Author Topic: Novi Sad, modelarska sezona 2017.  (Read 33314 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #30 on: March 23, 2017, 02:40:15 PM »

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #31 on: March 23, 2017, 09:05:05 PM »
Ja planiram da dođem pa se vidimo... (<--) (<--) (<--)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #32 on: March 25, 2017, 09:34:07 PM »
Konačno, potrefilo se lepo vreme, i vikend



Detaljan izveštaj, za koji dan  ;namig

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #33 on: March 25, 2017, 10:08:46 PM »
...a samim tim i dobro raspoloženje tokom ovog susreta... (<--) (<--) (<--)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #34 on: March 27, 2017, 03:31:22 PM »
Da, dobro raspoloženje je uvek aktuelan, pogotovo kad niko nema tehničkih problema, ili loma...

Prvi smo stigli do aerodroma, letenje sam počeo sa modelom Extra. Vetar je duvao iz pravca Siriga


Posle zadnjeg letenja (još prošle godine) malo sam doštelovao expo kormile dubine, i sad bolje reaguje na komande sa ovim, novim servoima.

Ubrzo su stigli i Neša, Karolj i Željko. Malo diskusije, ipak, dosta se nismo videli. Taman se malo smirio i vetar


U međuvremenu, leteo je i Ag Cat, Jat privredne avijacije



Kad su oni odleteli, nastavili smo letenje sa našim modelima. Željko cepao Gamu, a pridružio nam se i Sale sa helijem


Neša je leteo trener model, i F-35


Ja sam ispraznio jednu bateriju sa YAK-55, i sledelo je ponovni test let modela Pt-19 nakon zamene motora i male promene na uglu motora



O YAK-u ne treba da se piše ništa, zna se kako leti. Pt-19 je dosta brži, poslušniji, nemam nikakvih zamerki na ponašanje, osim možda na stajni trap. Hoće malo da se krivi prema nazad, ali to se lako koriguje.

Karolj je leteo svoje stirpoprce, a opet je meni pripao čast da probam njegov nedavno završen model, Bf-109. Kad se prvi put odlepio sa piste, malo me je iznenadio, pa sam ga i spustio dole. Drugi start je bio kako treba da bude. Na žalost fotografiju nemam, ali biće snimka o prvom letu modela.

Došao je i kolega, moj imenjak, Gabor iz Horgoša. Doneo je tri helikoptera, i njih ću ubaciti u snimak.

Na kraju dana je došao momenat, da poletim našu novajliju, At-400 Disney's Dusty



Pre prvog starta, još jedna zajednička fotka...



... zatim sam ga i poleteo. Nikakvih neželjenih ponašanja, model leti sa lakoćom već na pola gasa. Lepo reaguje na komande, možete da ga letite u dosta malom prostoru. Kolor šema, kojeg je uradila lepša polovina Erika, jako lepo deluje na nebu. Iako sam znao da Karoljovi modeli lepo lete, ipak, imao sam straha u sebi pre nego što je poleteo. Ali bez brige, leti kao svi ostali njegovi modeli  ()-()



Na žalost, kraj dana je brzo stigao, i sunce je već davno bio ispod horizonta kad smo krenuli kućama...


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #35 on: March 30, 2017, 09:00:50 AM »

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #36 on: March 30, 2017, 04:32:20 PM »
Dasty me je odusevio  :)aplauz ()-()

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #37 on: March 30, 2017, 10:48:14 PM »
Prelepi novi projekti i stari "modernizovani " novim servo motorima
ex pseudonijum: sova

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #38 on: April 08, 2017, 09:02:44 PM »
Zna li se gde se ili kome se plaća članarina?

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #39 on: April 10, 2017, 09:10:51 PM »
Od danas pa nadalje tokom ove sezone, modelarska pista će biti non stop ošišana i sredjena.
Dogovorili smo se da ćemo taj deo redovno kositi, a modelari kao i do sada plaćaju Kiršu za tu uslugu, cena je ista 2000,00 din po košenju.

O tome ko, koliko puta, kada i sve ostalo vodiće računa Gabor i Neša (Trivajuve), pa se njima obratite za sve informacije.

 (pijemo)

 


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #41 on: April 11, 2017, 09:09:27 AM »
Od danas pa nadalje tokom ove sezone, modelarska pista će biti non stop ošišana i sredjena.
Dogovorili smo se da ćemo taj deo redovno kositi, a modelari kao i do sada plaćaju Kiršu za tu uslugu, cena je ista 2000,00 din po košenju.

O tome ko, koliko puta, kada i sve ostalo vodiće računa Gabor i Neša (Trivajuve), pa se njima obratite za sve informacije.

 (pijemo)

Sva pitanja u vezi košenja pošaljite na email rcgabor1977@gmail.com, da ne davimo forum sa tom temom   (pijemo) Takođe bih zamolio stalno prisutne na aerodromu, da mi dostavite vaše email adrese. Hvala unapred!

Pozdrav svima i vidimo se na aerodromu  (<--)

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #42 on: April 11, 2017, 04:12:28 PM »
Situacija ista kao i predhodne sezone,koji dolaze na pistu već sve znaju... (<--)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #43 on: May 19, 2017, 09:32:26 AM »
Kolege, za sutra je prognoza idealna:

https://www.weather2umbrella.com/vremenska-prognoza-novi-sad-rimski-sancevi-met-station-serbia-sr/7-dana

Upravo sam zvao Kirša, dogovorio sam se sa njim da se pokosi trava. Uradiće  danas, ili sutra prepodne. Mi stižemo oko 14.30-15.00h.

Vidimo se   (<--)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #44 on: May 28, 2017, 09:50:27 PM »
                28-mi maj. Stice se utisak da se nase modelarstvo ukotvilo u Mrtvom moru i broji neke tuzne dane. Doduse i maj je bio veoma cudljiv. milzoric je osvetlao obraz prikazom manifesatacije "Nasa krila" u Svrljigu ali je i taj sjajni skup omela kisa.

                Novi Sad, nedelja, svi uslovi za dobro modelarenje. Na aerodromu naravno nigde nikoga. Ali sve jedno, Piper Cub kupljen pre par meseci je dosao na red da napravi svoj prvi let.





malo manekenskog poziranja



na stajanci dok se oprema priprema



na njemu je Evolution od 10 ccm. Sve je utegnuto i vrlo stameno.



tek za uspomenu



Utisci. Savrseno. Postavljeno po uputstvu koje daje proizvodjac. Nije trebalo nista trimovati. Dva tanka sa bogatijom smesom i let negde oko polovine gasa, na visim rezimima je visak goriva uslovljavao neravnomeran i nesiguran rad motora. Ocekivali smo to ali je motor nov i trebao je da prodje jos malo uhodavanje u letu. Treci rezervoar. Trebalo je videti. 11500 o/min. stabilan rad, puno snage, siguran let.



sada malo relaksacije



a onda kod Nestora na hladni toceni Carlsberg

                                                                               Sa Ceneja, Julije i Bata