Author Topic: F450 - sklapanje za pocetnika  (Read 14408 times)

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: F450 - sklapanje za pocetnika
« Reply #30 on: January 04, 2018, 10:54:29 PM »
Jedva cekam da vidim kako to radi a kad se uzme u obzir koje su antene na livadi nece biti frke  :)aplauz

Offline uros2002

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 469
    • https://www.facebook.com/RC-modeli-1688376258042085/timeline/
Re: F450 - sklapanje za pocetnika
« Reply #31 on: January 04, 2018, 11:00:13 PM »
I ja jedva cekam da napokon neko poleti ovaj F450 pa da znam dali sam dobro sklopio i podesio ili ne.
Vidimo se na livadi, samo javi u koje vreme.

Pozdrav

Offline uros2002

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 469
    • https://www.facebook.com/RC-modeli-1688376258042085/timeline/
Re: F450 - sklapanje za pocetnika
« Reply #32 on: January 06, 2018, 06:30:48 PM »
Pozdrav svima,

Potrebna mi je pomoc oko APM 2.8 + Power modul.

Naime namestio sam multikopter i sve povezao probao u kuci i spreman otisao na livadu.
Medjutim danas na livadi nemogu da ga Armujem.

Dodjem kuci proverim sve konektore OK, povezem na PC i otvorim Mision planer i koliko vidim sve OK.

Prikacim bateriju dok je jos prikacena na PC i probam da Armujem kad gle ono radi sve kako treba.
Pravac napolje u dvoriste da probam, kad ono opet nece da Armuje.

Tako sam cackao malo i dosao do zakljucka:
 1 - Dokle god je APM prikacen na PC preko USB porta moze da se Amuje i prihvata komande.
 2 - Kada se iskljuci USB iz APM prelazi u RTL mog i mogu samo ruder da koristim i to nekoliko sekundi zatim motori staju.
 3 - Power modul je prikacen na APM i skunut jumper JP1
 4 - ne znam u cemu je problem i molim iskusnije za pomoc.

Probacu kasnije drugi risiver i bez power modula, pa javljam sta se desilo.

Hvala unapred.

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: F450 - sklapanje za pocetnika
« Reply #33 on: January 08, 2018, 12:21:31 AM »
Da li si sa ESC-ova priključio sve tri žice na prijemnik ili samo signal?
Načelno je dovoljno priključiti samo njega a ako spojiš masu možeš napraviti "ground loop" zato što masu ili minus već dobija preko debelog kabla za napajanje.
Pluseve takodje nije pametno spajati jer se može desiti pregrevanje ESCOva, tačnije linearnih stabilizatora u njima.
Znači samo spojiš signal vod ESCa na receiver.
Taj kontroler se može podesiti da čeka ili ne  GPS fix tj. da onemogući ARM-ovanje ukoliko ga nema a mislim i da je to defaultni režim rada.
Ukoliko i dalje imaš problema, verovatno je nešto do napajanja. Kada uključiš USB dobije 5v sa računara a bez USB-a bi trebao da dobije taj napon sa tog power modula.
Ne sećam se tačno ali bio je potreban odredjen redosled uključivanja baterije i USBa da bi se izbeglo pregorevanje nečega, ne sećam se tačno ali možeš i to potražiti na netu.

Offline uros2002

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 469
    • https://www.facebook.com/RC-modeli-1688376258042085/timeline/
Re: F450 - sklapanje za pocetnika
« Reply #34 on: January 08, 2018, 01:07:38 AM »
Pozdrav svima,

Mislim da sam resio tako sto sam resetovao sva podesavanja.
Pokrenuo Wizard iz pocetka i odradio sve faze.

Sada sam probao i radi.
Malo me zeza sa nekim greskama pre Armovanja

Bad Velocity
High GPS HDOP
Check FS_THR_VALUE


Check FS_THR_VALUE
Ovo sam provalio sta je. ako sam dobro pronasao to je donja granica gasa. meni je po mision planeru 1040. Podesena mi je FS vrednost na 1035.
Iz nekog razloga ova vrednost mi varira od 1040-1048 i cim je razlika veca od 5 pravi problem za Armovanje.

High GPS HDOP
I ovo sam nasao sta je. U full parametar postavim vrednost GPS_HDOP_GOOD sa 180 koliko je bila na 220-250 i onda je ok

Na telefonu sam kada je u 3D fix pronasao vrednost HDOP 2.2 - 2.7 i postavio 230 u parametrima i sve radi.

Jedino ovu gresku jos nisam siguran sta je ma da mislim da je problem sa baterijom i naponom.
Bad Velocity

http://ardupilot.org/copter/_images/CalibrateVoltage.png
I ovo nemogu da upisem vrednost koju izmerim na bateriji, stoji mi 48,2586V a napon na bateriji je 12.2v upisem i izadjem i udjem ponovo da proverim ono stoji ponovo 48,2586V

Sutra cu prevezati motore ponovo samo jedan ostaje sa sve tri zice a iz ostala tri cu povaditi pinove.

Hvala na pomoci.