Author Topic: Plan za WW1 avion  (Read 22061 times)

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Plan za WW1 avion
« Reply #30 on: March 25, 2016, 08:27:31 PM »

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Plan za WW1 avion
« Reply #31 on: March 26, 2016, 11:32:57 AM »
Posto na netu nigde nema nekih planova koji su upotrebljivi za ovo avionce...Poceh sinoc nesto da razmisljam kako da upotrebim PDF, kojih imam nekoliko i da precrtam u CAD. I ona ideja da uzmem i merim liniju po liniju je otpala u startu. I tako se setih... (yay) Kada sam nekada davno radio u jednoj firmi na stampanju projekata za kojekakve, nazovi, arhitekte i raznorazna mudajca iz Katastra i Elektrodistribucije... Da su donosili neke ogromne Pause (u 21. veku) sa ucrtanim mapama delova grada koje sam skenirao i tresao se kao p...da skener ne pokida  :sljus Te skenove su kasnije importovali u CAD kao podloge i ucrtavali preko sta im je odgovaralo. Da li polozaje novih objekata ili nove elektro vodove nije ni bitno. I taman se naostrim da odstampam PDF-ove i skeniram i da se j...Kad mi sinu da je ovo ipak 21.vek i da mora da ima neki drugi nacin i tada (yay) (yay)



Sad ovo treba da dovedem u razmeru i da preko ovih linija prevlacim nove i kada sklonim podlogu, ostaje superzajeban DWG :mhm E alal mi k... (pijemo)

Ako neko nije znao...kao ja do sada :hehe...evo odlican nacin precrtavanje PDF-a. A oni, koji su znali a cutali (--<<--) (kush) (kush)...da ne pominjem uzu i siru familiju i tetku iz N Sada...  (kush)

Nadam se da ce ovo nekom koristiti... Uglavnom ne skodi, a cim ne skodi, znaci da koristi ()-() (<--)
« Last Edit: March 26, 2016, 11:35:15 AM by grebic »

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Plan za WW1 avion
« Reply #32 on: March 26, 2016, 01:45:36 PM »
Evo mala pomoc, iskoristi ostatak vremena za pravljenje modela  ;namig
https://drive.google.com/open?id=0B0MoEbLjIuf0UFg3WUFLQnlMT3M
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Plan za WW1 avion
« Reply #33 on: March 26, 2016, 02:59:46 PM »
Hvala Banbo, imam taj plan,ali nije dobar... (pijemo)
« Last Edit: March 26, 2016, 05:07:15 PM by grebic »

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Plan za WW1 avion
« Reply #34 on: March 26, 2016, 06:28:00 PM »
Nema razoga za brigu...Velicina je vec odredjena 1/5 max, moze samo manje. Dok sve ne isprobam i ne pocinjem da crtam...sto mi je najlaksi deo posla. Najteze je znati sta nacrtati ;namig Danas sam kupio mali "bacac plamena" da probam da varim (lemim) mesingane cevcice i plocice. Vec sam nasao M2 nareznice i matice, mozda nasao i dovoljno ludog strugara lol, nasao zicice za tockove, osmislio kako da ih pravim...jos da nadjem neko secenje lima water jet-om(ako moze u opste ovako sitno) ili laserom za drugarsku cenu i polako... Bice to lepo avionce ako se sloze sve kockice. A ako ne, bar sam se igrao neko vreme i bilo mi, kao sto vec jeste zanimljivo. Ne opterecujem se toliko.  ()-()

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1466
  • teramo ga jako
Re: Plan za WW1 avion
« Reply #35 on: April 01, 2016, 08:52:53 PM »
Ja tvrdim da ce to leteti i da ce biti jedan od zavidinih modela ,znajuci kako to Greba radi necu ni da posumljam u njegovo znanje i njegove vragolije modelarstva ,Grebo napred ,tvoje ideje ,tvoji uspesi ,gust jeste sam da napravish model od nule ,sam da smislis neke stvari i sam da poletish ,to je svrha ovog hobija i zbog toga se bavimo a naravno i da se druzimo na livadama aerodromima  (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Plan za WW1 avion
« Reply #36 on: April 01, 2016, 09:57:08 PM »
Ovo sto sam procitao sada mi je blokiralo mozak, nemoguce da ne postoji nesto sto konvertuje pdf u vektor, prosto NEMOGUCE..... i stvarno nemoguce. Posle provedenih 3 sekunde na googletu dobio sam ovo

http://www.pdftodxf.com/

Nemam pojma kako radi, nikad mi nije trebalo, ali tebi mozda moze mnoooooOOOooogo da pomogne. Srecno  ()-()

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Plan za WW1 avion
« Reply #37 on: April 01, 2016, 10:07:44 PM »
Evo kako radi:



Znaci...nikako. Taj problem sam manje vise resio. Dovoljno mi je sto imam PDF kao podlogu ()-()

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Plan za WW1 avion
« Reply #38 on: April 01, 2016, 11:52:28 PM »
U najgorem slucaju u fotosopu izvuci jpg iz pdf pa onda u corelu il ilustratoru uradi trace da prebacis u vektore... Nije najsretnije resenje, ali je resenje... A sto se tice zamerki na velicinu model i sl.... Ako neko zeli da napravi cak i letecu klompu, ko smo mi da mu bilo sta prigovorimo... Pravi ono sto ti prija, vazno je da ti uzivas u tome  (pijanoo)