Author Topic: Midi dlg  (Read 10129 times)

Offline young

  • Newbie
  • *
  • Posts: 42
Re: Midi dlg
« Reply #15 on: October 19, 2016, 11:27:20 AM »
Istina, usisivač postigne zadovoljavajući nivo vakuuma ali to ne bih preporučio jer kvalitet tih vreća je upitan. Zna se desiti da propusti ili na ventilu ili na strani sa zip patentom.
Za robu nije toliko bitno, ali za ovaj ''sport'' jeste itekako.

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 584
Re: Midi dlg
« Reply #16 on: October 19, 2016, 12:03:59 PM »
Veliki sam fan dlg modela i izradio sam ih već puno, od full raspona (1500mm) pa do ''varijacija na temu''.
Osnovne ideje su izvučene iz komercijalnih modela, jer ne treba izmišljati toplu vodu.
Sam nacrt ne postoji, jer proizvođači tih modela ne postavljau nacrte nego samo predstave osnovne podatke, tipa raspon, dužina... a dosta često ne žele reći ni o kakvom profilu se radi.
Izuzetak je Dr Drella koji je nesebično objavio sve vezano uz gradnju i čak je nesebično objavio i dosta nacrta.
Većina dlg modela su proizašla kao plod njegovog istraživačkog rada, a kao nastavak je napravljena nadgradnja.
Za gradnju ovakvih modela potrebno je veliko predznanje i puno uloženog vremena i novca na eksperimentiranje sa kompozitnim materijalima, jer teško je objasniti nešto dok sam ne isprobaš.
Moji modeli su hibridi komercijalnih modela i vlastitih razmišljanja.
Ako se neko želi upustiti u gradnju nečeg sličnog, voljan sam pomoći svojim iskustvom.
Kolega ''Vaci'' sa foruma je pokušao izgraditi ovu problematiku ali je ''neslavno pokopan'' u svom nastojanju.
Na žalost, dežurnih pametnjakovića ima na svakom forumu koji ubijaju i želju i volju za nečim kreativnim.
Ako se i iznese nekakav nestručan podatak, postoji kullturan način da se argumentovano i civilizarano ukaže na propust. 
Ovo je ipak samo hobi i trebamo pomoći jedni drugima.

Svaka cast na ovom tekstu ()-()

Samo napred...ovo je pravi dokaz da pametnjakovici samo pametuju a pametni nesto i naprave (<--) (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Midi dlg
« Reply #17 on: October 19, 2016, 10:51:04 PM »
Svaka cas lep model i jos lepse jedri.

Grebicu, mogao bi ti da budes taj koji ce napraviti 2 modela i prikazati pravljenje.

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 584
Re: Midi dlg
« Reply #18 on: October 19, 2016, 11:09:29 PM »
Pa znas i sam od kada se kanim za DLG... Al ne vredi...

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Midi dlg
« Reply #19 on: October 19, 2016, 11:13:59 PM »
Ponovo počinje izgleda neko podbadanje i svađa bez ikakve potrebe i razloga.
Ali malim ljudima je to zanimacija...
Nego da se vratimo, na temu vreća i usisivača.
Ove vreće koje ja imam drže vakum po godinu dana bez greške.
Kupljene su u Americi i rade posao tako da ako je vakum na tim kesaa dovoljan mislim da bi radile posao.
Naravno kod nas je gomila diskutabilno neproverene robe poput kineza i KVAZI uvoznika isto tako kineske robe koji samo lepe logoe velikih proizvođača.

The ground is the limit (or a water)