Author Topic: SKY WALK 2,6m  (Read 17414 times)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
SKY WALK 2,6m
« on: January 01, 2017, 10:25:40 AM »
Datum 31.12.2016

Juče smo probali novu jedrilicu SKY WALK raspon 2,6m, koju je Pera iz CVM-a konstruisao i napravio Pera trenutno nema komp., pa me je zamolio da  ovo objavim.  Jedrilica je već pominjana  tu na forumu,  i @alzo je objavio  snimak . Moj  video je katastofa zbog lose kamere na telefonu  ali se glavno vidi a Pera je insistirao da ga objavim...
U zadnjih mesec dana od prvog leta, doživela je nekoliko prepravki najviše na trupu koji je sada od epoxy-ja. Ono najvažnije, jedrilica leti fenomenalno.  Finesa odlična , sa 4m visine preleti pola piste na 13-ici.Treba joj niski prilaz za sletanje , možda i kočnice za kraće piste.  Osetljiva je na komande, jako je okretna, minimalna brzina jako mala i to u uskim zaokretima. Termiku hvata tamo gde druge samo prolaze. Trup je od epoxy smole sa karboskom šipkom do repa. Poklopac kabine takodje epoxy sa malim usisnikom za vazduh. Krila su od balze,  iz dva dela sa eleronima, spojena karbonskim bajonetima. Presvučena je  monokotom. Izuzetno je lagana, sa svom elektronikom i baterijom 3S od 1500 mAh, teži oko 1200 g. Trenutno ugradjeni AXI motor na njoj je prejak pa može biti i manji. Penje sa trećinom gasa kada je baterija puna. Pera je ubacio obične HTX 900  servoe, koji potpuno zadovoljavaju letenje ovakvim modelom.  Jedna je već našla novog kupca , još 3  su  poručene i u izradi,  a ja čekam delove za moju pa ću je sam sa zadovoljstom sastaviti.  Juče smo imali i  manji peh. Prilikom jednog Perinog sletanja, otpala je karbonska drljača sa repa i izgleda  napukao horizontalac. tako da mi je u sledećem letu otpala leva strana  horizontalca sve sa pokretnim delom . Jedrilicu sam sasvim normalno spustio sa onom drugom polovinom. Peri nije dao djavo mira, pa kaze ajde i ovo da snimimo ponovo . Tako da na snimlku ima jedno ručno bacanje bez motora u takvom stanju. Naravno Pera je kasnije  sve sredio, ubacio  karbosko  ojačanje na spoju  i ekspresno  rešio stvar.
Jedrilica će moći da se poruči gotova ili u kitu. O tim detaljima će biti reči nešto kasnije...








I video:
Izvinjavam se za spontane psovke koje su usle u snimak, nisam stigao to da pocistim...

https://www.youtube.com/watch?v=51YG2Q82eTs&feature=youtu.be
« Last Edit: January 01, 2017, 10:49:13 AM by drjack »

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #1 on: January 01, 2017, 12:55:04 PM »
Dragance je video snimak koji sam mu poslao preko vibera a nisam ga kacio ovde, pa kad me je vec "prozvao" evo okacio sam ga na tub...imam jos  dva snimka ali sam malo preterao sa komentarima tako da je ovaj najpristojniji barem audio  8)


https://www.youtube.com/watch?v=_y4u0Lbvh4M&feature=youtu.be
« Last Edit: January 01, 2017, 12:59:03 PM by alzo »

Offline vihor522

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
  • zelja za letenjem starija je od svake letilice
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #2 on: January 01, 2017, 03:44:26 PM »
Lepo, lepo, bilo je tu i jedrenja ispod onih cirokumulusa.
Koristim priliku da najavim zamenu moje Grafi sa jednom ovakvom.
 I dok sam "u kancelariji" svim modelarima želim dobro zdravlje, sreću i uspeh, kao i mnogo vedrih dana na livadi.
 Brano.

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1543
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #3 on: January 01, 2017, 05:33:50 PM »

Момци свака част! Мени је, по овој хладноћи, било тешко да одем до продавнице, а камоли да размишљам о летењу.

Свима срећна Нова година!

Offline Jedrilicar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 124
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #4 on: January 01, 2017, 05:48:53 PM »
Vrlo lepo leti. Svaka čast!
Šteta (po mom mišljenju) što nema neki "prelom" krila, zgodnije bi bilo za termiku. Ovako, verujem da lako "klizne" u zaokretima, ako se ne drži čvrsto pod kontrolom (koordinacija komandi pravca i nagiba).
Čekamo je u slobodnoj prodaji, možda i sa nekom modifikacijom.  4e
Srećna svima 2017.  (pijemo)
« Last Edit: January 01, 2017, 05:53:52 PM by Jedrilicar »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #5 on: January 01, 2017, 08:20:51 PM »
Zaboravih da napišem a na slikama se baš i ne vidi. Uške imaju dihedral od 2 stepena...Leti za 10 !

