Author Topic: Novi Sad, modelarska sezona 2017.  (Read 33316 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« on: January 02, 2017, 04:16:57 PM »
Danas, na Čeneju, otvorena je letna sezona 2017  (<--)


Odlično vreme, malo vetra, puno uživancije



Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #1 on: January 02, 2017, 05:16:53 PM »
Lep početak sezone,dosta modela a vremenski uslovi za ovo doba godine sjajni.Istina bilo je malo bočnog vetra ali ništa preterano.U svakom slučaju lepo druženje za početak sezone koju po svemu dosad urađenom za modelarska druženja zasluženo otvara Gabor ovaj put (res)(<--) ()-()
« Last Edit: January 02, 2017, 07:45:36 PM by trivajuve »

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #2 on: January 02, 2017, 08:10:29 PM »
Prava ekipa na pravom mestu. Bravo !

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #3 on: January 02, 2017, 08:43:33 PM »
Blago vama. U društvu je letenje zanimljivije. Ja se u 99.999% slučajeva, sam okupljam :(

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #4 on: January 02, 2017, 10:39:26 PM »

Offline zdravkovic novica

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 69
  • pocetnik
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #5 on: January 25, 2017, 04:53:11 PM »
Lepo, svaka Vama cast. Pomalo Vam i zavidim. Veliki pozdrav za Vas i Zemuna. (<--)
pocetnik

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #6 on: January 28, 2017, 08:17:17 AM »
Narode jel neko nešto radi po pitanju članskih karata?
Kome da se obratim i koliko su ove godine?
Šta će biti sa košenjem trave i kako će to ići moglo bi da se okači i ovde da znamo....
Da li je bilo nekih dogovora uopšte ili je mrtva sezona pa niko o tome ne razmišlja.
Mislim da je vreme da se i o tome porazgovara.
The ground is the limit (or a water)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #7 on: February 06, 2017, 05:58:47 PM »
Još nije bio upravni odbor, treba da se sastane uskoro i tada će se odrediti visina članarine. Navodno članarina će biti ista kao i prošle godine.

 (pijemo)

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #8 on: February 06, 2017, 07:55:30 PM »
Još nije bio upravni odbor, treba da se sastane uskoro i tada će se odrediti visina članarine. Navodno članarina će biti ista kao i prošle godine.

 (pijemo)

Situacija preslikana iz prošle sezone s tim što će verovatno broj članova modelarske sekcije će biti smanjen za kolege koje lete FPV Race,koji su našli nešto atraktivnije lokacije za njihov stil letenja.Takođe kolege iz B.Palanke su prestale sa letenjem avio modela dok su neki od njih sa kojima sam u kontaktu odlučili da se pozabave FPV i Parkflajerima te im Čenej kao lokacija više ne igra bitnu ulogu u njihovim aktivnostima.Istini na volju neki od članova koji su prošle godine uplatili članarinu ne vide nikakvu korist od toga pa je i njihovo interesovanje za istu znatno opalo za predstojeću sezonu.
Sve u svemu ništa novo i ništa iznenađujuće sa obzirom na dešavanja u klubu koji je devastiran tokom godina a i novih dešavanja na RC sceni koja polako modelare sa standardne aviomodelarske scene prebacuje na FPV i parkflajing koji ljubiteljima letenja čine ovaj hobi nešto jednostavnijim i nisu im potrebne letne površine tipa Čenejskog aerodroma.Iskreno i ja sam jedan od ljubitelja parkflajinga tako da ih potpuno razumem.
Što se košenja tiče tu je situacija takođe ista kao i do sada.Koliko sam kroz priču sa kolegama mogao da saznam otprilike nas sedmoro je zasad zainteresovano za plaćanje Kiršu.Kirš je jedino pravo rešenje u tom smislu jer čovek se tim bavi i ima mašine koje to odrade kako treba(bez otpada od košenja po modelarskoj pisti).

Pozdrav. (<--)

« Last Edit: February 06, 2017, 07:58:38 PM by trivajuve »

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #9 on: February 06, 2017, 08:17:16 PM »
Samo još da dodam da iako ta članarina ne obezbeđuje košenje trave na modelarskoj pisti i bilo kakve druge benefite sem da potpadamo pod statut kluba(kako kaže Bugarčić-vođa aerokluba) deo nas je dobrano zainteresovan da imaju taj pečat u članskoj karti te ovom prilikom apelujem na predsednika modelarske sekcije Čika Bratislava da kad se steknu uslovi za to-overimo naše članske karte.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #10 on: February 06, 2017, 08:56:17 PM »
Za travu mi je jasno.
Ali red je da se plati ako već koristimo makar i članske karte
The ground is the limit (or a water)

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #11 on: February 06, 2017, 11:00:01 PM »
Igore,što se tiče članarine u potpunosti se slažem sa tobom.Jednostavno u situaciji smo da koristimo Čenejsku pistu,veliki prostor na kom se u nekim momentima zna naći i veći broj modela,modeli svih veličina i kategorija.Klub ima za pravo koirištenja piste za svoje aktivnosti između kojih je i modelarska sekcija,čije su aktivnosti regulisane statutom kluba.Neki od nas imaju potrebu da budu članovi tog kluba,neki ne.Članarina je stvar ličnog izbora.Isto važi i za održavanje piste odnosno košenje iste.Neki vole da je prostor spreman za modelarske aktivnosti u terminima kad se tamo okupljamo,da modeli ne trpe prilikom sletanja i poletanja sa dublje trave jer oštećenja nastala korišćenjem takve podloge koštaju više od održavanja terena.Tu je stvar takođe ista i svodi se na dogovor i dobru volju nekolicine.Naravno bilo bi malo neumesno da modelari koji dolaze sa strane i koriste pistu svega par puta godišnje kao na primer ti da učestvuju u troškovima košenja(bar po mom mišljenju) iako su članovi kluba.
Pozdrav i spremaj modele a i mogli bi malo da se vidimo na Veterničkom jer kako vidim FPV je kod tebe dosta prisutan u zadnje vreme jer tamo zna biti veoma zabavno za takvu vrstu letenja... (<--)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #12 on: February 07, 2017, 12:48:55 AM »
Cifre i za članarinu (1200,00 din) i za košenje (2000,00 din) su tako smešno male da je SRAMOTA da svako ko tamo dolazi to ne plati.

Članarina je na godišnjem nivou, a košenje se, kao i uvek, plaća po odrađenom poslu.
Ako se kosi od marta - aprila, pa do samog kraja sezone, kosiće se maksimalno 10 - 15 puta, ali će biti NON-STOP TIP-TOP...  :mhm

 (pijemo)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #13 on: February 07, 2017, 09:45:11 AM »
Iz Bečeja na mene možete računati sigurno, kao za članarinu, tako i za košenje. Što se tiče pečata u članskoj karti, isto sam ZA.  Karolj je rešio da napusti naš tim (ne jebe nas već više nedelja) i celu RC priču pošto vidim da prodaje sve modele i svu svoju opremu. Tamaš i Erika još neće intenzivno leteti. Nadam se da se vidimo uskoro, i možemo da peglamo nebo iznad Čeneja  :)

Veliki pozdrav za SVE   ()-()


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2017.
« Reply #14 on: February 07, 2017, 10:18:43 AM »
Šteta za Karolja, fantastičan modelar penastih materijala.
Ali dobro svako ima svoje razloge.
Valjda će i neko lepo vreme pa da se skupimo. (<--)
The ground is the limit (or a water)