zamenski F4 a ja ga još nisam zamenio...
Koje baterije koristiš, pored one originalne?

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #13 on: January 02, 2018, 12:45:00 AM »
Rešio sam drift. Problem je do motora koji su užasno van balansa. Dobio si kontroler ali ti verovano trebaju motori :) . Oni izazivaju vibracije koje se prenose do kontrolera. Izgleda da su ovi mali kvadovi naročito podložni tom problemu.
Te vibracije možeš osetiti i rukom kada spojiš lizarda na beta flight i u odeljku motors puštaš jedan po jedan. Na oko 1400 se javljaju jake vibracije koje možeš osetiti rukom i videti u live graphu ako izaberes acc. Od 4 motora 3 imaju vibacije a jedan je dobar.
Možeš više pročitati ovde https://github.com/cleanflight/cleanflight/issues/791
Rešenje može biti balansiranje motora(nemam ideju kako ove motorčiće balansirati, probao neke poznate metode ali su neprimenjive ovde), soft mount motora(probao sa nekim gumicama ali bez uspeha) i na kraju soft mount flight controlera koji je u mom slučaju dao dobre rezulate iako nije baš vizuelno lepo.
Isekao sam stopice od sundjera za dihtovanje prozora jer sam to imao pri ruci. Njih sam zalepio izmedju frejma i stopice nosača kontrolera.
Sa druge strane  od gume za bicikl sam napravio podlošku za šraf. Sve to nisam stegao do kraja već samo da uhvati da bi ostalo sudjera da amortizuje.
U prilogu slike.
Što se baterija tiče, nisam još probao sa drugim baterijama jer me je jako nervarao ovaj drift pa sam rešio njega da eliminišem prvo.
Koja su tvoja iskustva sa baterijama i kvadom inače?

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #14 on: January 02, 2018, 12:19:46 PM »
 Koristim njegovu standardnu 550mah , jednu zippy compact 500mah 35C i jednu nano-tech 850mah (koju sam kupio za heli koji verovatno nikad neću sklopiti  :) ) i koju lizard nosi bez problema.

 I ja sam pokušavao ispod motorića da podmetnem neke absorbere vibracija ali naiđoh na problem sa imbusima, svaki ključ 1.5mm koji imam je sranje, čak i unior, Wiha i Wera tools proklizava u glavi od vijka, kao da su neki colovnjaci... mmmm

 Za sad teram ovako u acro i njega i žabu i vežbam niske letove iznad livade.

 Antenicu i jedan štitnik sam polomio , pa sam stavio homemade dipol i slika je odlična u radijusu u kome letim cca 200m...