Author Topic: Novi Sad, modelarska sezona 2017.  (Read 33545 times)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #105 on: November 11, 2017, 07:22:57 PM »
Danilo u poseti.


Danas smo mi novosadski modelari imali cast da ugostimo najmladjeg RC modelara u Srbiji. Dosao je sa svojim tatom, Cokom Panticem i pokazao kako se leti mirno, stalozeno, bez treme. Dan i cenejska druzina su bili prijatni pa ce sigurno prekosutra u vrticu imati o cemo da prica.


Na livadi su uglavnom poznate letilice, a poslednje pripreme pred start su uveliko u toku.


I jos jedan test Julijevog Piper Cub-a. Sve je zapravo veoma dobro, Cokina opaska je jedino da treba staviti nesto vecu elisu i zakljucak da je motor Evolution 10ccm, benzin, sjajno "legao" pa tako otpadaju sve dileme vezane za snagu tog motora i ovog modela.


lepi prilasci i sletanja


Gabor u pripremi pred start.


pod budnim okom svog supervizora


Danilo i avioni


i evo, bas je bilo dobro danas biti na Ceneju.
« Last Edit: November 11, 2017, 10:34:40 PM by batans »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #106 on: November 11, 2017, 09:46:34 PM »
Tu bih još dodao let Banetovog poklon modela Rational, koji nije leteo više od dve godine


I možda zvezda dana, barem za mene, bio je treći pokušaj da poletim model Stearman, odštampan na 3D štampaču


koji je ovaj put i poleteo. Šta više, imao je dva leta od po šest minuta  (yay)


Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #107 on: November 12, 2017, 08:08:59 AM »
Lepo druzenje,dobri piloti,extra modeli  :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #108 on: November 12, 2017, 09:37:46 AM »
Najlepši dvokrilac ubedljivo (od svih dvokrilaca bar meni), svaka čast, dodaj mu neke stikere i ima da bude odličan avion!
The ground is the limit (or a water)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #109 on: December 08, 2017, 01:29:30 PM »
Kad već oni što bi to trebali da rade, ne rade, evo da znate...

Izborna Skupština A.K."Novi Sad", aerodrom Čenej, subota, 09.12.2017., 11h.

 (pijemo)

Offline Balsarite

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #110 on: December 08, 2017, 10:21:41 PM »
Kad već oni što bi to trebali da rade, ne rade, evo da znate...

Izborna Skupština A.K."Novi Sad", aerodrom Čenej, subota, 09.12.2017., 11h.

 (pijemo)

Opet izbori, dokle više, ljudi !!!

I pitanje,šta treba da znamo,  ko su to ONI i šta bi TO trebali da rade?

Modelarska sekcija i njeno rukovodstvo ?

To su plaćeni ljudi, imaju radnu obavezu prema nekome, imaju radne zadatke dobijene od nekog nadređenog , šefa, direktora, gazdu ? Pa ne rade svoj posao, pa te njihov odnos prema poslu žulja ?

Ili su obični normalni hobisti , koji se dobrovoljno bave administracijom gotovo nepostojeće sekcije, aero kluba u raspadu, na kraju modelarske sezone, pred Novu Godinu, kad se sedi kod kuće i delju avioni.

Ili bi trebali da ganjaju valjak, kosačicu i seju i zalivaju travu, jer sad će sezona, dok dlanom o dlan .

Smanji doživljaj brašo i gledaj svoja posla.

Živ bio,
« Last Edit: December 08, 2017, 10:24:14 PM by Balsarite »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #111 on: December 10, 2017, 03:59:26 PM »
Balsarite, ko god da si, nije tebi lako...

:sljus

Offline Balsarite

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #112 on: December 11, 2017, 01:48:37 AM »
Tako mi je kako mi je. Lako nije.
A Vi , kako ste ?
« Last Edit: December 11, 2017, 01:52:49 AM by Balsarite »

