Author Topic: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.  (Read 6482 times)

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1548
Дошао сам на аеродром око пола једанаест и опет сам.



Направо сам један лет и онда је стигао Деки, али без модела. Мало смо се испричали и ода је он отишао, а ја сам наставио да летим.

У једном тренутку, а доста касно, друштво је почело да стиже. Опет смо се окупили у солидном броју.











И само да напоменем да је дан биo изврстан за летење.
« Last Edit: July 03, 2017, 12:12:42 AM by presko »

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1548
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #1 on: July 03, 2017, 11:31:39 PM »

Жао ми што су слике тренутно невидљиве и не само оне већ све са овог ACCOUNT-a. PHOTOBUCKET има ограничење по протоку података, односно по броју гледања слика.  Због прекорачења протока података PHOTOBUCKET ми је блокирао ACCOUNT и тражи да платим деблокаду. У противном ACCOUNT ће ми бити деблокиран, отприлике, за месец дана.

Ово ми се већ једном десило.



Offline uros2002

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 469
    • https://www.facebook.com/RC-modeli-1688376258042085/timeline/
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #2 on: July 04, 2017, 12:08:36 AM »
Pozdrav Presko,

Evo i snimka od tog dana.
Nadam se da nemas nista protiv.


Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #3 on: July 04, 2017, 11:11:10 PM »
Otvori za pocetak jos jedan nalog na photobucketu..
« Last Edit: July 04, 2017, 11:14:06 PM by drjack »

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1548
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #4 on: July 04, 2017, 11:28:47 PM »

@uros2002
Деки, таман посла да имам нешто против. Извадио си ствар.Снимак је одличан!

@drjack
Само за моделарство имам три налога, али у журби да поставим текст нисам контролисао.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #5 on: July 05, 2017, 12:00:38 AM »
Snimak je takav da se ništa n vidi osim oblaka i čoveka koji leti avion.
Bolje se ne trudite da pravite takve snimke jer nema svrhe...
The ground is the limit (or a water)

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1548
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #6 on: July 05, 2017, 10:01:23 PM »

Snimak je takav da se ništa n vidi osim oblaka i čoveka koji leti avion.
Bolje se ne trudite da pravite takve snimke jer nema svrhe...

Човек који лети авион сам ја, Предраг Милојковић, и апсолутно немам потребу да кријем свој идентитет. Не знам како то, до сада, ниси приметио?!

Исто тако не знам да ли си приметио да на Форуму имамо неког игора плазовића, изађе из своје мишје рупе, посере се где год стигне, па брзо назад у своју рупу. При томе строго води рачуна да не дознамо ни ко је, ни шта је, ни како изгледа, ни какве фенси моделе има. Оне играчкице које је показао су далеко од озбиљних модела.

Да, још се прича, да је као мали био трапав и просипао нитро лак у аероклубу, кад овог није било ни за лек.

Offline uros2002

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 469
    • https://www.facebook.com/RC-modeli-1688376258042085/timeline/
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #7 on: July 05, 2017, 10:38:33 PM »
Snimak je takav da se ništa n vidi osim oblaka i čoveka koji leti avion.
Bolje se ne trudite da pravite takve snimke jer nema svrhe...


Snimak je takav kakav sam snimio mobilnim telefonom. Ima svrhe snimati i kaciti snimke.

Tu svrhu ti ili nemozes ili neces da shvatis.

Jedino sto nema svrhe na ovom forumu je da na svaki post koji neko napise ti imas komentar kako to nije dobro, kako ti imas nesto bolje, kako ti znas sve o cemu neko pise, i tako za sve ti imas neko pametnije i bolje resenje.
Jedina stvar koju nemas je postovanje prema ostalim kolegama iskusnim modelarima koji mogu da te naprave od balze.
Ima nas koji smo na ovom forumu novi i pokusavamo nesto da uradimo i naucimo ali jednostavno pored tebe i tvojih komentara ne mozemo nista pametno da cujemo od tebe.

