Author Topic: Pozdrav od početnika  (Read 2442 times)

Offline Daredzoni

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Pozdrav od početnika
« on: June 16, 2017, 06:53:09 PM »
Pozdrav.
Hteo sam samo da se javim na forumu i malo predstavim.
Darko iz Pančeva, od davno zaljubljenik multikoptera a tek od nedavno i korisnik :)
Posedujem Syma X8HG sa Eken H9 kamerom, onog malog kineza Eachine E010, i od skoro tiny whoop-a. 
Ako nekog zanimaju komponente, rado ću ih napisati.

Sledi par njegovih fotki, kutija koju sam mu napravio i snimak sa odmora.

Malo mu je ružno ovo na ploči, kao neka zaštitna pena (veoma lagana) a sprečiće neka oštećenja od pada i udaraca.
Kamera je sama po sebi zaštićena jer je uvučena, vtx je ispod ploče, a iznad baterije. Prilično kompaktan setup, leti odlično  (<--)

Stanicu koristim Eachine FS-i6, a FPV naočare su Eachine VRD2 PRO.











Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Pozdrav od početnika
« Reply #1 on: June 16, 2017, 07:47:29 PM »
Pozdrav Darko Igor je.
Nadam se da si ti taj sa kojem sam se čuo pre nekoliko.
Drago mi je da si poleteo i sredio whoop-a
To što si stavio kao zaštitu nema nekog velikog smisla jer samo dodaješ težinu a svaki gram je ovde bitan jer je mali model.
Nemaš sekiracije mogućnost da se nešto desi takvom setup-u kojeg voziš je samo ako neko ga zgazi, Od padova i udaraca neće toj ploči ništa biti. Moja je preživela ko zna šta i još uvek leti.
Ploča je sama po sebi vrlo nisko na frejmu tako da i kada padneš na nju direktno teško da će joj se nešto desiti.
Ono što samo treba uraditti jeste zaštiti samo antenu od prijemnika jer je ona odgore. AJ sam moju stavio ispod ploče i radi savršeno.
Inače odlično mesto za baš ovakav opušten let si izabrao.
 ()-() (<--)
The ground is the limit (or a water)

Offline Daredzoni

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Pozdrav od početnika
« Reply #2 on: June 16, 2017, 08:29:43 PM »
Pozdrav Igore. Da taj sam, čuli smo se i dopisivali  ;)

Šta znam, ploča je kod mene iznad frame-a i kad padne, pada direkt na nju. Možda i nema smisla ta zaštita  ;D

Vrh antene mi je zalepljen na frame sa prednje strane, ako na to misliš.