Author Topic: Eachine Lizard 95  (Read 8730 times)

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #15 on: January 02, 2018, 01:07:43 PM »
Meni je ta gumica odmah pukla tako da nisam ni zapazio kuda ide a vidim da ima i nekoliko rezervnih u pakovanju pa kontam da ime neku svrhu. Mozeš li mi slikati na šta je sa donje strane zakačena?
Čudi me da ti viha proklizava.
Ja koristim imbus sa slike u prilogu, kupljen poodavno u hobby kingu, odlično naleže.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #16 on: January 05, 2018, 01:49:04 PM »
I meni te gumice pucaju pa menjam kako stignem. Ide oko sočiva sa gornje i donje strane pa iza elektronike od kamerice, a služi da je drži za ovaj ljubičasti alu nosač.

Problem sa proklizavanjem je nastao od prvog lošeg ključa pa je on razbucao malo glavu, sad svaki koji probam ošteti novi imbus.  :(

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #17 on: January 05, 2018, 09:11:57 PM »
Problem kineskih inbusa i još veći problem kineskih inbus vijaka je odvratno prokliavanje.
Ja sam jednom kupio japanski komplet inbusa tih malih znam da sam ih platio pošteno ali do sada se nijedan ključ nije oštetio....
Takve komplete imate u prodavnicama elektronskih komponenti.
Te male inbus vijke morate pažljivo odvrtati i problem proklizavanja najčešće dođe što se ključ ne gurne skroz do kraja jer bude prljavštine i slično....Ja ih koristim samo prvi put pri sklapanju quada mada ih nekad izbegavam na važnijim mestima gde mora da se zategne. Tu koristim klasične krstake vijke koje imate u svakoj gvožđari i raznih dimenzija. Glava im je jako slična inbusima.
Kada neće da se odvrne inbus, zarežem ga bijaksom i napravim za ravan veliki šafciger koji ga odvrne ko od šale...

The ground is the limit (or a water)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #18 on: January 05, 2018, 10:36:14 PM »
Problem kineskih inbusa i još veći problem kineskih inbus vijaka je odvratno prokliavanje.
Ja sam jednom kupio japanski komplet inbusa tih malih znam da sam ih platio pošteno ali do sada se nijedan ključ nije oštetio....
Takve komplete imate u prodavnicama elektronskih komponenti.
Te male inbus vijke morate pažljivo odvrtati i problem proklizavanja najčešće dođe što se ključ ne gurne skroz do kraja jer bude prljavštine i slično....Ja ih koristim samo prvi put pri sklapanju quada mada ih nekad izbegavam na važnijim mestima gde mora da se zategne. Tu koristim klasične krstake vijke koje imate u svakoj gvožđari i raznih dimenzija. Glava im je jako slična inbusima.
Kada neće da se odvrne inbus, zarežem ga bijaksom i napravim za ravan veliki šafciger koji ga odvrne ko od šale...



Nisam te pitao šta koristiš i ne zanima me koj probleme ti imaš. Ako hoćeš da deliš savet onda otvori temu za sebe pa tu pametuj koliko te volja, meni oni nisu potrebni i zaobiđi me sa njima. Rešio si i u ovoj temi da se posereš komentarima koji nemaju veze pa i ona da počne da smrdi kao i ostatak foruma gde god si ostavio svoja govna. Ajde odjebi klinac.... (kush)

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #19 on: January 05, 2018, 10:56:05 PM »
I meni te gumice pucaju pa menjam kako stignem. Ide oko sočiva sa gornje i donje strane pa iza elektronike od kamerice, a služi da je drži za ovaj ljubičasti alu nosač.

Problem sa proklizavanjem je nastao od prvog lošeg ključa pa je on razbucao malo glavu, sad svaki koji probam ošteti novi imbus.  :(


Hvala

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #20 on: January 06, 2018, 09:39:59 PM »
Firebird ako imaš neki psihički problem znaš ustanovu koja to rešava. Ako ne znaš onda je to druga priča.
Niti sam ti se "posrao na temu" niti bilo šta ružno rekao, izneo sam samo svoj stav i način kako rešava problem odvrtanja proklizanih inbus vijaka. Prblem svih vas ovde na forumu je što kada otvorite temu mislite da ste automatski moderatori iste i da niko ništa osim vas ne sme po tom pitanju da kaže. Očigledan je nodostatak računarske kulture i nepoznavanje funkcionisanja FORUMA kao takvog koji upravo i služi da ljudi iznesu svoje mišljenje, stavove i iskustva o nekoj temi a ne da se teme pretvaraju u monologe pojedinaca kojima se ne sme ništa napisati. To ti se druže da te naučim nečemu zove "BLOG" u računarskom svetu a ovo nije BLOG nego FORUM, o klincima ne bih polemisao jer čak i da jesam kao što nisam klinac ti si svojom izjavom i vređanjem posato veći klinac od mene, a ipak mislim da sam u ovom delu priče tj multikopterima tj race varijantama za tebe TATA..... Ako imaš neto protiv mene možeš me kontaktirati slobodno na PMpa da raspravimo šta te mui, tišti.... Mogu da saslušam kojekakve nije mi problem, a moderatore bih ovim putem zamolio da sankcionišu ovakvo nedolično ponašanje.
I samo da te podsetim da su praznici u toku i da frustracije ostavite za malo kasnije....
The ground is the limit (or a water)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Eachine Lizard 95
« Reply #21 on: January 09, 2018, 06:33:41 AM »
Fir*************×**************************

Eto, opet kenjaš....