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #113 on: December 11, 2017, 02:03:09 PM »
            Kao i krajem prosle godine. Odrzana je godisnja, ovom prilikom izborna skupstina A.K.Novi Sad. Interna stvar kao i svakog aerokluba u Srbiji. Ovog puta se moglo cuti dosta dobrih informacija. Aeroklub je izasao iz svih dugovanja koje je imao i planovi za sledecu sezonu samim tim postaju realni i ostvarivi. To je presudno uticalo da u sledecem cetvorogodisnjem periodu klub vode isti ljudi na celu sa presednikom Dragoljubom Samardzicem.
            Modelarska sekcija je ovom prilikom posebo bila pomenuta kao najaktivnija, sa najmanje zahteva prema klubu i ciji su se clanovi bezrezervno odazivali manifestacijama koje je klub organizovao. A.K.Novi Sad, kao sportska organnizacija, ocekuje od svojih sekcija sportske aktivnosti, takmicenja, pred modelare to u ovom trenutku postavlja posebne zahteve. Posebne u toliko sto je modelarstvo danas individualna stvar svakog modelara, tesko je okupljanje po modelarskim kategorijama, ispunjavanje propisanih standarda a onda se pojaviti na takmicenju.
            Koje-kuda po svetu su to registrovane grupe garadjana-hobista na nekom zakupljenom poljancetu ili napustenom putu gde imaju svoje "maiden flight".  Mi smo u okviru aeroklubova pa cemo u okviru nasih interesovanja i mogucnosti pokustai da organizujemo takmicenja kada se za to stvore uslovi a do tada svakako lepa druzenja i revijalna letenja nasih modela.

                                                                     Ispred modelarske sekcije A.K.Novi Sad  Bata Stepanovic

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #114 on: December 30, 2017, 09:41:47 PM »
Lep, sunčan dan, ali temperatura je bila samo 4 stepeni. Par nas je ipak izašao radi zatvaranja sezone 2017...


Meni je ovaj dan od posebnog značaja, pošto sam poleteo helikopter Kyosho Caliber 30


Bata mi je bio od pomoći oko sređivanja letelice, a i tokom prvog leta helikoptera


Šta više, njemu je pripao čast da napravi prvih par minuta u vazduhu. Nakon malog dotrimovanja, ja sam ga leteo


Prvi utisci su pozitivni. Dosta je stabilniji od T-Rex 450, ali zahteva puno pažnje, 200% koncentracije


Sve pohvale Bati na uloženom trudu, da još tokom ove sezone dovedemo helikopter u letno stanje


U međuvremenu, čika Julije i Neša su cepali svoje avione, dok Karčika nam je pravio društvo


Pre odlazak sa Čeneja, pogledali smo Nestorovu Stuku. Odlično izgleda, nema šta


Kolege modelari, vidimo se naredne godine  ()-()  Svima želim Sretnu Novu Godinu, puno zdravlja i druženja!!!  (pijemo)


Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #115 on: December 30, 2017, 10:52:33 PM »
Gabore lepe zelje i vama u novoj sezoni, nego jedno pitanje. Kako leti Juliov Advanc-e, kakv je u akrobacijama? Ja moj jos nisam poterao malo ozbiljnije pa me zanima :)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #116 on: December 30, 2017, 11:05:35 PM »
@sloba b, hvala!!! Imao sam prilike da ga letim. Vrlo je poslušan i lepo reaguje na zadate komande, samo ne treba preterivati sa minimalnom brzinom, pogotovo pri sletanju.

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #117 on: December 31, 2017, 09:50:52 AM »
             E, juce stvarno lep dan, druzenje a i zatvaranje modelarske sezone 2017 na cenejskom aerodromu. Ne tako davno, sa buvljaka je kod mene stigao Graupner Starlet. Uzivao sam u reparaciji starog modela. Skoro ista prica sa Gaborovim Kyosho Caliber helikopterom. Krsina koja je obecavala. Stari model koji je posle ispravki i doterivanja juce izmamio osmeh na Gaborovom licu. Veoma stabilan, bez ikakvih vibracija, motor sa puno snage. I naravno, uvek se covek lepo oseca kada nekome pomogne, ucini dobru stvar.

                        U ime modelarske druzine AK Novi Sad, sve najbolje u novoj 2018. Bata Stepanovic.
« Last Edit: December 31, 2017, 09:52:31 AM by batans »

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 284
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #118 on: January 27, 2018, 08:25:00 AM »
Planira neko da leti danas?Ja cu napuniti par batkica pa cu videti od vremena...

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 284
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #119 on: January 27, 2018, 06:04:03 PM »
Bio danas...naleteo se za sve novce sto bi se reklo narodski.Vreme nije moglo biti bolje,drustvo su mi na kraju pravili paraglajdisti i Kirs sa njegovim psom...ako sutra bude isto vreme kao danas,valjalo bi to iskoristiti... (<--)