Author Topic: TINY WHOOP  (Read 33037 times)

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: TINY WHOOP
« Reply #45 on: December 21, 2017, 12:38:49 AM »
Predhodni post sam izmenio jer sam nesto izlupao, pa da ne zbunim nekog :)

Isekao sam po dva pera, i sad baterija definitivno duze traje. Potpuno je promenio zvuk, sad zuji kao komarac. Najvisr mi se svidja sto pri ostrijim okretima ne gubi visinu. Bio sam navikao da dodajem gas, pa sam se par puta zakucao u plafon dok nisam navikao. Ovo je verovatno posledica manjeg otpora, pa samim tim i manjeg povlacenja struje iz baterije pri vecim obrtajima.

Mislis na ove sa tri kraka: https://m.banggood.com/10PCS-Kingkong-31mm-Propellers-Sets-for-Tiny6-Tiny-Whoop-Eachine-E010-E010C-E010S-Blade-Inductrix-p-1141695.html?rmmds=search ?
« Last Edit: December 21, 2017, 12:41:53 AM by DMZ »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: TINY WHOOP
« Reply #46 on: December 21, 2017, 09:04:41 AM »
Da baš na te. Imaš i neke fensi na nekom sajtu ne mogu da se setim koji ali su nešto tipa 8 eura za 4 komada. Mislim da je bacanje novca.
I ovde kada naruiš stigne ti toliko setova koje mogu da troše generacije modelara jer stvarno kada pazariš onaj savitljivi frejm nemaš ama nikakve šanse da oštetiš propelere. Ja do sada nisam nijedan uništio a baš sam se iživljavao na njemu.  Ako ga sklopiš onako kako sam ja to uradio šanse da nešto ode su skoro ravne nuli jedino što može da ode to su baterije i motori a to su i onako potrošna roba.
Motori traju kraće jer se greju i na taj način im odlazi donji ležaj koji je ništa drugo nego plastika, gornji ležaj je bronzana čaura koja nema šanse da za radni vek motora ode. Da se to ne bi dešavalo zato ne treba preterivati sa 4 kraka alisama jer na velikim kv brojevima samo greju motore, smanjuju radni vek a efikasnost opada. Video si i sam. Čim ne moraš da dodaješ gas u krivini to ti je znak da ima više snage. Naravno ako hoćeš da leti kao raketa i napolju po vetru onda 4 kraka elise, motore nabrže koje nađeš i HV baterije.
Onaj frejm o kojem sam pričao je jako savitljiv možda to utiče na neki način na upravljivost quada tj na oštrinu skretanja.... To ću proveritit jer nameravam da uzmem neki karbonski pa da baš uporedim. Mada za kućnu zabavu i ovaj gre od 1 ili 2 eura je savršen.
Kamera ta koju si postavio savršeno paše dole u frejm, antena vtx takođe unutra tako da ne može da se pokida kao i antena od recievera. Jedina mana takve postavke kamere je što ćeš gore videti one zaštite za propelere kao na video ovom, nekome to smeta pa kameru stavi gore pa onda svaki čas mora da menja postolje kamere, da je dodatno učvršćuje a postoji i opasnost od uništavnaja iste.....
Evo ti video pa vidi kako to izgleda u slučaju da je kamera dole. Vremenom se navikneš pa i ne primetiš.


A ovako izgleda kada je kamera gore




Mislim da je gornji video mnogo pregledniji
The ground is the limit (or a water)

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: TINY WHOOP
« Reply #47 on: December 21, 2017, 10:01:55 AM »
Da, svakako gornja varijanta. Propeleri su u oba slucaja u kadru, ali je bar kamera zasticena i lepse izgleda.


Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: TINY WHOOP
« Reply #49 on: January 07, 2018, 12:36:29 PM »
Mislim da ti je sve ok osim rama. Imas na prethodnim stranama preporuku od Marka za ram, od Furibee E36 cini mi se. Ovaj od e10 ima vrlo tanke  parcice plastike koji drze motore, dok je kod ovog drugog to ojacano. Moj primerak, dok sam ga ja vozio je bio ok, jer ga nisam mnogo cukao. Cim ga je klinac uzeo u ruke i par puta skucao u zid, na dva mesta je to s...e puklo, i sad malo vuce na jednu stranu.

Nisam probao, ali verujem da su propeleri sa 3 kraka optimalni. Moji su bili sa 4, i od kad sam po Markovoj preporuci skinuo dva, nekako mnogo lakse leti i pri ostrijim pokretima ne gubi visinu. Ovo ima veze sa trenutnim naglim padom napona baterije pri vecem opterecenju, usled visih obrtaja i veceg otpora vazduha. Svakako je dva bolje nego 4, a za tri samo pretpostavljam da je idealno, na osnovu komentara coveka koji ima najvise iskustva sa ovim mini spravama (ili je bar najvise spreman da ih podeli).

Kameru imas i ovu dosta povoljnije: https://m.gearbest.com/camera/pp_666807.html
Ne verujem da je neka bitna razlika. Ja sam narucio obe, ali mi ni jedna  jos nije stigla.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: TINY WHOOP
« Reply #50 on: January 07, 2018, 02:27:45 PM »
Što se tiče tih kamera mogu vam reći da sam probao razne varijante i sve je to u neku ruku isto.
Pošto se ne leti daleko dovoljne su te obične antene a i lakše ih je sakriti da se ne polome.
Jedina kamera koja je bolja od ovih jeste originalna kamera sa blade inductrix-a ali ona košta duplo skuplje.
Njena prednost u odnosu na druge je što nema problema sa naglim promenama svetla što je velika mana cmos kamera koje su na ovim quad-ovima. Nekako su to doveli do savršenstva bar do sada koliko sam video. ali mana joj je lošiji kvalitet slike što ako se naviknete i nije toliko bitno. Recimo da napravite neke svetleće prepreke kao što su recimo krugovi sa led rasvetom po celom obodu sa ovim kamerama koje uglavnom koristim i ja ne vidite prolaz kroz krug nego samo belo dok sa originalnom kamerom sa blade inductrix-a se sve vidi lepo ali je slika ružnija. PA sada kome smeta jedno kome drugo ima izbora...
Jako dobra varijanta je nešto što je izašlo u skorije vreme a to je FX805 kamera sa osd-om. Kvalite slike možete pogledati ovde:

Cena joj je negde oko 40 dolara pa sada ko voli nek izvoli.
Što se tiče tih ramova taj furibee ja još uvek nisam uspeo da oštetim jer je napravljen od takve plastike koja je elastična i nema šanse da je polomite. Mana mu je to je malo mekan pa izgleda kao da će motori svakim dodavanjem gasa da izvrću plastiku. Može se to popraviti  dodavanjem karbonskod ojačanaj koje drži motore na okupu sa donje strane ali to je dodavanje težine opet i tako u krug....
Sve ima svoje mane i svoje kvalitete pa se na ovim malim spravama treba odlučiti šta ti je prioritet, brz let, duži let, akrobacije....
The ground is the limit (or a water)

Offline MiljanIlic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: TINY WHOOP
« Reply #51 on: January 07, 2018, 02:41:56 PM »
Evo promenio sam malo neke komponente.

Ram: https://www.gearbest.com/rc-quadcopter-parts/pp_597689.html?wid=21
- Odlucio sam se za ovaj zbog toga sto nikada nisam "leteo" ovim malim spravicama, tako da mi je bitnija izdrzljivost nego to savijanje pri naglom ubrzavanju. Svakako necu da letim agresivno u pocetku.

Kontroler: http://www.banggood.com/Eachine-Beecore-Upgrade-V2_0-Brushed-F3OSD-Flight-Control-Board-For-Inductrix-Tiny-Whoop-E010-E010S-p-1212231.html
- Ostaje isti, mslim da je to jedan od boljih, a i poseduje interni OSD.

Motori: http://www.banggood.com/4X-Racerstar-615-6x15mm-59000RPM-Coreless-Motor-for-Eachine-E010-E010C-Blade-Inductrix-Tiny-Whoop-p-1115474.html
- Mislim da mi za pocetak trebaju ovi sporiji. Nadam se da ce imati dovoljno snage da podnesu sve ovo.

Propeleri: http://www.banggood.com/10PCS-Kingkong-31mm-Propellers-Sets-for-Tiny6-Tiny-Whoop-Eachine-E010-E010C-E010S-Blade-Inductrix-p-1141695.html
- Po preporuci, nadam se da ce dobro raditi sa gore navedenim motorima.

Kamera: https://www.gearbest.com/camera/pp_723292.html
- Odlucio sam se za ovu jer mogu da istu povezem na OSD kontrolera, a i kvalitet slike nije los koliko sam video iz recenzija a YT-u.

Baterije: https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nano-tech-200mah-1s-35-70c-lipoly-battery-5pcs.html
- Po preporuci, a i izgledaju sasvim pristojno.

I od dodataka sundjercic kako bi ove baterijice lepo stojale: https://www.gearbest.com/rc-quadcopter-parts/pp_640023.html .

Sta mislite?
Prodajem MiniQuad 210 - FULL Oprema. Za vise informacija PM.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: TINY WHOOP
« Reply #52 on: January 07, 2018, 05:35:07 PM »
Dobra kombinacija.
Sem što bih ja da sam na tvom mestu pokušao da nađeš baterije sa širim konektorima.
Nešto poput ove na slici
https://www.tinywhoop.com/collections/batteries/products/tiny-whoop-hv-1s-battery-powerwhoop-connector-type-for-tiny-whoop
Nije da ne može da se leti i sa originalnim nanotech baterijama ali imaju male konektore koji ne mogu da provuku onoliko koliko motorima treba pa višak odlazi kroz toplotu.
Ja sam to rešio na više načina pogledaj gore postove.
Ako te ne mrzi da lemiš i rastavljaš te bateerije su odlične.
Ako te mrzi gledaj onda nešto jeftino sa onim većim konektorima....
Ili neku širu bateriju sa JST konektorom onim crvenim

