Author Topic: Tip aviona????  (Read 10023 times)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Tip aviona????
« on: December 26, 2015, 09:36:27 AM »
Postovani modelari i kolege imam jedno bezbroj puta postavljeno pitanje, al mislim da se ovo ipak malo razlikuje od ostalih. Naime imam jednog malog sestrica (2 razred osnovne skole) koji je jos kao beba izgubio oca u saobracajki,zivi sa majkom koju interesuje njen zivot i mali je prepusten sebi i igricama kad je kuci sam.
Popustio je bio u skoli.....
Ja ga sa drugarom vikendom malo vodio na livadu i vidim da ga ne interesuju heliji al isto tako vidim da trckara oko Darkovog aviona i postavim mu mali CILJ. Da mu seke (moje cere)pomognu sta mu nije jasno oko skole i ako se popravi dobice simulator a ako se bas popravi pa prodje cetvorkom dobice od tece avion da bude samo njegov.
Kao i uvek podsticaj je cudo mali se toliko trudi u skoli da je za svaku pohvalu sve ocene je popravio i trenutni prosek mu je preko trojke.
I konacno posle maratonskog uvoda pitanje? Koji avion decak njegovih godina (8 godina)moze da
vozi ,mislim na neki pocetnicki lako upravljiv avion, da naglasim na simulatoru ima vec lepu kordinaciju pokreta (izgleda da se sad radjaju sa genom za igrice)!!!!
Nije mi bitno materijal od cega je avion al bi radi njega vise volio da je elektro varijanta!
ex pseudonijum: sova

Online rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Nije sramota učiti !!!

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1466
  • teramo ga jako
Re: Tip aviona????
« Reply #2 on: December 26, 2015, 11:13:44 AM »
Citam vas prilog i svidja mi se vasha ideja ,cak sta vise mislim da bi ga josh vise odvratiki od igrica ako mu pripremitwnjedan kit model nekog visokokrilca pa da zajedno sa vama polako i natenane radite,pokazace vece interesovanje i samim tim mozda se podstakne vise u skoli
Moj savet posto je malisan u pitanju ja bih vam preporucio nekog visokokrilca tipa (naravno) telemastera ili nestobslicno njemu kao sto je charter,planove mozete skinuti po netu ako ne javite mi se na pm pa da se dogovorimo
Pozdrav Dejan

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Tip aviona????
« Reply #3 on: December 26, 2015, 04:19:17 PM »
Po ustaljenojm običaju za uzrast od 8-12 godina kao prvi model avion treba da je neka vrsta klizača, koja se lansira iz ruke, sa gumomo, a može da ima i gumeni motor. Oni su jeftini i grade se brzo sa malo alata, a može i u kitu da se kupi u raznim varijantama u radnji RC Srbija . Važno je da se na brz i jeftin načim steknu osnovna sasnanja o letenju, još pre nego što se uzme nešto složenije i skuplje u ruke. Za to je neophodno nabaviti i barem neku osnovnu literatutu, a dobro je imati i nekog mentora u vidu starijeg modelara, ako nema neke organizovane modelarske zajednice u okruženju i radi se kod kuće.

Drugi model može da bude neki veći slobodnoleteći, koji se već podiže uz pomoć sajle na visinu od 20-50m. Sa njime se već uči poštovanje vetra, termike i veličine prostora livade, između ostalog.

Tek posle se može preći na školsku RC jedrilicu. Ni ovo nije obavezno praviti od nule, već iz kita ili kao gotov. Zajko ima jednu odličnu školsku penastu RC jedrilicu, koji se podiže zategnutom gumom pa i motornim avionom. Na koji načim, može se videti na klipovima ovde: Ka-8

Od izbora motornog školskog RC modela je najbolje izabrati Easy Star, Easy Glider ili njima sličan elektromotorni model od pene. Sa njima se mnogo lakše i sa manje rizika može nauči upravljati motorni model, naspram bilo kojeg visokokrilca. Što više, i jedriti se može sa Easy Glider-om.

Redosled će pružiti efikasno i brzo učenje i davati osećaj uspeha bez (većih) početničkih razočaranja, nego da se kao prvo uzme RC motorni model u ruke. Sa kojom brzinom će se razvijati sposobnosti za bezbedno i uspešno RC upravljanje modelom svakom mladiću, zavisi će samo od njega i dobrih ljudi koji mu pomažu u tome.
Kasnije već može sve, a samo je nebo granica.

Neka modelarsvo učini i ovog dečka sretnim.  (pijemo)

« Last Edit: December 26, 2015, 04:27:14 PM by tibeteagle »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Tip aviona????
« Reply #4 on: December 27, 2015, 03:44:53 PM »
Moj glas ide za Easy Star.

poz
Veljko

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Tip aviona????
« Reply #5 on: December 28, 2015, 02:02:30 AM »

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Tip aviona????
« Reply #6 on: August 03, 2016, 08:50:44 AM »
Postovani modelari i kolege imam jedno bezbroj puta postavljeno pitanje, al mislim da se ovo ipak malo razlikuje od ostalih. Naime imam jednog malog sestrica (2 razred osnovne skole) koji je jos kao beba izgubio oca u saobracajki,zivi sa majkom koju interesuje njen zivot i mali je prepusten sebi i igricama kad je kuci sam.
Popustio je bio u skoli.....
Ja ga sa drugarom vikendom malo vodio na livadu i vidim da ga ne interesuju heliji al isto tako vidim da trckara oko Darkovog aviona i postavim mu mali CILJ. Da mu seke (moje cere)pomognu sta mu nije jasno oko skole i ako se popravi dobice simulator a ako se bas popravi pa prodje cetvorkom dobice od tece avion da bude samo njegov.
Kao i uvek podsticaj je cudo mali se toliko trudi u skoli da je za svaku pohvalu sve ocene je popravio i trenutni prosek mu je preko trojke.
I konacno posle maratonskog uvoda pitanje? Koji avion decak njegovih godina (8 godina)moze da
vozi ,mislim na neki pocetnicki lako upravljiv avion, da naglasim na simulatoru ima vec lepu kordinaciju pokreta (izgleda da se sad radjaju sa genom za igrice)!!!!
Nije mi bitno materijal od cega je avion al bi radi njega vise volio da je elektro varijanta!

 (:good)

Svaka cast dobri covece.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!