RC MODELI HELIKOPTERA > ELEKTRO HELIKOPTERI

Projekat MIL-24

(1/12) > >>

sova:
Odavno  razmisljam na ovu temu, da uradim PRVI u Srbiji konstrukciju helikoptera velicine 600.Zelja mi je napraviti scale model helikoptera ,sto veci to bolji.Otom potom sad zelim da predstavim moj projekat.

sova:
Posle dugo godina rada na helikopteru tipa gazzela,letenje rc modela unazad 15-tak godina ,odlucio sam napraviti svoj heli.Moglo se ovo naci i na internetu za par stottina eura al gust mi je bio sam ga konstruisati i napraviti. Raspitivao sam se ko bi mi nacrtao i koliko bi to kostalo i na kraju sam odlucio da pored svih programa za crtanje oprobam sam da ga i nacrtam i da to bude bas moj projekat.Gledao sam mnoge avijondzije kako to lepo rade pa ajde da uradimo i jedan helikopter.Nabavio sam prvo program Autocad al je to bio pretezak program za mene i odustao sam,ne toliko tezak koliko je obiman i ima prepuno alata za izradu da je bilo pretesko za mesec dana uci u osnove ovog programa.Zasto mesec dana -jer sam dao sebi neki rok za koji sam mislio da mogu nacrtati jedan heli.Da skratim uvodni deo price na kraju je odluka pala na SketchUp i pocelo je crtanje.

sova:
I iz noci u noc konstrukcija se polako stvarala.

sova:
I nakon dosta rada i truda dosao sam do kraja ovog konstruisanja,ostalo je sad da sve rastavim i slozim u dimenzije 1000x600 jer mi je Deki iz Cacka rekao da je njegova cnc laser moze toliko da sece.

sova:
Slozeno na 1000x600,al onda nastaju muke.Naime cnc radi iz corela a da bi poslao Dekiju moram da snimim u pdf file.Pri snimanju u pdf moj nacrta se povecava i pdf mi dobija dimenzije 1200x800 usput neke linije se isprekidaju pa cnc ne moze da ih isece iz jednog puta nego iz vise pokusaja al srecom Deki je majstor svog zanata pa  sve je to ispeglao samo njemu znan nacin.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version