Zato bih te ovim putem zamolio da ne komentarises svaki post koji neko objeavi.

Dovoljno si zagadio i zatrovao ovaj forum da treba vremena da se forum povrati i ponovo zazivi.

Imam jos jedan predlog za tebe MARKO ili IGORE ili kako se vec zoves nebitno.

Napravi novi nik na forumu i pokusaj dabudes malo kulturniji i pametniji da te ne prozivaju svi sa foruma. Citao sam tvoje postove i kometare ima tu i po koji dobar post.
Vicinu stvari koje si po mom misljenju napisao su bila neka prepucavanja i pametovanja.( barem po mom misljenju).
Nisam mozda kompetentana da iznosim ovakve zakljucke ali smatram da vecina ljudi sa ovog foruma misle isto ovo sto sam napisao.

Neznam da li si stariji ili mladji od mene ali jedno znam sigurno.
Nemas trunke postovanja prema nikome.

Pusti da te neko pohvali i pomene na ovom forumu kao dobrog i iskusnog modelara koji je nesto uradio. Nemoj se zamerati svim ljudima sa foruma.

Mene licno tvoji postovi i komentari ne pogadjaju i ne smetaju mi.

Prvi put kada budem naisao na nesto korisno i po mom misljenju pametno napisano od strane tebe. Javno na ovom forumu napisacu izvinjenje za sve ovo sto sam rekao.


@presko
Presko,

Tebi licno dugujem izvinjenje sto ovo pisem na temi koju si zapoceo. Jednostavno sam morao da napisem posto sam pomenut od strane doticnog MARKA, IGORA, PERE, ZIKE .... ili kako se vec zove ovaj nebitan LIK.

Izvinjavam se i svim ljudima sa foruma koji ovo citaju.

Pozdrav i vidimo se na livadi.  (<--) (pijanoo)

Zamolio bih i Moderatore Moderators: GILE, dule ukoliko smatraju da je post nepristojan i neosnovan da obrisu moj post.

Hvala svima.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #8 on: July 06, 2017, 11:20:04 AM »
Izvinite svi bitni likovi sa ovog foruma posebno vi Uroše, 2002 ili kako se već zoveš....
Eto ja sam se baš trudio da pogledam snimak do kraja da vidim kako čovek leti i kako taj avion koji je sam kostruisao leti (iako smo imali par prepirki i ne sležamo se po nekim stavovima preško i ja, ipak mislim da je vredno to što je napravio i mislim da mu je posvetio dosta ljubavi i paženj što je za svaku pohvalu, ovo nemojte smatrati kao ulizivanje nego čisto moj racionalan stav prema modelu i odnosu modelara prema istom) i kako izgleda na nebu ali na snimku se mogao videti samo tačkica za koju sam baš morao da naprežem oči da vidim gde je na nebu i zvuk motora, osim poletanja i sletanja. Šta ti misliš o meni nemaš pojma koliko me to dotiče, ko je kakva modelar i ko koga može da napravi od balze ili bilo čega drugog to nije tema ovde niti bi trebalo da bude na ovom forumu.
Samo sam ti hteo skrenuti pažnju na način snimanja jer snimak nije ništa pokazao što je trebao, ne sumnjam da je namera bila dobra ali očigledno uzaludna. Ako hoćete da dočarate let nekog aviona onda morate da se dogovorite i sa letačem da leti što bliže jer mobilni telefoni jako loše snimaju a i zum im je katastrofalan. Koliko god megapiskela imala kamera ipak to nisu sprave za snimanje udaljenih sitnih objekata. To se radi boljim fotoaparatima ili nekim dronom....
Bilo kako bilo uživajte i dalje ()-() (<--)
The ground is the limit (or a water)

Offline uros2002

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 469
    • https://www.facebook.com/RC-modeli-1688376258042085/timeline/
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #9 on: July 06, 2017, 07:25:37 PM »
Marko,

Nisam ni ja mislio nista lose ali si preterao sa komentarima.

