Author Topic: naocari za FPV  (Read 9972 times)


Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: naocari za FPV
« Reply #1 on: March 24, 2016, 02:13:35 AM »

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: naocari za FPV
« Reply #2 on: March 24, 2016, 06:59:05 AM »
Video sam da prodaje,mene interesuje jel prave plav ekran pri gubitku signala ili ne??? I jedan i drugi model??Ima li ko iskustva sa ovim modelima??
ex pseudonijum: sova

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: naocari za FPV
« Reply #3 on: March 24, 2016, 08:09:07 AM »
Eachine nemaju, njih sam ja nameracio da kupim verovatno i sledeceg meseca, kad spremim Bixlera za FPV.


Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: naocari za FPV
« Reply #4 on: March 24, 2016, 09:08:08 AM »
Banbo gledao sam i ja ove cvike, ali mala im je rezolucija
Definitivno koliko god loše i glomazno izgledale, najbolji izbor je Quanum goggle v2

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: naocari za FPV
« Reply #5 on: March 24, 2016, 11:39:21 AM »
Meni su juce stigle Quanum v2. Javljam ovih dana kakva je razlika u odnosu na V1

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: naocari za FPV
« Reply #6 on: March 24, 2016, 11:20:05 PM »
To majstori dajte iskustva da znamo sta valja  a sta ne a da nije puno parica!!!! (<--) (<--)
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: naocari za FPV
« Reply #7 on: March 24, 2016, 11:48:27 PM »
Lazare gde si narucio ???
ex pseudonijum: sova

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: naocari za FPV
« Reply #8 on: March 25, 2016, 01:02:15 AM »
hobbyking EU

Nisam jos stigo da isprobam :( ne daju mi klijenti mira :) ali blizi se vikend :D

porucio sam iz kineskog skladista i onu novu navlaku. Hocu da iskombinujem ovu sto ide uz v2 da stavim na v1 a ovu novu da stavim na v2
« Last Edit: March 25, 2016, 01:04:33 AM by lazar89nis »

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: naocari za FPV
« Reply #9 on: March 25, 2016, 08:15:13 AM »
hobbyking EU

Nisam jos stigo da isprobam :( ne daju mi klijenti mira :) ali blizi se vikend :D

porucio sam iz kineskog skladista i onu novu navlaku. Hocu da iskombinujem ovu sto ide uz v2 da stavim na v1 a ovu novu da stavim na v2

Super izgleda ta navlaka, javi obavezno utiske.

Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Re: naocari za FPV
« Reply #10 on: March 28, 2016, 01:34:52 PM »
Eachine nemaju, njih sam ja nameracio da kupim verovatno i sledeceg meseca, kad spremim Bixlera za FPV.




Stize nova verzija: http://www.banggood.com/Eachine-Goggles-One-5-Inch-5_8G-40CH-Raceband-HD-1080p-72-Degree-HDMI-FPV-Goggles-Video-Glasses-p-1043694.html

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: naocari za FPV
« Reply #11 on: March 28, 2016, 02:25:27 PM »
Uuu ovo je dobro, HD a ni cena nije velika :)
Možda će ovo biti bolje od quanuma imam eachine monitor i odlični je  (<--)

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: naocari za FPV
« Reply #12 on: March 28, 2016, 02:27:46 PM »
a koji RX i TX mogu da izguraju fullhd? :)

ja jos nisam stigo da isprobam moj quantum v2 moram da idem danas da uzmem neke konektore da napravim koablove

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: naocari za FPV
« Reply #13 on: June 02, 2016, 07:53:07 PM »

Offline drej37

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
  • Serbian RC Models association "xDroners"
    • xDroners
Re: naocari za FPV
« Reply #14 on: June 24, 2016, 12:01:29 PM »
Pozdrav svim ljubitenjima FPV-a,

evo mog mišljenja o Qanum V2 Pro modelu.
Necu Vam postavljati slicice kako izgleda kutija, šta je u njoj itd, net je pretrpan slikama, video klipovima i objašnjenima o ovim proizvodima.
Razlika u odnosu na prethodne modele nije radikalna. Samo kućište je produzeno za otprilike 3 cm, kako bi se olakšalo postizanje žižne daljine, odnosno fokusitanje slike preko sočiva. Nova sočiva su od cvrstog poliranog klirita  i dosta lakše se postavljaju i po potrebi ciste.
Nikako ih nemojte čistiti sretstvima sa alkoholom, rastvara klirit i ostaju bele tragovi od brisanja.
Ipak same izmene nisu dovoljne da bi se postigla dovoljna oštrina slike, čak iako imate malu dioprtiju, biće vam jako teško da postignete jasnu sliku. Postoji mogućnost kombinovanja dva sočiva, ali za ljude sa dioptrijom za čitanje slaba vajda.
Možete probati i prebaciti ekran na spoljnu stranu kućišta ali ako nosite naočare za čitanje budite sigurni da ćete i njih morati da nosite ispod cele skalamerije.
Same  naočare nisu previše teške čak i kompletno opremljenje, baterija, prijemnik, kombinacija dva sočiva i ne primećije se posebno zamaranje u toku prosečnog trajanja FPV letova.
Neoprenske "gaće" su malo redizajnirane, imaju dovoljno podešavanja i lako se prilagode glavi, ali ne zatvaraju idealno kontaktnu površinu.
Neophodno je pedantno popuniti sve prolaze svetlosti kako bi izbegli delimične flerove na ekranu. Za to Vam služe sunđeri u dve debljine, i prema Vašim potrebama lako se postavljaju. Tanje neoprenske trake nemaju lepljivu stranu pa ukoliko mislite njih da koristite trebaće Vam i duplo lepljiva traka.
Ove naočare, mogu biti malo tople dok su na glavi, pogotovo ovih sparnih dana, ali slika je odlična, nema plavog ekrana ukoliko ostanete na kratko bez signala. U kombinaciji sa RunCam ccd camerom sa 700 TV linija slika je perfektna.
Ugao gledanja je mnogo veći nego na standardnim modelima naočara, pa je potrebno malo se navići na mnogo veće vidno polje, ali to ne pretstavlja veći problem.

Sve u svemu, ovo je dobra alternativa za deseti deo cene iole pristojnih naocara za FPV

Safe Flying
SAFE FLYING !