Author Topic: QX90 - dali ga neko ima  (Read 65795 times)

Offline srkipa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #225 on: July 12, 2017, 12:58:46 PM »
Tako ga svi uglavnom pakuju a sto se tice i 15gr vise na njemu nema nekog velikog znacaja u svakom slucaju pun gas nema smisla ni dati jer je tako jak da pod punim gasom u tri secunde nestaje iz vidokruga

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #226 on: July 12, 2017, 10:34:26 PM »
Jel radi sad?

Večeras sam na hipodrumu izleteo tri baterije i nisam primetio ovo štucanje. Do duše stalno sam bio u pokretu, vežbao upravljanje na bezbednoj visini, proveravao domet....


Offline drej37

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
  • Serbian RC Models association "xDroners"
    • xDroners
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #228 on: August 04, 2017, 11:49:40 AM »
Pozdrav QXovci,
Posto sam hteo da se prikljucim, porucio sam jedan qx90c, ali stigo mi je FrSky protokol a ja ga nemam.
Tako da je je jedan potpuno nov , stigo pre dva dana na prodaju.
Telefon: 0649088086
Andrej
P.s. Da mogu da provalim kako, postavio bi fotku...
SAFE FLYING !

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #229 on: August 04, 2017, 02:41:56 PM »
Vrlo verovatno je da možeš da ga modifikuješ da ti radi sa spektrumom recimo.
 Na HK-u imaš recimo spektrumov prijemnik od 1 gram koji može u ppm modu da se nakači na te ploče od qx90.
Košta nekih 7 ako ne i manje eura. Za ostale futabu i flsky nisam siguran da imaju tako male prijemnike.
Sliku postaviš na recimo postimg.org i okačiš ovde link
The ground is the limit (or a water)

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #230 on: August 04, 2017, 11:25:59 PM »

P.s. Da mogu da provalim kako, postavio bi fotku...

pitaj admina  :) :) :) :)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #231 on: August 08, 2017, 06:44:20 AM »
Da li je neko poručivao skorije motoriće za ovu klasu qvada ali koji rade na 2s, treba mi preporuka. Stradala dva prednja, jedan ne radi u opšte a drugi impulsno. Otvorio sam ih i video da su se potrošile četkice.

19997-0

Počinjem da razmišljam o brushless konverziji...

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #232 on: August 08, 2017, 10:28:40 AM »
Ti motori su jako lošeg kvaliteta zato toliko i koštaju. Zbog same konstrukcije imaju neki vek trajanja i tu popravke nema.
Eventualno nekada možeš da ga vratiš u život ako malo poguraš ili izvadiš osovinu napolje ali samo malo jer se nekad pri padu nabije pa se teško vrti. Četkice su baš to u šta gledaš na slici znači ništa drugo nego dva lima sa po dva perceta i teško da mogu da se potroše osima ako iz nekog razloga se istope zbog nekog kratkog spoja mada pre toga umre esc....
Ležajevi su im ništa drugo nego čaura gore i plastika dole tako da pre umre plastika a posebno ako imaš konstatno pregrejavanje motora iz nekog razloga (ukrivljena osovina, prevelike elise, prevelik korak elise....)
Brushless konverzija je po meni bolja varijanta ali pre toga dobro razmisli jer su ti mikroquadovi sa brushless motorima jeftiniji da ih kupiš gotove nego da sam praviš. Kod većih to nije slučaj. Po meni taj q90 i slični su namenjeni da se nauči neke osnovne stvari kod letenja  multirotorima. VRlo su jeftini to stoji, teško ih je viziti po stanu, kući jer su veliki, spori su i teško agilni. Delovi su im jeftini...
Za kućne varijante whoop je idealan posebno ako se napravi kako treba jer je neuništiv, mali je, osećaj brzine u malim prostorima je fantastičan, okretan je kao čigra i stvarno je dobra zezancija, ali teško da je za vožnju po otovrenom jer je prelagan i svaki mu vetrić smeta. Za dvorišne varijante ja bih pre razmislio o vizardu ili aurori ili nekom novom pošto nisam skoro gledao šta je izlazilo a izlazi stalno nešto novo. Posle ovoga verovatno će me napasti ovi vlasnici q90 sa ovog topika možda sa pravom možda i ne.
Nisam ništa loše mislio samo sam izneo svoj stav. Oni se dobro zezaju i dobro druže što je za ovaj sport najbitnije i svaka pohvala za okupljanje.... Ali onaj ko hoće adrenalin a da pri tome ne strepi da li će padom da menja neki deo ovo sigurno nije quad za njega.
Ja debelo još razmišljam koju dvorišnu varijantu da uzmem tamo na jesen za sada mi lizard nekako najbolje rešenje.
Kuća=WHOOP
Dvorište ili manji parkić=LIZARD
VEĆI PARK=klasa 210

The ground is the limit (or a water)

Offline srkipa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #233 on: August 26, 2017, 09:40:20 AM »
Da malo osvezimo temu


Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #234 on: August 30, 2017, 11:03:26 PM »
« Last Edit: August 30, 2017, 11:05:13 PM by mikijus »

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #235 on: November 17, 2017, 12:34:08 PM »
Meni ovo letece jaje deluje zanimljivo za sobno igranje, ali s obzirom na nedostatak iskustva voleo bih da cujem misljenje iskunih? :)


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #236 on: November 17, 2017, 12:55:12 PM »
Interesantan jeste ali ne i za kuću. Više je za neko dvorišt, manji park, ili neku halu....
Za po kući po meni whoop je nepirikosnoven, ne moraš da brineš o stvarima, deci, samoj letelici nego samo po gasu i udri.
Adrenalin je jednako velik kao i kada voziš 210-250 klasu jer osećaj brzine  malom prostoru je neverobatan, agilnost takođe.
Ja letim sa njim već godinu dana sa istim frejmom, istim propelerima, čak i motore retko menjam jer sam ih doveo sa elisama do tog nivoa da se ne graju a grejanje je glavni uzrok otkaza ovih malih motora jer strada plastični ležaj u njemu.....
KAd mi dosadi namerno ga u punoj brzini spucam u nogu od stolice.....
Ne kažem da se ne može ni ovo voziti po kući ali ni blizu slobode kao kada voziš whoop-a osim toga ovde su propeleri potpuno nezaštićeni pa ako se jurca po kući svaki pad može da rezultira zamenom propelera.....
The ground is the limit (or a water)

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #237 on: November 17, 2017, 03:12:43 PM »
ja cekam da se pojavi runcam split za mikrace na 20x20mm stack-u
...mislim to mi je plan za sledecu sezonu a do tada po kuci qx90 naravno i to bez zastita....
cudo kako vam za godinu dana poraste skil....na pocetku mi nikakva zastita nije pomogla da ga ne olipam par puta po kuci...
srecom naj cesce ode elisa , mada sam i 4-5 motora promenio a i 3-4 rama....ali to je vec druga prica .......
evo jednog smesnog videa kako sam leteo po kuci   pre pojave mikro quadova:)






Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #238 on: November 17, 2017, 03:17:00 PM »
Evo vam za po kucu jeftinooo...



Eachine E011 Mini

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #239 on: November 17, 2017, 03:38:54 PM »
dodje mu na kraju isto kao i qx90 na popustu za frsky (platio sam ga 23.50 e)posto nikako da nadjem baterije koje salju u srbija za njega idu s1 na 260mah i sa nekim drugacijm dzekom mada mogu i standardni prosekli su dzek na quadu....ali ipak naj veca mana mu je kontroler koji nije f3....