Author Topic: QX90 - dali ga neko ima  (Read 66050 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #75 on: November 29, 2016, 04:04:47 PM »
Okanite se letenja u stabilizator modu ili kako se već zove.
Nikada nećete naučiti.
Akro mod iako deluje zastrašujuće za početnike ipak dozvoljava da vi sami kontrolištete letelicu a ne ona vas.
Preporučujem prvo letenje u akro modu na nekoj povećoj površini čisto da se rastera strah od njega posle te modove koje koristite za stabilizaciju neće vam pasti na pamet da uključite...
The ground is the limit (or a water)

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #76 on: November 29, 2016, 04:33:40 PM »
Okanite se letenja u stabilizator modu ili kako se već zove.
Nikada nećete naučiti.
Akro mod iako deluje zastrašujuće za početnike ipak dozvoljava da vi sami kontrolištete letelicu a ne ona vas.
Preporučujem prvo letenje u akro modu na nekoj povećoj površini čisto da se rastera strah od njega posle te modove koje koristite za stabilizaciju neće vam pasti na pamet da uključite...

po sobi ? ..... ne pada mi na pamet :)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #77 on: November 29, 2016, 05:44:03 PM »
U akro modu možeš leteti u bilo kojoj veličini prostora. Akro mod nije mod u kome moraš da letiš sa rolovima, brzim letenjem, driftovanje...
U opšte veruj mi mnogo je bolja kotrola letelice i niko tebe ne tera da dodaješ gas do kraja. Veruj mi u akro modu možeš leteti i sporo.
Stvar je u tome samo što je kotrola u tvojim rukama a ne u rukama senzora.
Svi smo u početku tako razmišljali tipa ma da nema šanse da letim u akro modu ako nije veliki prostor...
Veruj mi jednom kada se oslobodiš prostor je nebitan.
The ground is the limit (or a water)

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #78 on: November 29, 2016, 11:38:56 PM »
U akro modu možeš leteti u bilo kojoj veličini prostora. Akro mod nije mod u kome moraš da letiš sa rolovima, brzim letenjem, driftovanje...
U opšte veruj mi mnogo je bolja kotrola letelice i niko tebe ne tera da dodaješ gas do kraja. Veruj mi u akro modu možeš leteti i sporo.
Stvar je u tome samo što je kotrola u tvojim rukama a ne u rukama senzora.
Svi smo u početku tako razmišljali tipa ma da nema šanse da letim u akro modu ako nije veliki prostor...
Veruj mi jednom kada se oslobodiš prostor je nebitan.
probacu cim ga flesujem sa betaflight-om :)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #79 on: December 03, 2016, 07:09:28 PM »
Moja micro FPV mašina




Ono što me je jako prijatno iznenadilo jeste kvalitet slike na kameri iako je cmos senzor.
Slika je jednako dobra i u kući i u mračnim prostorijama kao i napolju. Boje fantastične.
Kamera je uzeta na HK-u
Svaka preporuka.
The ground is the limit (or a water)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #80 on: December 03, 2016, 10:28:52 PM »
Super, jel su to 7mm motori? mogu da ponesu kameru i sve? koja baterija?

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
The ground is the limit (or a water)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #82 on: December 04, 2016, 01:04:42 PM »
prijatelj vozi na tatoo i isto su super, ali nema na lageru, ne znam kakve su ove

http://www.lipo.si/izdelek/G-Y80100510/brainergy-220mah-8-kos-inductrix


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #83 on: December 04, 2016, 01:57:26 PM »
Generalno ima ovde lepih marki koliko vidim.
Ja sam sa ovim što letim zadovoljan.
Jedino je nanoqx malo većih gabarita pa nije baš zgodno kada su neki manji prostori u pitanju.
Zato i merkam inductrix jer je fantastičan što se tiče veličine i upravljivosti.
A kada se uzme kako treba oprema može da parira vrlo lepo i većoj braći.
Svakako zabava za zimske dane po kući. JOš kada priključiš na tv od 43 inča bude zezanje.
Gledao sam recenzije za inductrix fpv i ova kamer koju ja imam je 3 u čelo za onu koja je na originalnom inductrix-u.
Vrlo lepo može da se koristi i na većim mašinama jer može lako da se spoji na veće predajnike.
A malena je tako da je možeš postaviti gde hoćeš.