Presko danas je bila ekipa u većem sastavu i otvorila sezonum 2017, 
a i sutra bi trebalo da se pojavimo bar na 2 sata.Prognoza je OK.
« Last Edit: January 01, 2017, 09:48:07 PM by drjack »

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #6 on: January 01, 2017, 08:30:46 PM »
Jel ima flapsove? Koliko je opterećenje krila po dm2? Cena?

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #7 on: January 01, 2017, 09:47:39 PM »
Nema flapsove mogu se dodati bez problema, a za opterecenje i cenu dogovor sa Perom poslacu ti njegov br.
« Last Edit: January 01, 2017, 09:55:52 PM by drjack »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #8 on: January 02, 2017, 07:37:29 PM »
Evo jos malo detalja:










Evo i današnjeg videa-Pera u akciji:
https://www.youtube.com/watch?v=aFSY0jl9jGY&feature=youtu.be
« Last Edit: January 02, 2017, 10:30:53 PM by drjack »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #9 on: February 04, 2017, 11:39:42 PM »
Evo malo noviteta oko ove sjajne Perine jedrilice:
Napominjem da Pera trenutno nema komp već mi slike šalje Viberom a ja ih ovde kačim.

Nakon prve jedrilice   sa gornjih slika, koja je dobila novog vlasnika,  napravljena je i  isporučena još jedna.  Izgleda fantastično i čekamo da je novi vlasnik poleti pa će biti i slika. Sledeća koju Pera radi je u  kit varijanti za mene. Kit se sastoji od gotovog trupa savršeno odradjenog sa karbonskom šipkom  u boji po želji ili u pripremi za farbanje.   Krila i  uške dolaze odvojeno ali pripremljene za spanjanje nakon što se odradi plank napadne ivice, što ostaje meni. Tu je priprema za kačenje krila, drljača i niz sitnih detalja. Ova moja nema konstruktivni rep već je od pune balze sa ojačanjima od 2mm avio špera. Nakon primopredaje moje će biti da odradim plank obrusim i presvučem model, ubacim elektroniku i ofarbam trup u boji po želji. Pera je za celu jedrilicu pažljivo birao balzu tako da će   težinski  biti ista kao i predhodne dve. Kako mi reče Pera, posle ove kreće izrada još 3 kom.

Evo malo pristiglih slika:




Spoj uške i krila






Dakle ono što je već sada sigurno je da će biti dve varijante kit i ARF .
Za sva dodatna pitanja oko cene i ostalih detalja, evo Perinog broja telefona:
062 880 4900
« Last Edit: February 04, 2017, 11:54:39 PM by drjack »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #10 on: February 12, 2017, 10:47:59 PM »
Danas mi  Pera donese moj primerak polu-završenog kita jedrilice SKY WALK. Ima tu još dosta posla, biće valjda gotova do početka sezone.
Izmerio sam sve delove sa slike. Težina je ravno 505g. Fale tu napadne ivice, folija i kompletna elektronika. Moja računica kaže, da će gotova jedrilica sa baterijom težiti najviše 1100 g.

Evo  malo više detalja.




Spoj krila i uške pre lepljenja,

Horizontalac sa ojačanjima, ima ih i ispod planka,

Kabina sa usisnikom:



Trup i kabina su od epoxi smole iz kalupa, savršeno odrađeni,














Za sva dodatna pitanja oko cene i ostalih detalja, evo Perinog broja telefona:
062 880 4900
 
« Last Edit: February 12, 2017, 10:52:03 PM by drjack »

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #11 on: February 13, 2017, 08:00:20 PM »
Sve pohvale samo tako nastavite  (pijemo)  (<--)  (<--)  (res)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #12 on: February 21, 2017, 07:19:11 PM »
Napadne ivice tvrda balza letvice 8x8:





Kućice za servoe: ispod su  lipove letvice, poklopac je od avio špera 1,5mm:









Na, mesto odsecanja elerona sam predhodno ubacio dodatnu remenjaču. Pera je tu predvideo elerone od pune balze.Meni je bilo lakše da iskoristim postojeće, samo sam ih ojačao na potrebnim mestima i zatvorio sa strane:







Zazor izmedju uške i krila koji je nastao obradom, elerona, je malo veći, pa ću ga smanjiti ubacivanjem balze 1mm po potrebi sa jedne ili obe strane.
Eleroni neće imati šarke već će ih držati  folija celom dužinom.

« Last Edit: February 21, 2017, 08:08:13 PM by drjack »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #13 on: March 01, 2017, 04:53:20 PM »
Još malo detalja:











Dihedral uški:

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: SKY WALK 2,6m
« Reply #14 on: March 07, 2017, 07:24:34 PM »


Posao se polko privodi kraju..