Author Topic: Novi Sad, modelarska sezona 2017.  (Read 33542 times)

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 284
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #75 on: August 09, 2017, 08:47:07 PM »
Lako ćemo mi rešiti travu...damo Kiršu dve crvene i problem je rešen,"pecali" smo ga prošle i ove godine redovno na Čeneju tako da nismo ni morali često da ga cimamo.Čika Julije je nekako najviše imao kontakata sa nijm ali da ne dužim.Nego meni je veći problem ova vrućina.Nikako da se malo okupimo da poletimo neke modele.Ove i prošle godine smo jako slabo leteli u poređenju sa predprošlom sezonom.Evo slušam prognozu i kažu za vikend kiša...promenjivo ali isto mu dođe...ne verujem da ćemo se okupiti za vikend...al ajd sad...Prošla jesen,period kad treba najviše da se leti,nula bodova-duvao vetar,pada kiša.Sada vrućina pravi problem,ne zna se ni kad da se kosi jer eto predprošli put kad se kosilo do sledećeg,malo je ko i leteo a i posle toga upšte...opet s...nje od vremena...Sa druge strane od prošlogodišnjeg broja članova modelarske sekcije koji je bio oko dvadesetak,spali smo na broj zainteresovanih koji može da se prebroji na prste jedne ruke...Razumeo bi da su devedesete pa da je sve to enormno skupo,da se delovi ne mogu nabaviti...no da ne mračim,nadam se da se vidimo uskoro... ()-()
« Last Edit: August 09, 2017, 08:49:02 PM by trivajuve »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #76 on: August 09, 2017, 09:15:40 PM »
Ja sam zainteresovan takođe ali malo je vrućina a i u nekim radovima sam u dvorištu tako da kada ugrabim priliku savakako će mo se videti.
The ground is the limit (or a water)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #77 on: August 24, 2017, 10:33:44 AM »
Kolege, šta kazete da se vidimo za vikend  (<--) . Subota mi je slobodna a i prognoza je odlična:

https://www.weather2umbrella.com/vremenska-prognoza-novi-sad-rimski-sancevi-met-station-serbia-sr/7-dana

Ko će javiti Kiršu za košenje? 

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #78 on: August 25, 2017, 10:30:19 AM »
Upravo sam pričao sa Kiršem, tokom dana će da pokosi travu, takođe sam ga zamolio da pokosi i onaj prloaz preko kanala, pre tri nedelje i tamo je bila velika trava i korov.

Što se mene tiče, planiram da stignem oko 16h, pa se vidimo na aerodromu  (<--)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #79 on: August 28, 2017, 08:51:16 AM »
Letelo se u subotu. Slike i snimak, za koji dan...


Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 284
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #80 on: September 04, 2017, 10:06:56 PM »
 4e...

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 284
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #81 on: September 06, 2017, 09:40:13 PM »
...letos...posle doterivanja CG-a...Čenej...



...u pitanju je Mig 29 napravljen po beta(radnim) planovima poznatog konstruktora Kreg Klarksona...
Kako zbog nedostatka vremena sam Kreg nije stigao da napravi model po svojim planovima ovo je prvi te vrste koji je poleteo.Zadovoljstvo je bilo obostrano.Kreg je istakao da model ima priličan scale-flight efekat dok mene kao i uvek obraduje manuvarbilnost prop-jet modela.Mada bi za moj ukus model mogao biti koji gram teži...manje bi "plutao"...
...pokušaji da se napravi po neka "kobra"bili su van mogućnosti samog modela jer ne poseduje promenu ugla pogona...

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 284
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #82 on: September 06, 2017, 10:17:52 PM »
Da modelarska dešavanja u N.S.-u nisu rezervisana samo za Čenejski aerodrom i da FPV race i parkflying modelari mogu zajedno da se sjajno druže i pomognu u treningu jedni drugima,može se videti iz videa koji je napravio prošle godine naš kolega i sjajan "pilot" FPV letelica Goran...u nedostatku dešavanja ove godine da popunimo prazninu...model je F-18 Stiv Šumejt dizajn...




Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #83 on: September 11, 2017, 06:10:44 PM »
               Juce, 10.09.2017. Cenej i lepo druzenje. Nesa, Karolj, Julije i ja Bata Stepanovic sa modelima. Julijev Super Cub je ipak bio u centru paznje. Posle prvih poteskoca, sve je opet na svom mestu. Motor radi savrseno i sasvim je dovoljan za ovakav model od dva metra.



               A onda svako svoje pa letenje do u sumrak.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #84 on: September 15, 2017, 12:51:55 PM »
Dobro, znači Piper je opet poleteo. Kako se vidi na snimku, odmah kreće na stranu. Porebno je dosta "rada" sa korlimom pravca, mora da se drzi u pravcu. U svakom slučaju, svaka čast!

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #85 on: September 18, 2017, 08:52:52 PM »

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #86 on: October 13, 2017, 10:24:23 AM »










Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #87 on: October 13, 2017, 12:24:44 PM »
Bilo bi lepo da se sredi taj krug, pa da se ponovo pojave kruznokomandovani modeli  :)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #88 on: October 13, 2017, 07:08:02 PM »
Kada smo već kod klizača, ima li neko neki dobar plan za klizač koji se ispaljuje iz praćke.
Nešto jednostavno da mogu klinci da se zezaju.
Što se tiče kružnokomandovanih mani te se i ovako mi je centar za ravnotežu u autu i bez toga :)
The ground is the limit (or a water)

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #89 on: October 13, 2017, 08:27:06 PM »
Kada smo već kod klizača, ima li neko neki dobar plan za klizač koji se ispaljuje iz praćke.
Nešto jednostavno da mogu klinci da se zezaju.
Što se tiče kružnokomandovanih mani te se i ovako mi je centar za ravnotežu u autu i bez toga :)
http://chuckglider.blogspot.rs/search/label/plans