Author Topic: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !  (Read 8378 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« on: December 18, 2016, 02:27:33 AM »
Pre neko jutro, kafa, sednem za comp, kad ono opet faktura od HH, setim se da sam poručio neke sitnice, ovlaš pogledam iznos,
kad ono ima puno cifara (:sok:) :sljus
Pogledam ja malo bolje kad tamo na spisku sent items, stoji i
HAN1070 Super Decathlon 100cc ARF 138"       kom. 1      disc. DEMO CLUB   i cifra x.xxx,xx EUR
i ostale sitnice koje sam ja poručio....
A pre izvesnog vremena, kažem ja Suki da sam se dopisivao sa njima u vezi tog aviona i bla.bla.bla, da mi se svidja JAKO, ali da je mnogo
para na ovu skupoću, plus oprema koja treba da se ugradi, koja je na gomilu takodje puno para, ali da nešto od opreme i imam, svedemo
priču na to da fali motor 100/120 max 150cc i 5 jakih i skupih servoa i neke sitnice koje možda nemam.... ali da mi je pre-approved popust
za Club Demo, jer ove godine nisam koristio .... Ništa završi se tu ta neka priča...
Elem, ona je krišom popunila porudzbenicu i poslala, kao dodatak na moju malu postojeću, to se često dogadja da se proširuje već poručeno,
sakrila taj email u svoj neki folder... ali nije mogla da sakrije Invoice, preduhitrio sam je... slučajno...  Moram priznati da sam se jako obradovao,
falilo je da me neko malo pogura, da prelomim...  (spava)

Kaže, sad će zima... duga i hladna... i dosadna.. pa da me uposli... kaže, prodaće bubreg da ga plati... tako da imamo i bubreg na prodaju, može
da se bira levi/desni, used/korišćen.. 197x i neko godište, kaže u dobrom stanju... daće kaže ovde na KUPUJEM/PRODAJEM/POKLANJAM oglas,
 mmmm misli na bubreg, ne na ovaj avion, bar ne za sada...  (:beer:)

Kad doleti u 2-3 velike kutije za koji dan, za dobrodošlicu, kaže napraviće cookies  

Inače su najavili sad već davno, nikako da se pojavi na lageru i super Boxer za njega EVOLUTION 125 CC,
pa smo ga stavili na BACKORDER, kad stigne... stigao je...  :mhm










Jbg... za mene avion, a za forum čestitke  :mhm

« Last Edit: December 18, 2016, 02:41:28 AM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« Reply #1 on: December 18, 2016, 09:14:42 AM »
 mmmm bubreg mante,slamaricu otvoriti za placanje racuna !  ;namig Sve najbolje  26aa
Nije sramota učiti !!!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« Reply #2 on: December 18, 2016, 09:56:16 PM »
Zajko, taj Evolution 125, pošto košta?

 (pijemo)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« Reply #3 on: December 18, 2016, 11:14:06 PM »
Sad ga trenutno nema na stanju, najverovatnije posle onog sajma u Germany, od feb.2017 i koštaće u Germany 999,99  eur, a toliko i kod mene u Bgd, kad se pojavi

Pretpostavljam da je to opet MVVS, radjen za Evolution, kao i do sada,  kod njih se vodi kao MVVS 116 NP (carburator ispod) 1100 eur + troškovi
 i MVVS 116 (carburator ispred fire wall/a) 900 EUR + Troškovi, normlano bez auspuha ili frule u sva 3 slučaja...

Ali ako prodam Sukhoi/a bez opreme (jako teško, sumnjam), ja bih na ovog novog stavio taj motor od MVVS 150cc i ostalu opremu, sve paše ....
 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« Reply #4 on: December 19, 2016, 01:48:37 PM »
Cestitam. Prelep model.


Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« Reply #5 on: January 25, 2017, 12:28:25 AM »


Stigla ogromna i teska kutija, ali jos nisam uspeo da zavirim  :sljus
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« Reply #6 on: January 25, 2017, 02:47:17 PM »
Auuuu, Čestitam..i da uživaš sa njim  ()-()

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« Reply #7 on: March 04, 2017, 08:57:57 PM »
Nije lepo kad dobijes poklon, a nikako da ga otvoris :)

























 ;namig  (:beer:)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« Reply #8 on: March 04, 2017, 09:33:54 PM »
Auuuu. Strasno dobro

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« Reply #9 on: March 04, 2017, 11:09:38 PM »
A sunceti kolki je  (:sok:)
Nije sramota učiti !!!

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 785
Re: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« Reply #10 on: March 05, 2017, 07:09:21 AM »
 (res) :)aplauz

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« Reply #11 on: March 05, 2017, 10:07:38 PM »
Ready for Take Off !

Šalim se... Avion je zaista ogroman, ali i pristupačan za radi na istom... Ja sam ga sklopio, sve ušrafio, polepio to nesto malo i pripremio za ugradnju motora, i 5+1 servo, kao i Rx... Sve rupice su tačne i precizne, sve seda ko dupe na nošu... Bez obzira na svoju veličinu, jako je prost za sklopiti, što inače ne volem da radim, ali ovo je bila pesmica, današnji dan sa million kafa za pauzu i ostalih zezancija, realno potrebno je 3-4 sata, aktivnog rada... Na krilima treba postaviti samo Ailerone, odnosno ubaciti/ušrafiti jedan dugi osigurac kroz 4-5 jakih šarki, što ide kao po loju.. Poklopac za servo, na koji se šrafi u već napravljeni nosač standard servo od 15 kg, izvučen končić za servo kabl (kao za Tampon).... Taj držač servoa, sam malo ojačao kerbonskim profilom i epoxy da bude nekako jači, delovalo mi je malo siromašno... !
RUDD i 2 x ELEV servo su smešteni skroz nazad u trupu ispod RUDD, nekako na gomilu, ali ima mesta, levi i desni ELEV jedan pored drugog i iznad PUSH/PULL Rudder... i ta 3 su po  15 Kg... Mislim traži se neki do 12 kg, ali za rezervu, pa i neka budu isti, gledaću da svih  budu isti do 15 Kg + 1 servo za Throttle...
U MANUAL piše Rx 9 Ch, ali će biti verovatno PowerBox SPEKTRUM 12 Ch, sa 2 baterije 4 Ah 2S i baterija za motor/EI paljenje.
Motor ce biti EVO 125 GX Boxer ili MVVS 150 cc Boxer...
U cockpit, posto je kao dnevna soba će ići neki luster, pošto je providan sa svih strana, u rupu na kapotažu vec stiže neki nosač za prednji far i sam far....







































Da namažem još samo smolu na drvo nosača motora, pa ide na gredu da čeka dok Suki ne kupi motor i servoe  oo))

 (:beer:)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« Reply #12 on: March 05, 2017, 10:22:23 PM »
Bravo Zaiko ,ovo treba doziveti  .Cestitam na fantasticnom i ogromnom modelu . :)aplauz :)aplauz :)aplauz  (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: Stiže mi poklon od Baba Mrazice (Suki) !
« Reply #13 on: March 06, 2017, 09:08:27 AM »
Gledam i ne verujem, bravo svaka cast! Treba doziveti imati ovako nesto, prelepo i veoma simpaticno!  (res) (res) (res) (<--) ()-()
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker