Author Topic: Hype DG1001M  (Read 17488 times)

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Hype DG1001M
« on: August 07, 2016, 06:16:16 PM »
Posle duuuge i komplikovane nabavke, danas sam je "sastavio" podesio komandu i ovih dana idem da FLY!!!
Napadne ivice krila sam oblepio selotejpom, a trbuh jedrilice belom armiranom trakom. Izvadio sam i tegove iz nosa, pa mislim da ću moći da letim sa 3S 2200mAh.
Misam uspeo da podesim mehanizam za motor, bez one elektronikice što se dobije uz jedrilicu, pa sam morao i nju da ugradim.

Offline Jedrilicar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 124
Re: Hype DG1001M
« Reply #1 on: August 07, 2016, 10:40:00 PM »
Neka ti je sa srećom!  (pijemo)
Deluje lepo i pitomo.
Samo još da podeliš utiske kad je poletiš.  :mhm

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Hype DG1001M
« Reply #2 on: August 11, 2016, 05:27:01 PM »
Juče bio prvi let. Posle "nesreće" na početku, dobro je bilo.
Naime, kad sam dao gas, jedrilica mi se istrgnula iz ruke, zakačila, komandu u drugoj ruci, kojom sam pošao da je refleksno uhvatim, i oštetila malo elisu. Zveknula je o zemlju, li bez posledica :) Naravoučenije, treba nekog da imaš kod prvog leta kao ispomoć...
Dok su drugari padobranci skakali, ja sam malo vežbao držanje i poletanje, pa je posle sve bilo ok. Jedrilica lepo leti, motor je dovoljno jak, onaj mahanizam za motor i elisu dobro radi, a sama jedrilica se veoma lako oporavlja kad padne u STALL. Samo obori jedno krilo, krene nosem na dole i ispravi se bez ikakvih dodatnih komandi.
Leteo sam je sa 2200mAh i sa 1300mAs. Sa manjom baterijom ima fabrički teg u nosu ali je i tako malo repata. Sa većom bat, bez tega je malko nosata. Moram lepo da je izbalansiram i mislim da će još bolje leteti.
Sve u svemu, zadovoljan sam.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Hype DG1001M
« Reply #3 on: August 15, 2016, 10:16:26 AM »
Uzmi bateriju od 1500 mAh. To je prava merka. I bice super !

Lepa ptica !

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Hype DG1001M
« Reply #4 on: August 16, 2016, 11:44:21 AM »
Imaš, pa je letiš sa tom baterijom? Kako si rešio poletanje? Kad am gas, nos pođe na dole, pa se sav polomim kad sam sam na aerodromu, da uhvatim komandu kako treba :)

Offline mikula

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Hype DG1001M
« Reply #5 on: August 16, 2016, 02:37:43 PM »
Probaj da ne daš velik gas pre izbacivanja. Štaviše, možeš probati potpuno bez gasa da je baciš horizontalno, umerenom snagom i da je samo sletiš. Ako to ide lako, onda u nekom od narednih pokušaja, laganim dodavanjem gasa je podigni umesto da je sletiš.
Ako i tada dodavanjem gasa vuče na dole, koriguj ugao motora.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Hype DG1001M
« Reply #6 on: August 16, 2016, 03:02:15 PM »
I ja sam ranije bacao jedrilicu sa punim gasom i sto ti kazes, izlomim se dok je ne "uhvatim". Onda sam poceo da je bacam sa jedno 70% gasa i sve ide kao po loju. Prakticno cim osetim da motor vuce, bacim je umerenom snagom pokusavajuci da su krila prilikom izbacivanja u horizontali (sto je sa moje tacke vidjenja mnogo bitno).

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: Hype DG1001M
« Reply #7 on: August 16, 2016, 03:49:14 PM »
Iz mog ugla gledanja i koliko sam ja puta leteo jedrilice sa motorom po meni je najbolje izbaciti je bez motora i posle dodati gas ne pun vec postepeno,te jedre imaju jake motore sto se i da videti i netreba davati maximalni gas

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Hype DG1001M
« Reply #8 on: August 16, 2016, 09:07:34 PM »
Relax II bacim bez motora i polako dodam gas. Ovu bacim sa nekih 30% gasa i onda stignem da reagujem i podignem je. Pokušavao sam da umiksujem gas i elevator na DX6i, ali mi to ne radi kako treba. Počinje da podiže elevator na preko 50% gasa, a to mi kasno.

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Hype DG1001M
« Reply #9 on: August 19, 2016, 09:23:26 AM »
Moje jedrilice.
Relax II, može da leti satima i na maloj termici, a DG je malko brža i manje "plovnija".
Mislim da sam našao rešenje za poletanje. Dva klika na gore za elevator, gas 40% i kad se izbaci iz ruke ide horizontalno kolko hoćeš :) Lagano dodaš gas i odeeee.

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: Hype DG1001M
« Reply #10 on: August 19, 2016, 01:28:17 PM »
To nije resenje da ga letis pod trimerom,moraces da izvrsis reglazu modela bacenig iz ruke,kad to uradis i model zapliva horizontalno od tebe jedno 50 60 metara bez diranja komandi onda mozes da probas pod motorom

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Hype DG1001M
« Reply #11 on: August 19, 2016, 01:45:42 PM »
Model lepo leti sa sklopljenim motorom i 0 na trimu. Problem je kad se da gas, zbog položaja motora. Em se promeni težište, em poluga odradi svoje.

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: Hype DG1001M
« Reply #12 on: August 19, 2016, 05:54:29 PM »
Pa onda ti nije dobro postavljen motor u odnosu na osu modela,do sada sve sto sam leteo od jedri sa motorom sve su isle na gore pri dodatom gasu i cak sta vise obarao nos da neide u svecu ,proveri ti motor pa aj ponovo na letenja

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Hype DG1001M
« Reply #13 on: August 19, 2016, 05:58:21 PM »
Gde mu je motor?  Na nosu nije.   mmmm
Da je postavljena pre neka slika sa podignutim motorom, sve bi bilo svima jasnije, jer je ova izvedba, pored toga što je dobra, mnogima nama nepoznata i veoma je neuobičajena u RC modelarstvu, a inače je model skala jedrilica, odnosno tačna umanjena verzija prave.



Ovako je već jasno zašto nos gura na dole pri startu, pa je zadnji navedeni postupak lansiranja iz ruke, sa malo trima visine na gore i postepeno dodavanje gasa, prihvatljiv.
 ;namig
« Last Edit: August 19, 2016, 06:07:33 PM by tibeteagle »

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Hype DG1001M
« Reply #14 on: August 19, 2016, 07:21:22 PM »
Sa slika koje sam okačio, se vidi da motor nije u nosu, ali nisam okačio ni jednu sa podignutim motorom :(. Moja greška...
Hvala na savetima. Potvrdili su moje eksperimentalne zaključke :)