RAZNO > AUTO / BRODO MODELI

Scania R470

(1/37) > >>

chupko:
Poceo sam sklapanje mog prvog modela RC kamiona "Scania R 470" u srazmeri 1:14 4e

Model je u kit varijanti(cim se sklapa i sastavlja,naravno)cuvene firme Tamiya.Uz model sam kupio i MFC 03 modul koji ima zvucni dekoder,kontrlolu kompletne rasvete na modelu.Dokupio sam i dva rotaciona svetla

Posto mi je prvi model koji sastavljam,mogu napisati da je uputstvo za sklapanje odlicno i da je sve jasno objasnjeno.Sa strane pored nacrta ima spisak delova i srafova koji su u prirodnoj velicini pa je lak odabir jednostavnim prislanjanjem na sliku.

Mehaniku sam sklopio i presao sam na probu Zvucnog dekodera.Koristim stanicu i prijemnik marke"Spektrum DX7"
Po uputstvu sam prikacio sve sklopke na prijemniku i to je sve lepo proradilo uz neka sitna podesavanja u stanici.
Proizvodjac je predvideo da se koristi "Futaba" Rc stanica namenjena "Tamiya" auto modelima,ali moze i bilo koja druga samo treba vise vremena za podesavanja.Ima tu nekih mixanja da bi sve radilo.

Evo malo slika i bice koje pitanjce za znalce :mhm









chupko:
Da se pre postavke radova zahvalim kolegama Tibeteagle,Marku i Zajku koji su mi odgovorili na oglas ()-()
Nesto me zeza mail i ne znam jel ste dobili odgovore ()-()

Bilo je pitanje baterije i znam da se umesto NiMH 7,2v, koriste Lipo 2S. Ali tu ima problem ili ga nema?
Nasao sam dve baterije od 1900mA u garazi i vezao na modul.To je za probu jer gledam da nabavim baterije od 5000mA. Pre toga sam sa stare baterije od RC auta prebacio dzeknu. Napunio i pustio u pogon.Ne znam gde sam voltmetar tester zaturio,pa me interesuje imaju li ti RC moduli za automobile blokadu za Lipo baterije kad dodju do nivoa za dopunu?



chupko:
Evo koja slika sta sam nahvatao jer me drugar zamolio da slikam radove. Toga ima na netu na tone ali opet nekako je uvek sladje domaće. (work)




[ Specified attachment is not available ]
[ Specified attachment is not available ]

chupko:
Naravno prvo ide sasija

chupko:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version