Da si mislio da je nesto lose snimljeno napisao bih tako a ne bih rekao da je
Quote
Bolje se ne trudite da pravite takve snimke jer nema svrhe...

Bas sam planirao ovih dana da angazujem nekog profesionalca da snimi kako se modelari zabavljaju na livadi. I to objavim na Youtube da mogu da imam 50-100 pregleda.

Snimak je uradjen mobilnim telefonom i nastao je na livadi prilikom jednog druzenja.
Nije bilo namere da se objavljuje vec usled Preskovog problema sa postavljanjem slika ispalo sasvim spontano.

Snimak je mogao biti izmontiran i postavljen da kako kazes ima smisal ali je namerno ostavljen ovakav kakav jeste.

Nemora se snimati samo kada model leti blizu i u dogovoru sa letacem.

Mada mislim da su snimci i slike mnogo realniji i lepsi kada se ne pozira za slikanje i snimanje.
Moje licno misljenje.

Snimak je nacinjen za moju licnu arhivu i nije mi namera da montiran i reziram.

Nadam se da se nejutis ovo je samo jedno misljenje nadam se nekad modelara za sada pocetnika.

Pozdrav,

PS> Za razliku od nekih ovde na forumu, ja sam svoj nadimak na forumu objasnio i uredno se predstavio punim imenom i prezimenom kao i kontakt telefonom.
Nista nekrijem i pokusavam da naucim ono sto me interesuje.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #10 on: July 06, 2017, 10:29:44 PM »
Očigledno ovde ljudi niti su podučeni kako forumi funkcionišu niti se trude da saznaju ili nešto nauče.
Pošto sam preterao sa komentarima i pošto si ti taj koji je za to kompetentan da da sud a ne moderatori molim te samo ubuduće nemoj mi se obraćati za bilo koji savet u vezi bilo čega pošto nisam adekvatan za davanje bilo kakvih saveta.
Ako sam ti kritikovao snimak to ne znači da imam bilo šta protiv tebe, samo sam ti rekao da nema svrhe snimati tako jer se NIŠTA APSOLUTNO NE VIDI OSIM OBLAKA..... Pogledaj i proaniliziraj pe će ti se sve samo kazati. Ja imam jako dobar vid, naočare ne nosim, vidim kao soko i na  blizinu i na daljinu ali sam morao dobro da se napregnem da uočim model uopšte na snimku.
Niko nije rekao da treba da se angažuje GIZMO ili slični da bi napravili snimak druženja ali ako se bar trudite da to uradite to onda bar uradite da se bar nešto vidi.  Ja sam bš zainteresovan da vidim taj model kako leti ali mi se nije dalo na ovom snimku.
Dalje se neču raspravljati pošto očigledno ne vredi objašnjavati neke stvari
The ground is the limit (or a water)

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #11 on: July 10, 2017, 12:03:40 AM »
Bio sam danas solo, izgleda da jedino ja ne znam da treba zaobici nedelju zbog malih aviona koji skoro konstantno koriste pistu. Ne znam kako je ujutru al od 1h je mrka kapa.

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1548
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #12 on: July 20, 2017, 10:08:05 PM »

Да и овде мало извадимо ствар.
















Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1548
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #13 on: July 20, 2017, 10:15:11 PM »

Још један снимак на који сам потпуно заборавио. Ово са PHOTOBUCKET-ом ме тотално избацило из колосека.



Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Спортски аеродеом "13. мај" 02. 07. 2017.
« Reply #14 on: July 21, 2017, 08:09:11 AM »
Ja koristim postimg.org i do sada nije izneverio, nema registracije i ostalih gluposti.
 :)aplauzTo se zove snimak
The ground is the limit (or a water)