Author Topic: QX90 - dali ga neko ima  (Read 65993 times)

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
« Last Edit: September 04, 2016, 09:51:39 PM by mikijus »

Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Re: QX90 - jel ga neko nabavio
« Reply #1 on: September 04, 2016, 06:55:02 PM »
Moju dnevnu sobu krasi:
https://www.graupner.de/Quadrocopter-Alpha-110-FPV/S5012.FPV/

Ponekad i po parku  ;D ;D ;D


Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - jel ga neko nabavio
« Reply #2 on: September 04, 2016, 07:14:58 PM »
daj neki video...

Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #3 on: September 05, 2016, 08:10:06 AM »
Evo sa neta (snimicu svoj ovih dana)





Mali ubija, neunistiv je i full acro po potrebi  ;D

Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #4 on: September 05, 2016, 08:10:57 AM »
Inace imam i Walkera Rodeo 150 sa kojim sam imao pocetne probleme ali sad razvaljuje i ne zaostaje nista za F210 3D od walkere :)

Rodeo:

F210 3D:

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #5 on: September 05, 2016, 10:12:11 AM »
da se vratimo na temu
evo ga i na hobbyking-u i jeftini je

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__110056__Tiny_QX90_90mm_Micro_FPV_Racing_Quadcopter_FRSKY_RX_B_F.html

ali ima jedan mali problem :

Sorry, we are unable to ship to your country. This may be caused by oversized parcel or dangerous goods such as battery or glue.

 do sad mi se ovo nije desilo ...

Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #6 on: September 05, 2016, 10:50:00 AM »
Jako mi je zao sto ne mozes da porucis  :'( :( ;D


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #8 on: September 07, 2016, 06:57:55 PM »
Malo samo da vas odvedem od te priče da pogledate uslove u kojima su pravljeni snimci kada se letelo.
Vetar 0
Videćete kada dune malo jači vetrić kako će da se ponaša.
Nema sreće u  fpv racing-u bez pravih 1806 ili 2204 pa naviše motora.
Sve ostalo su puke improvizacije i nije ni čudo što toliko koštaju. Može se trkati na stazi i sa fićom i sa ferarijem to niko ne spori samo je pitanje ko će kako proći koji će rezultata da da.
Da ne pričam o trajnosti motora koji su ugrađivani, integrisane elketronike.....
Motori su danas toliko uznapredovali da čak i kinezi prave dobre stvari za male parice, esc-ovi i flight controleri takođe jedino što je slaba karika kod FPV quad-ova jesu frejmovi i ako želite da divljate tu treba da se isprsite za nešto renomirano i jako u protivnom će vas jeftine varijante skupo koštati a vreme će pokazati da sam u pravu.
Ono za hale i zatvorene prostore je savršena igračka ali ko danas ima napuštenu halu i gde?
The ground is the limit (or a water)

Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #9 on: September 07, 2016, 09:14:53 PM »
Malo samo da vas odvedem od te priče da pogledate uslove u kojima su pravljeni snimci kada se letelo.
Vetar 0
Videćete kada dune malo jači vetrić kako će da se ponaša.
Nema sreće u  fpv racing-u bez pravih 1806 ili 2204 pa naviše motora.
Sve ostalo su puke improvizacije i nije ni čudo što toliko koštaju. Može se trkati na stazi i sa fićom i sa ferarijem to niko ne spori samo je pitanje ko će kako proći koji će rezultata da da.
Da ne pričam o trajnosti motora koji su ugrađivani, integrisane elketronike.....
Motori su danas toliko uznapredovali da čak i kinezi prave dobre stvari za male parice, esc-ovi i flight controleri takođe jedino što je slaba karika kod FPV quad-ova jesu frejmovi i ako želite da divljate tu treba da se isprsite za nešto renomirano i jako u protivnom će vas jeftine varijante skupo koštati a vreme će pokazati da sam u pravu.
Ono za hale i zatvorene prostore je savršena igračka ali ko danas ima napuštenu halu i gde?

Nebih se slozio sa tobom pogotovo za ovo
Quote
Nema sreće u  fpv racing-u bez pravih 1806 ili 2204 pa naviše motora.
Zbog ogranicenja u americi za registraciju od 250g pa navise po modelu sve vise i vise su popularni manji fpv kvadrici, znaci postoje i manji brushless motori 1804 1707 1407 1306 1104/1105 koji su i napraviti za kvadrice 180 velicine i manje, tj za 3 i 4 incne propelere.

Ovde je u pitanju klasicni popularni brushed motor 8520, koji svakako ne moze da se poredi sa brushless motorima ali za indoor letenje je savim ok.

Ja sam razmisljao o ovom quadu jer imam za njega vec baterije propelere motore frsky stanicu... ali mi nesto video predajnik od 25mw ne uliva poverenje. Jer imam slican mali quad sa brushless motorima i video predajnikom od 600mw i opet imam dosta smetnji cim quad zadje za neko drvece travu...

« Last Edit: September 07, 2016, 09:20:09 PM by Asterix »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #10 on: September 08, 2016, 07:44:23 AM »
Pa o tome vam i pričam.
Znam ja vrlo dobro šta postoji od motora ali rekoh već gore pogledajte uslove pod kojima su leteli.
Znači nikako nije preporučljivo za poljanu sem kada su uslovi 0 vetar.
Indor ok mada i za njih bi se pre opredelio za neki bezčetkaš.
Motori sa četkicama ne traju dugo pogotovo sa velikim KV brojem i sa divljanjem tipa FPV raceing.
Integracija je kao što rekoh takođe veliki problem kod skrkavanja modela a neminovno je da se to desi pogotovo kada se leti po halama pa se opali o neki stub, lim....
The ground is the limit (or a water)

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #11 on: September 10, 2016, 09:34:35 AM »
mikro fpv quadovi su buducnost....
u sve vise zemalja propisi idu ka tome,a da ne govorim kod nas.....
naravno da su ovo deciji motori i smesan video link, ali ako kupujes ovkvu igracku planiras da kupis 5-6 rezervnih motora... imam 4 rc aviona raspona krila 2 metra , proizvodili smo i prodavali multicoptere na apm 2.6 koji nose i po 18 kg (televizijama)
imam nekoliko quad-ova baziranih na apm 2.6. koji imaju link na 5.8 od 1w

i pored svega ne mogu da docekam da mi ovaj malisa dodje....sa mojim modelima svaki ozbiljniji pad puno kosta a ovo sam narucio za 54 e...plus ide i lose vreme letece se po kuci i oko nje :)

i da mozda naj bitnije raspitivali smo se u par garaza da nam daju nocu da letimo...i u principu moze

 samo u mom krugu prijatelja naruceno je 5-6 qx90 ,a vecina nas je u ovom hobiju ceo svoj zivot jos od modelarske sekcije znaci bar 35 godina :)
« Last Edit: September 10, 2016, 10:04:38 AM by mikijus »

Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #12 on: September 10, 2016, 11:19:51 AM »
A jesi porucio i one Eachine FPV cvikere sto od njih dobijes rak ociju ili imas vec neke mocne?  ;D


Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #14 on: September 10, 2016, 12:00:32 PM »
A ovo?  8) 8)
"Ml-130"
http://www.directupload.net/file/d/4474/v2spewgd_jpg.htm

Postoje Fatshark cvikeri a postoje i oni drugi  ;D :P