Author Topic: Duzina kablova  (Read 3950 times)

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Duzina kablova
« on: December 21, 2010, 08:23:35 PM »
Jel zna neko kolika je maksimalna duzina kabla za napajanje kontrolera ESC (izmedju baterija i kontrolera + -) i duzina tri kabla ka motoru ?

Hvala
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Duzina kablova
« Reply #1 on: December 21, 2010, 08:38:31 PM »
Mislim da "maksimalnu" duzinu nemas , samo imas prihvatljive gubitke.
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=2875378&postcount=14
« Last Edit: December 21, 2010, 09:29:08 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Duzina kablova
« Reply #2 on: December 21, 2010, 09:35:25 PM »
Meni u uputstvu za jedan esc pise max duzina do baterije 6" ili tek malo vise od 15 cm,za duzinu do motora nije definisano.Sta kazu oni koji voze neke dvo motorce ili sa vise motora gde je razmak izmedju motora i po 70-80 cm.Mislim da je bezbolnije pustiti duze kablove esc - motor.(pogledaj samo debljinu zice koja ide iz motora i onu koja ide iz baterije i bice ti jasno).

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Duzina kablova
« Reply #3 on: December 21, 2010, 09:43:39 PM »
Imam Turnigy TZ85, ka motoru  i ka bateriji su oko 10 cm .
Treba mi duze, pa se pitam da li mogu da produzim sa obe strane po 10 cm  mmmm

« Last Edit: December 21, 2010, 10:12:29 PM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Duzina kablova
« Reply #4 on: December 21, 2010, 10:33:47 PM »
Meni u uputstvu za jedan esc pise max duzina do baterije 6" ili tek malo vise od 15 cm,za duzinu do motora nije definisano.Sta kazu oni koji voze neke dvo motorce ili sa vise motora gde je razmak izmedju motora i po 70-80 cm.Mislim da je bezbolnije pustiti duze kablove esc - motor.(pogledaj samo debljinu zice koja ide iz motora i onu koja ide iz baterije i bice ti jasno).

Sad pregledah uputstvo, pise 6", nije mi jasno na sta se odnosi....  ")
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline galileo5

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
Re: Duzina kablova
« Reply #5 on: December 22, 2010, 12:08:31 AM »
Mozes razmisliti i o postavljanju dve baterije, po jednu na svaki kontroler, sa mostom izmedju i pritom smanjiti gubitke koji bi se eventualno javili, naravno ako govorimo o dvomotorcu, a ako ne onda mi nije jasno cemu brige oko duzine kablova, ma da svasta ljudima pada na pamet...

  mmmm

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Duzina kablova
« Reply #6 on: December 22, 2010, 12:47:10 AM »
Zbog tezista moram da odvojim bateriju malo vise ka repu ....
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'