Author Topic: TINY WHOOP  (Read 33027 times)

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: TINY WHOOP
« Reply #75 on: January 19, 2018, 12:10:08 PM »
Mislim da je onaj na kameri samo da namestiš ako hoćeš pal ili ntsc ako se ne varam.
Ne znam, nisam stigao da probam, a i mrzi me :) Povezao sam onu kao tvoju i super sam zadovoljan.

@Varadero. Jel imaju neku micro AIO a da je DVR?

imaju :) ali je samo sa 25 mW outputa
https://www.akktek.com/products/micro-aio-cameras/akk-eio.html

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: TINY WHOOP
« Reply #76 on: January 19, 2018, 12:37:26 PM »
Imaš jeftin DVR na bangoodu i aliekspresu za manje od 15 eura radi posao odlično čak mu je snimak kvalitetniji nego na fatshark naočarima. imama jedan takav i zadovoljan sam a imam i fatshark dominator V3.
Što se tiče kamere i dugmeta ja imam kameru sličnu toj verovatno je ista nego samo je drugi proizvođač sa svojim logom, to dugme ili služi za prebacivanje sa pal na netsc ili za okretanje slike, kod mene je okretanje slike u pitanju.
Što se tiče DVR-a Ovo ti je dobra stvar, jedino mora da se napaja sa 5V pa moraš koristiti neki bec.
https://www.banggood.com/Eachine-ProDVR-Pro-DVR-Mini-Video-Audio-Recorder-for-FPV-Multicopters-p-1061196.html?rmmds=search

Ipak ti je to bolja opcija ako hoćeš da nemaš dodatnu težinu na mikroquad-u.
Bar kod whoop-a svaki i pola grama je loše.
A ta kamera je teška skoro 6 grama bez kartice.
Nije loša varijanta ne kažem ali za neke manje avione ili veće malo mikroquadove tipa 110mm pa na dalje koji mogu da podnesu te težine.
« Last Edit: January 19, 2018, 12:41:17 PM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: TINY WHOOP
« Reply #77 on: January 19, 2018, 04:36:38 PM »
Eachine ROTG01 meni sasvim dovoljan a sa njim na telefonu imam DVR. Ja ne primecujem kasnjenje koje se cesto pominje, odnosno ne smeta mi :) Ovo za DVR pitam cisto iz radoznalosti, za neku buducu kombinaciju zbog lepseg snimka. Naravno ne za Tiny koji jedva nosi i sam sebe :)

Nego Marko, jesi eksperimentisao mozda nesto sa baterijom veceg kapaciteta i brzim motorima koji bi mozda mogli da je nose? Sve ovo super, igracka za zezanje po kuci vrhunska, ali brate 2-3 minuta...

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: TINY WHOOP
« Reply #78 on: January 20, 2018, 12:05:43 PM »
Pa vidi neki optimum ti je 17000 RPM motori i recimo 200 mAh tako ja letim. Ako ti je kratak let nabavi više baterija.
Sa boljim konektorima možeš da izvučeš eventualno 3,5-4 minuta zavisi kako letiš.
Ljudi na nekim takmičenjima lete sa što manjim baterijama pa se koriste i 130 mAh.
Ovo nije sprava za snimanje i penzionersko letenje, jeste sprava da se nauči da se leti ali posle zna da bude jako zanimljiva po kući.
Postoje i jači motori imam i njih a to su 19000 RPM i uz njih mogu da se koriste i one HV baterije koje se pune do 4.35V i to je onda raketa, probao i to ali mi je ovo neki optimum koji koristim tako da ja sam zadovoljan i sa 3 minuta leta. Imam trenutno 12 baterija, napravio sam paralelno punjenje za iste i punim ih sve u cugu. Meni je lično 12 dosta jer mi je ovo zabava preko zime a i kada je loše vreme.
Jači i brži motori imaju naravno i manji vek trajanja to da ti bude na umu isto.
Postoje veće baterije koje ljudi koriste a to su one 250 mAh čak mislim da može da nosi i 300 ali na šta će to da liču nisam siguran tj kakav će ti biti let.
Meni je bitno da je letelica okretna i da ima odziv na gas kako treba a to koliko će da traje let veruj mi nije.
The ground is the limit (or a water)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: TINY WHOOP
« Reply #79 on: January 24, 2018, 06:48:18 PM »
The ground is the limit (or a water)

