Author Topic: FPV 2PineApples za FatShark  (Read 4492 times)

Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
FPV 2PineApples za FatShark
« on: October 11, 2016, 11:25:39 AM »
Mogu stvarno svima da preporucim ovaj (FlyingLemon) diversity receiver (modul se zove: 2PineApples) za FatShark Dominatora.
Koristi SkyZone hardware, ima on screen display (opcije direktno na ekranu fpv cvikera).
Kvalitet prijema signala je neverovatno dobar.
Testirao sam ga sa vise predajnika od 25mW i razlicitim antenama do 100-150 metara pa kroz zidove i po sumi...
...apsolutno nikakav gubitak signala nisam mogao zapaziti.
Cena oko 70€ + postarina





« Last Edit: October 11, 2016, 11:27:22 AM by zloxi »

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: FPV 2PineApples za FatShark
« Reply #1 on: October 11, 2016, 12:46:36 PM »
Gde može da se poruči?

Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Re: FPV 2PineApples za FatShark
« Reply #2 on: October 11, 2016, 01:22:51 PM »
U poljskoj

https://flyinglemon.eu/video/27-2pinapples-diversity-for-fatshark-dom.html

Proveri samo da li salje kod nas... znam da je neko iz slovenije nije mogao da ga kupi...

Evo i poredjenje sa jos nekim prijemnim modulima:


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: FPV 2PineApples za FatShark
« Reply #3 on: October 11, 2016, 03:38:31 PM »
Ja na ovom video vidim da su korišćeni izgleda predajnici od verovatno 10 mW pošto je snimak napravljen na nekoj livadi i nije se letelo između drveća i prepreka.
Sve mi se čini da je snimak ili namešten ili su radili prijemnici bez antena.
The ground is the limit (or a water)

Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Re: FPV 2PineApples za FatShark
« Reply #4 on: October 11, 2016, 06:47:08 PM »
Evo secam se kao da je danas moj pokojni profesor matematike Miroslav Varsek iz nikole tesle (a imao je ruzan nadimak vaska) uvek je govorio...
"Deco kad budete u buducnosti leteli modele kvadova nemojte nikad zaboraviti da je cela tajna u matematici...
Duplo povecanje snage predajnika je reciprocno u odnosu na povecanje dometa signala. 100% jaca snaga predajnika dace vam samo 1/4 veceg dometa buduceg predjenog puta"
Nismo ga slusali mi iz avio modelarskog kluba u zemunu :( Zasto bi? Uvek smo se usunjali na batajnicki vojni aerodrom (koji je zapravo teritortijalno u novoj pazovi ali to je druga prica) kad mi je cale imao dezurstvo i kacili...
Nase predajnike direktno na radio lokatore cija je snaga bila modularna i nije se merila u mW vec u pW (citaj petavat [vat na petnesti]) i lansirali nase FPV rakete u orbitu xD

E tako... bolje ja da sabotiram sopstvenu temu nego da se bavim diskutovanjem komparacije nekog videa koji sam stavio samo kao primer...
Koga zanima gore navedeni prijemnik moze naci dovoljno materijala i ocena na netu :) pouuy