Author Topic: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?  (Read 24238 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #15 on: January 10, 2018, 10:52:33 AM »
Pravim tutorijal samo da mi stigne stalak za lemljenje.
The ground is the limit (or a water)

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #16 on: January 10, 2018, 06:26:43 PM »
I još jedan, za racere od 25 do čak 800 mW output


Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #17 on: January 11, 2018, 12:42:46 PM »
Varadero , kakvi su utisci oko ovog AKK Nano?

Ja sam se dvoumio između njega i FSD TX-200 pa sam ipak naručio ovaj drugi, ali me i AKK nano zanima...

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #18 on: January 12, 2018, 09:00:31 AM »
Nano je OK, nisam ga još testirao vani, ali nadam se da ću i to uskoro , pa ću bolje znati.
Jako se grije u 200mW načinu, mislim, griju se oni svi, normalno, no ovaj nema nikakav hladnjak zbog uštede na težini, ipak je ovo uređaj ispod 3 grama težine. Valjda računaju da let neće trajati više od 5 minuta na mikro dronovima ili avionima pa je to dovoljno.
Sa AKK elektronikom sam inače jako zadovoljan. Ja ih dobijem đabe na test, a onda dam kolegama kojima treba, i svi su za sada zadovoiljni kvalitetom i nitko nema problema.
Kad budem nano2 istestirao vani postat ću video ovdje, nadam se sad za vikend ako vrijeme dozvoli.

LP

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #19 on: January 12, 2018, 10:25:26 AM »
To grejanje ništa nije strašno ako se hoće koristiti na duže do 5 minuta može se a i ne mora staviti neki hladnjak čisto onako.
Ja potrošim na tim predajnicima i po 15 baterija za redom pa eto rade i dan danas. Te stvari su napravljene da se greju i na to ne treba mnogo obraćati pažnju. noviji VTX-ovi pravljeni su da ako se otkine antena mogu da rade a da ne crknu dok ima napajanja.
Obično se oni postavljaju na mesta gde imate strujanje vazduha tako da ih to dodatno hladi.
Ja imam jedan stari vtx od 600 mw kineski koji mi još uvek radi a greje se da se opečeš na njega.
Na većim VTX-ovima postoji onaj metalni deo ali on ima više funkciju faradejevog kaveza nego hladnjak. Naravno nešto se i ohladi preko njega ali da im je potrebno dobro odvođenej toplote te stvari bi pravili od aliminijuma i ostalih materijala koji bolje odnose toplotu, bakra.....
« Last Edit: January 12, 2018, 10:27:27 AM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #20 on: January 14, 2018, 08:42:53 PM »
Danas je baš bilo hladno i vjetrovito, mislio sam da ćemo natjerati udaljenost dok god ide, ali nakon 2.5 km su nam se počeli smrzavati prsti.
No u tih 2.5km, slika je cijelo vrijeme bila perfektna.


Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #21 on: January 18, 2018, 07:37:07 AM »
Crosspost ..

Ova mala stvarčica me oduševila. Sve ima, lagana je, stane svuda, u avion, quad, microquad, grudnjak... :)
Najbolje mi je od svega što ima i svoj OSD, pa lijepo vidiš stanje baterije, možeš staviti svoje ime, band, frekvencija, snaga....stvarno su napravili dobar micro AIO.
Review sa testnim letom po stanu:


Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #22 on: January 18, 2018, 07:32:51 PM »
Još jedan crosspost...
Ovaj mališa ima i Smart Audio



Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #23 on: March 10, 2018, 09:31:42 AM »
Evo jedan dobar 1S punjač za više baterija paralelno


Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #24 on: March 10, 2018, 06:57:00 PM »
Još jedna zgodna stvarčica za punjenje baterija, znam da postoji hrpa verzija, ovu sam dobio na test:


Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
FX2-Ultimate, 1200mW output VTX
« Reply #25 on: April 16, 2018, 08:33:25 AM »
Novi FX2-Ultimate sa outputom od 1200mW


Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #26 on: April 23, 2018, 08:19:55 PM »
I još jedan mikro VTX


Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #27 on: May 02, 2018, 03:50:48 PM »
Prvi put sam uspio poletjeti i sletjeti s naočalama za FPV. ova A3 je odlična kamerica koju se može nakačiti na svaki model (ima review na mom kanalu).


Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #28 on: May 02, 2018, 05:48:29 PM »
 (thumb) jeli ovo snimak sa Eashina EV 800, mislim da sam negde video da ih imas. Ja ih koristim kao monitor dok ne smislim kako da resim dioptriju, ona fabricka mi uopste ne odgovara  6e

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: AKK, novi igrač na tržištu FPV opreme ?
« Reply #29 on: May 03, 2018, 07:27:49 AM »
(thumb) jeli ovo snimak sa Eashina EV 800, mislim da sam negde video da ih imas. Ja ih koristim kao monitor dok ne smislim kako da resim dioptriju, ona fabricka mi uopste ne odgovara  6e

tako je, to je sa tih "očala". Ja isto imam problem, nemam dioptriju nego stalno duplo vidim (kao kad popiješ pol litre rakije oslepače), pa mi naočale ne stanu ispod, ali nekako onda škiljim na jedno oko dok letim dok su mi naočale na glavi.
Super stvar je što se taj gornji dio odvaja pa ih se može koristiti i kao monitor, jedino mi je baterija već oslabila, pa ću morati nešto smisliti a ne da imam stalno priključenu dodatnu bateriju sa onim vanjskim adapter kabelom.