Author Topic: Phantom preko granice ? (iskustva)  (Read 5644 times)

Offline turshija

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Phantom preko granice ? (iskustva)
« on: April 21, 2016, 12:35:08 PM »
Pozdrav!

Zanimaju me iskustva oko nosenja Phantom 2 preko granice u Sloveniju i nazad.

Da li znate koja je procedura da bih bio 100% siguran da me niko nece njakati (pri izlasku iz drzave ili pri vracanju u drzavu)?
Da li trebam da prijavim letelicu i sta mi je potrebno za to ?
Da li je neko upoznat sa zakonima oko letenja tamo ? Da li moram da imam neku posebnu dozvolu, prijavim let itd ?
Drugaru treba neko snimanje, pa bih se provozao do tamo na par dana ali ne bih zeleo da imam probleme :)
Hvala

Offline uroskee

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re: Phantom preko granice ? (iskustva)
« Reply #1 on: April 29, 2016, 12:05:01 AM »
Ovo i mene jako zanima!
Nije valjda da niko nije nosio multirotor na more ili negde ?

Pozdrav!

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Phantom preko granice ? (iskustva)
« Reply #2 on: April 29, 2016, 12:11:20 AM »
Citajte Gizmove postove kako je prosao u Albaniji i sve ce vam biti jasno!
ex pseudonijum: sova

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Phantom preko granice ? (iskustva)
« Reply #3 on: April 29, 2016, 01:33:42 AM »
Moja agonija u Albaniji je posebna prica :)

Od nedavno i u Sloveniji postoji nova regulativa za letenje i koliko znam za sada je svuda zabranjeno, tako da dzaba bi ga nosio tamo.

Sto se tice izlaska iz Srbije mislim da bi bilo dovoljno da prijavis na granici i da imas overen neki papir da te ne zezaju u povratku.
Ali obzirom na opstu paranoju oko "dronova" mozda bi bilo najbolje da zoves carinu i pitas njih direktno.

Offline uroskee

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re: Phantom preko granice ? (iskustva)
« Reply #4 on: April 30, 2016, 03:57:48 PM »
Ai ako se ide na more u Grcku u sezoni? Da li je dozvoljeno npr snimanje obale  phantomom....da  li bi imalo problema na granici sa MKD i GR.

Pozdrav,

Uros

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Phantom preko granice ? (iskustva)
« Reply #5 on: April 30, 2016, 04:31:30 PM »
Ja sam proslo leto nosio i snimao po Lefkadi. Nisam imao nikakvih problema na granici obzirom da nisam ni prijavljivao. Kada vide porodicu sa decom u kolima onda skoro nikada ne pregledaju prtljag.
Za snimanja na Lefladi isto nisam imao nikakvih problema, a da li je u medjuvremenu uveden neki zakon kod njih to ne znam.

Offline uroskee

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re: Phantom preko granice ? (iskustva)
« Reply #6 on: April 30, 2016, 06:02:34 PM »
hvala lepo Gizmo!

Ako jos neko ima bilo kakva iskustva neka pise!

Pozdrav

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Phantom preko granice ? (iskustva)
« Reply #7 on: May 12, 2016, 10:11:03 PM »
Ja sam skoro isao za CG, nosio moju heksu, presao dve granice, bosanski i crnogorsku i niko nije ni  pogledao u auto..do duse heksa je bila rasklopljena i stajala je na onoj dasci od bunkera prekrivena duksericom i tako svaki put tri puta godisnje...ne kazem da sam upravu i da radim ispravno ali eto, svercujem se....a fantoma mozes i u frizider torbu da stavis :D
A sto se tice Grcke, dole sam bas dosta leteo svuda poslednje dve godine od Atine, Soluna, Lefkade, Halkidikija... isto niko me nikada od nekih nadleznih nije cimao, sem turista i mestana....u medjuvremenu da li se neki zakon doneo i kod njih ne znam ali cisto sumnjam..

Offline uroskee

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re: Phantom preko granice ? (iskustva)
« Reply #8 on: May 14, 2016, 03:25:04 PM »
Ja sam skoro isao za CG, nosio moju heksu, presao dve granice, bosanski i crnogorsku i niko nije ni  pogledao u auto..do duse heksa je bila rasklopljena i stajala je na onoj dasci od bunkera prekrivena duksericom i tako svaki put tri puta godisnje...ne kazem da sam upravu i da radim ispravno ali eto, svercujem se....a fantoma mozes i u frizider torbu da stavis :D
A sto se tice Grcke, dole sam bas dosta leteo svuda poslednje dve godine od Atine, Soluna, Lefkade, Halkidikija... isto niko me nikada od nekih nadleznih nije cimao, sem turista i mestana....u medjuvremenu da li se neki zakon doneo i kod njih ne znam ali cisto sumnjam..

Nije ni fantom bas toliko mali :) a ne moze se rasklopiti.Planiram da ga spakujem u ranac (koji cu da narucim) :
http://www.ebay.com/itm/Backpack-Rucksack-Bag-for-DJI-Phantom-4-with-Red-Line-Quadcopter-Accessories-UK-/371600262825?hash=item56851a06a9:g:fckAAOSw3mpXD5Pb

Kad budem isao u Grcku ne znam da li je bolje da prijavim da imam fotoaparate za slikanje (ako me uopste pitaju za prijavu). Ne znam da li da se zezam....

Rado bih snimao plaze u grckoj :)