Author Topic: FPV Racing Quad - setup  (Read 3421 times)

Offline mor_phin3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
  • Never caught in the loop.
FPV Racing Quad - setup
« on: January 07, 2018, 07:58:18 PM »
Pozdrav,
Planiram da uzmem neki racing quad, FPV sistem, stanicu itd. Razmišljam da za početak uzmem Emax Babyhawk ali model R, stanica FrSky Q X7, 2 seta propova od po 6 parova(dok se uhodam u kontrole) i neki cvikeri tipa Quanum v2. Eh sad, cilj je da to uklopim sve u budžet od oko 200e. Uspeo sam da nadjem dron, stanicu, i propove za 220e (bez naočara). Zanima me vaše mišljenje o ovoj priči. Ima li boljih rešenja? Dron već ima fpv kameru, fpv tx, motori su brushless, ima 12A esc-ove i svidja mi se. Evo linkova navedenih stvari:
Quad - https://www.aliexpress.com/item/EMAX-Babyhawk-Race-112mm-RS1106-5-8g-VTX-switchable-25-200mw-Micro-CCD-Sensor-Camera-FPV/32847908133.html
Taranis - https://www.aliexpress.com/item/FrSky-ACCST-Taranis-Q-X7-QX7-2-4GHz-16CH-Transmitter-Without-Receiver-For-RC-Multicopter/32839454348.html
Propovi - https://www.aliexpress.com/item/Best-Deal-6-Pairs-Emax-AVAN-Micro-2-Inch-CW-CCW-4-Blade-Propeller-for-1106/32847096626.html
Naočare sam mislio sa HK-a da nabavim

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: FPV Racing Quad - setup
« Reply #1 on: January 07, 2018, 09:20:23 PM »
Ne postoji nikakve sanse da sve to kupis za 200e.

Offline mor_phin3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
  • Never caught in the loop.
Re: FPV Racing Quad - setup
« Reply #2 on: January 07, 2018, 09:53:39 PM »
Ne postoji nikakve sanse da sve to kupis za 200e.
Mislio sam bez naocara, ali svakako si upravu. Bez 260e nista

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: FPV Racing Quad - setup
« Reply #3 on: January 07, 2018, 11:32:36 PM »
Nemoj zaboraviti i barem 100 eura za carinu. mmmm Ja sam pre par godina naručio neke instrumente i na 200 era imao sam oko 8000 carine..... BG carina radi savesno  ::) ::)

Offline serGolden

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: FPV Racing Quad - setup
« Reply #4 on: January 08, 2018, 12:27:47 PM »
Ako se druzis ponekad sa lemilicom ne bi bilo lose da narucujes u delovima tu skoro neces imati carine i jos veceg Pdv-a, jedino na Taranis ces imati 3600din toliko je mene izaslo pre par dana sve carina+pvd+postanski troskovi, ali ne zalim, googles ce te isto kostati carine, znaci sve sto nije veliko bice ok
Licno sam poceo od 5`quad ali sada posle skoro godinu dana mislim da sam trebao poceti sa nekim od 3`filing je slican a jeftiniji delovi pogotovo baterije. Za 5`ti treba vise prostora za manervisanje 3`je potaman za start.
Ako ti je problem oko novaca za googles toplo ti preporucujem Eachine EV800 FOV  mu je ogroman :) ne znam nemam tacan podatak ali su ti oci ispunjene ! Ima i drugih naravno ali Fov + prijem sama velicina bez zamerki.

Offline mor_phin3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
  • Never caught in the loop.
Re: FPV Racing Quad - setup
« Reply #5 on: January 08, 2018, 03:21:28 PM »
Nemoj zaboraviti i barem 100 eura za carinu. mmmm Ja sam pre par godina naručio neke instrumente i na 200 era imao sam oko 8000 carine..... BG carina radi savesno  ::) ::)
Znam, I za to sam se pobrinuo

Offline mor_phin3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
  • Never caught in the loop.
Re: FPV Racing Quad - setup
« Reply #6 on: January 08, 2018, 03:27:08 PM »
Ako se druzis ponekad sa lemilicom ne bi bilo lose da narucujes u delovima tu skoro neces imati carine i jos veceg Pdv-a, jedino na Taranis ces imati 3600din toliko je mene izaslo pre par dana sve carina+pvd+postanski troskovi, ali ne zalim, googles ce te isto kostati carine, znaci sve sto nije veliko bice ok
Licno sam poceo od 5`quad ali sada posle skoro godinu dana mislim da sam trebao poceti sa nekim od 3`filing je slican a jeftiniji delovi pogotovo baterije. Za 5`ti treba vise prostora za manervisanje 3`je potaman za start.
Ako ti je problem oko novaca za googles toplo ti preporucujem Eachine EV800 FOV  mu je ogroman :) ne znam nemam tacan podatak ali su ti oci ispunjene ! Ima i drugih naravno ali Fov + prijem sama velicina bez zamerki.
Nasao sam bolje resenje, vec sklopljen full quad, sa frejmom blade 150, 4000kv motori itd. Stanicu moram posebno, najverovatnije frsky q x7. Ostaju naocare da se nabave.