The ground is the limit (or a water)

Offline MiljanIlic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: TINY WHOOP
« Reply #53 on: January 07, 2018, 05:58:27 PM »
Najteze je naci baterije, jer niko ne salje u Evropu avionskom postom, inace uzeo bih sigurno neke druge. A ovo mogu da prepravim, to i nije neki problem, imam ja visegodisnje iskustvo sa elektronikom, prepravljanjem, prelemljivanjem...  ;)

P.S. Ako nekome treba nesto da se poruci sa GearBest-a, HK-a ili Banggood-a rado bih izasao u susret. Ja porucujem ovo oko 15. januara.
Prodajem MiniQuad 210 - FULL Oprema. Za vise informacija PM.

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: TINY WHOOP
« Reply #54 on: January 07, 2018, 06:46:44 PM »
Ne bih ni tebi preporucio da sve natrpas u jedan paket. U zadnje vreme su nesto bas podivljali na carini. Mene su za gimbal placen 42 evra klepili 3600 dinara. Znam za dosta slucajeva u zadnje vreme, ali najgore je prosla jedna drugarica koju su za neke sitnice vrednosti 15 dolara lupili 2500 dinara. Trudi se da im se nikako ne ucini da je vrednost blizu 50 evra, jer tad obavezno napisu na deklaraciji vise da bi ti naplatili i carinu i PDV. I ti posle mozes da se zalis, oni moraju da priznaju izvod sa PayPal-a, ali moras i zalbu da platis a dron ces da sklapas pred leto. Jbg carina nam je takva kao da na njoj rade pomilovani dzeparosi, secikese i kokosari.

Offline MiljanIlic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: TINY WHOOP
« Reply #55 on: January 07, 2018, 07:32:33 PM »
Nisam znao za to. Do sada mi nisu ni otvarali pakete ni naplacivali carinu. Videcemo. Hvala na upozorenju  :D
Prodajem MiniQuad 210 - FULL Oprema. Za vise informacija PM.

Offline brankelot

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 50
Re: TINY WHOOP
« Reply #56 on: January 07, 2018, 09:08:33 PM »
To sve zavisi gde zivis . Meni u Beogradu su mi otvarali sve sto nije u pismu spakovano . Dok mom burazeru Trsteniku nista . Cak ni cizme koje su kostale oko 100e mu nisu otvarali . Kakva ti je karma :)

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: TINY WHOOP
« Reply #57 on: January 07, 2018, 09:21:57 PM »
Planiram da naručim nešto od FPV opreme pa me interesuje šta je bolje, naručiti odjednom ili to uraditi u nekom razmaku od par dana, mada kad je naša carina upitanju plašim se da će me odrati više u tri puta nego odjednm mmmm

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: TINY WHOOP
« Reply #58 on: January 07, 2018, 09:55:23 PM »
To ti je kao ruski rulet :) Do 50 evra se placa samo PDV a preko 50 i carina kad salje pravno lice, dok je za fizicka lica ta granca 70. Posto Kinezi ne navode pravu vrednost, a i kad navedu gospoda sa carine ne veruju, cenu obicno traze po netu i po pravilu nadju najvecu. Mali paketi cesto prodju bez icega. Prethodnih nekoliko meseci sam narucivao bas dosta (zimska garderoba za dzukca, neke sitnice za Sparka, gomila delova za Tiny Whoop, zmr250 kit...) i sve je proslo bez ikakve globe, ali su me na gimbalu odvalili. Sa druge strane, znam dosta slucajeva da su bas male pakete debelo naplacivali. Jednostavno nema pravila, sve zavisi na kog carinika naletis i koliko ima vremena, volje i znanja da se bavi tvojim paketom. Bio je ranije neki Joca Guberinic koji je bio pravi krvolok, ali mislim da on vise ne radi. Desavalo mi se da mi stigne paket, na deklaraciji njegov potpis i carina 100% vrednosti. Odbijem da preuzmem, paket se vrati nazad, posiljalac posalje ponovo, drugi carinik i prodje bez dinara. Vise puta mi se desavalo da za identican sadrzaj u razmaku od nedelju dana platim potpuno razlicito dazbine, ili za jedan platim debelo a za drugi ne platim nista.

Inace, Trstenik kao i cela centralna i zapadna Srbija su pod nadleznoscu Beogradske carine i za sve vaze ista pravila. Jug i istok su pod Niskom carinom, Vojvodina pod Novosadskom... U glavnom, pravilo je da nema pravila :)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: TINY WHOOP
« Reply #59 on: January 08, 2018, 10:32:57 AM »
Alzo šta te konkretno od FPV opreme zanima?
Bolje je naručivati manje pakete može i isti dan jer svejedno različito dolaze na carinu pa čak i ako stignu isto nema veze jer ide po paketu a ne po osobi koja je naručila...
Ti manji paketi tj ono što tebi treba uglavnom se ne oporezuju i stižu u kovertima koje carina ugalvnom ne otvara.
The ground is the limit (or a water)