« Last Edit: December 04, 2016, 02:00:05 PM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #84 on: December 04, 2016, 08:08:18 PM »
Taj je uvoznik za gensace ovde a i glavni kod nas za fpv, organizuje takmičenja u 250 klasi a sad po novome i za tiny whoop klasu (u dvorani). Nisam još bio da vidim kako izgleda, tako da nemam iskustva iz prve ruke, valjda cak i strimuje preko FB.
Ja sam naručio [link]http://www.banggood.com/Eachine-TX02-Super-Mini-AIO-5_8G-40CH-200mW-VTX-600TVL-14-Cmos-FPV-Camera-p-1088368.html[/link] kamericu, nadam se samo da neče imati problema sa brushed motorima...  mmmm

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #85 on: December 04, 2016, 09:20:41 PM »
Nećeš istu tu kameru imam i ja samo sam je dobio sa plastičnom zaštitom koju sam naravno skinuo.
Videćeš i oduševićeš se kvalitetom snimka.
Generalno trenutno postoji par proizvođača komponenata i senzora i skoro sve kamere se sada baziraju na jednim te istim senzorima kao što je to slučaj sa recimo legendarnom sony super had II.
Ostalo su samo štampanje logoa firmi koje ih sklope da budu kamere....
Ono što je dobro jeste da je sve to modularno pa tako može da se iskoristi kameru za neku drugu svrhu sa jačim predajnikom...
Jedva čekam da stignu delovi za whoop-a
The ground is the limit (or a water)

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #87 on: December 06, 2016, 08:20:18 PM »
Joj kako ste me napadali kada sam rekao da je to golo da ne kažem šta.
A sada malo malo se kupuju i dokupljuju ramovi, kamere....
Nemojte da se ljutite ali treba malo stati na loptu i ne verovati samo raznoraznim reklamama i recenzijama ljudi kojie ti isti prodavci sponzorišu da lome po 3 komada dnevno samo da se pojavljuju sa pozitivnim kritikama na YT-u.
Ja imam blade nano qx evo već drugu godinu. Promenio sam samo set motora (jer motori sa četkicama pogotovo ti što se vrte sa 19000 KV nisu večni) i dokupio nove propelere mada mi nijedan nikada nije pukao nego se izlizali od čukanja. Jedam ram sam kupio ali samo zato što mi je klinac stao na njega pa ni on nije pukao nego ze razdvojila zaštita koja štiti motore. Ram je od plastike savitljive toliko da nema šanse da nešto pukne pri letu i sudaranju.
Vozio se danima kada je došao, kada god mi dune letim sa njim, sada je kamera stigla pa svaki dan ispraznim 9 baterija po kući.
Ram za inductrix naručujem isključivo zato što je manjih dimenzija pa može lakše da se provlači u manjim sredinama. Ram inače košta 2 eura pa i da se polomi nikakva šteta, ali vidim da nisu baš tako lomljivi. Propeleri dobro zaštićeni, a leti za sve novce.
Nisam vam ono govorio zato što volim da mračim nego što sam se nalomio raznoraznih frejmova, motora, esc-ova.... na raznoraznim jeftinim varijantama pa čisto da neko ne plati tako skupu školu jer dobro znamo u kakvoj zemlji živimo i koliko nam je sve skupo, a naročito ovaj hobi koji je skuplji od heroinske zavisnosti.
Bar sam naučio da kada kupujem jeftinu stvar da 3X razmilim da li će zaista da izađe jeftino posle.
Karbon je jako dobar materijal ali ima jednu manu a to je krtost i loše praštanje naglih pregiba, rupa i otvora i obično puca na tim slabim mestima. VEćinom ti kineski frejmovi izuzev par koji su sa razlogom  skuplji, napravljeni upravo tako da moraš posle da dokupljuješ više puta. Kinezi zgrnuše lovu na jeftinoj robi koja sva do jedne uvek ima slabu tačku kako bi se kupila vrlo brzo ponovo. Da li je to slab materijal ili loša konstrukcija, loši elektronski element...
U svakom slučaju krivo mi je što ste platili školu kao i ja..
Svako dobro i  ()-() (<--)
The ground is the limit (or a water)

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #88 on: December 06, 2016, 08:41:46 PM »
VEćinom ti kineski frejmovi izuzev par koji su sa razlogom  skuplji, napravljeni upravo tako da moraš posle da dokupljuješ više puta. Kinezi zgrnuše lovu na jeftinoj robi koja sva do jedne uvek ima slabu tačku kako bi se kupila vrlo brzo ponovo. Da li je to slab materijal ili loša konstrukcija, loši elektronski element...


oba su pukla na istom mestu...spoj ruke i lezista za motor

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #89 on: December 06, 2016, 10:45:13 PM »
ja sam danas poručio delove za ovu spravicu Tiny Whoop
Postaje hladno za letenje napolju  lol