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: TINY WHOOP
« Reply #80 on: January 27, 2018, 11:11:15 AM »
Zao mi je kad se sa necim cimam mesec plus dana i onda skontam da je sve bilo gubljenje vremena, a u vezi sa ovim malim zujalicama je bas tako. Moje idealno resenje je tako jednostavno, tako povoljno i tako dostupno, i zove se: potpuno fabricki Furibee F36 sa kamerom prilepljenom duplofanom na krovu:

Za jedva 20 dolara igre po kuci bez granica. Savrseno stabilan, dovoljno brz, lepa autonomija... Identicne rezultate dobijam sa njegovim originalnim kontrolerom kao sa Beecore, samo sto kod njega do rezultata dolazim jednostavnim ukljucivanjem, a kod ovog drugog dosadnim podesavanjima. Po nekad malo pobrljavi, i onda obe palice dole levo, i posle sve ok. Cak je i njegova drljava plasticna stanica sasvim dobra, i sa Turnigy 9x ne primecujem znacajnu razliku, osim sto mi je jedna premala a druga prevelika, pa mu dodje na isto :) Takodje, let je duzi sa fabrickom kontrolerom za oko 30 sekundi u proseku. Ne znam koji su motori, ali sasvim lepo nose kamericu, sundjerasto kuciste, a tu je i plasticni oklop, oko 4.5minuta laganog leta i 3-3.5 ostrijeg. Cak je i originalna baterija odlicna, i sa svojih 150mAh bolja nego Turnigy nano tech od 200.

U celini je Furibee mnogo bolji nego Eachine E010. Bolji motori, bolji FC... Ali pre svega ram. Plastika je mekana i savitljiva pa ce se tesko polomiti, a posebno bitan detalj su nosaci motora i prop. guard-ova koji imaju T profil za razliku od tankih i ravnih kod Eachine.



Svakome ko zeli da se igra po kuci sa ovim zujalicama bih od srca preporucio da prvo nabavi ovu kombinaciju. Ne tvrdim da varijante sa ''naprednijim'' FC nisu bolje, samo ja nisam primetio razliku a verujem da bi je malo ko i primetio. Ovo je ipak sobna igracka koja se vozi u ogranicenom prostoru, i nema potrebe za nekim velikim brzinama. Sto se upravljanja tice, ovo je sasvim ok i daleko vise nego sto sam ocekivao.
« Last Edit: January 27, 2018, 11:13:00 AM by DMZ »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: TINY WHOOP
« Reply #81 on: January 29, 2018, 12:25:13 AM »
Ja recimo letim sa beecore i niakvih problema sa podešavanjima nisam imao.
Niti sa letom niti sa ponašanjem u toku leta.
Ono što zna da zezne kod tih kineskih kontrolera i stanica i sličnih stvari jeste faličan produkt.
Vrlo često su to loši žiroskopi na pločama, pogotovo na onima koji koriste recimo 6500 žiroskope.
Problem kod njih su ekstremna netoleracija na vibracije . Takođe valja nekada napraviti kalibraciju akcelrometra, onu osnovnu u betafligtu a kasnije i fino podešavanje u toku leta (ne sa trimovima nego kalibrasijom akcelrometra gde se quad dovede na idealnu hover poziciju.
Ovde imaš uputstvo akko se to radi
The ground is the limit (or a water)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: TINY WHOOP
« Reply #82 on: April 04, 2018, 06:33:16 AM »
Evo jedan video sa provoaprilskog dešavanja dok se ne tresu prsti.
freestyle


The ground is the limit (or a water)