Author Topic: Beogradska tvrđava Kalemegdan iz vazduha  (Read 6664 times)

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Beogradska tvrđava Kalemegdan iz vazduha
« on: March 08, 2016, 10:34:49 AM »
U trenucima dokolice, pravljeno od starih video snimaka iz vazduha (2014,2015) ...
Na žalost pri kraju ponestalo materijala, pa je ubacivano, da se ,,krpe,, rupe.
Šta čovek da radi, kad zabraniše lep hobi  :sljus

Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Beogradska tvrđava Kalemegdan iz vazduha
« Reply #1 on: March 08, 2016, 06:57:52 PM »
Ovo je fantasticno,  :)aplauz :)aplauz

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Beogradska tvrđava Kalemegdan iz vazduha
« Reply #2 on: March 08, 2016, 08:10:08 PM »
Ovo je fantasticno,  :)aplauz :)aplauz

Eh ... Hvala ... Mada daleko ovo da je od dobrog. Ima par lepih scena, ali sve radjeno sa 2 osnim gimbalom, i vise od pola snimaka čak i bez FPV-a ...
Ali tada lepo dodjes ujutru kolima, platis parking , malo izletis , i onda u Tvrdjavu popijes kafu, i eto lep i ispunjen dan, dobro meni, a korisno i njima ...
A sad, Phantom 3, nikada jeftinije, nikada lakše, još onaj POI oko Pobednika, može se snimi kao što ja kažem ala Trifunović da bude , ali cvrc sada registracija, osiguranje, polaganje , ajd nekako
Najava agenciji za vazduhoplostvo, najava vojsci - to vec ne moguća misija
Pa će ti reći Kalemegdan zabranjen za letenje, a nekako i ako bi bio i dozvoljen, onda bi ti tražili i sa Kalemegdanskog parka pare za snimanje, kao što traže profni snimačima, pa ako se tu još zatekne i zavod za zaštitu spomenika, možda i od njih koja dozvola ...
I tako cvrc ... Umesto neki klinjo sad da napravi neki super snimak Kališa, koji bi bio i turistički snimak i koristan svima
mi ćemo lepo praviti snimke od otpada davno ostalih, kada se letelo slobodno ...
A narod neka gleda Faramu, kad već ne može ovo ... Ona je legalna
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Beogradska tvrđava Kalemegdan iz vazduha
« Reply #3 on: March 09, 2016, 12:22:10 AM »
Ne smeta mi dvo-osni gimbal, imam ga i ja na xexi.  Ovaj snimak gledam drugim ocima.
Rodio sam se 100 m od Kalisa, i poznajem svaki kutak sa tvog filma. Vrlo je interesantno iz ove perspektive.
A sto se pravilnika tice ,  proci ce i ta budalastina,  samo polako, zivi bili pa videl...
« Last Edit: March 09, 2016, 12:24:23 AM by drjack »

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Beogradska tvrđava Kalemegdan iz vazduha
« Reply #4 on: March 09, 2016, 06:56:47 AM »
Bace Bog svakog zuluma tri dana dosta  :sljus.Jednoga dana kad neko iz direktorata kupi svom "detetu" pa da mu malo pokaze kako se leti ce videti da su ovo igracke za odrasle a ne borbene letelice!! (<--) I onda ce se sve opet promenuti sem osiguranja sto je i normalno!
Nisam skrenuo sa teme SNIMAK JE PRELEP I POZNAT MI JE I IZ OVE PERPEKTIVE JER SMO ZA PARADU BAS OVUDA IMALI MARSUTU ZA PRELET PREKE BINE!!!
JOS JEDNOM SVAKA CAST ZA SNIMAK neki su imali srece u zivotu da odu na Kalemegdan ,malo letuckaju pa na kaficu,sad se moze samo na kaficu ono drugo CVRC!!!
ex pseudonijum: sova

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Beogradska tvrđava Kalemegdan iz vazduha
« Reply #5 on: March 09, 2016, 09:55:12 AM »
Odlično :)aplauz
Tvrđava je fenomenalna sve dok se ne stane na zemlju i vidi da se u nju ništa nije ulagalo još od vremna Tileta.
Pod ulaganjem mislim na one pločice oko pobednika na koje možeš vrat slomiti, ograde zarđale i trule na koje ne daj bože da se neko ne osloni, trotoare i staze koje kao da su preživele 3 bombardovanja....
Žalosno je što prvo tu tvrđavu nisu uredili jer predstavlja prvo i osnovno mesto gde jedan turista kada dođe u BG ode!
The ground is the limit (or a water)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Beogradska tvrđava Kalemegdan iz vazduha
« Reply #6 on: March 09, 2016, 01:26:08 PM »
Plazovicu kada si zadnji put tamo prosao. Prosetaj malo bas pored pobednika. Radi se....

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Beogradska tvrđava Kalemegdan iz vazduha
« Reply #7 on: March 09, 2016, 02:13:48 PM »
Malo sad skrećemo sa teme ali ipak ...
Generalno nije samo Kalemegdan, ceo Beograd je u lošem stanju. Rupe na ulicama, grafiti, oronule fasade koje padaju ljudima na glavu (za razliku od dronova), iz vazduha tek da vidite nadogradnje i ne legalne kuće izgrađene na krovovima zgrada u centru itd ... itd ...
Po meni uvek je stari deo Beograda i imao lošu i pomešanu arhitekturu, ali je nekako funkcionisalo, do novijih vremena, kada se dodatnom novogradnjom grad estetski skroz uništio ... Pogledajte samo novi hotel do Narodnog pozorišta, koji izgleda kao da je uvijen u zlatnu foliju od čokolade ...
Snimci iz vazduha, makar pružaju privid sredjenosti grada, jer se ne vide detalji (djubre na ulicama recimo) , kad sam stavio Panoramu Beograda na youtubu dosta ljudi je raspravljalo u komentarima na temu, pa ovo nije ,,moj grad,, izgleda i suviše dobro iz vazduha, kakav je sa zemlje.
Hoću reći, zato sam se i raspisao, da snimci iz polu ptičije perspektive još predstavljaju i jedinu normalnu perspektivu da se može grad i njegova arhitektura promovisati kroz atraktivne hobi ili profesionalne snimke. Pustiti ljude da snimaju sa svojim realno igračkama , uz poštovanje osnovnih propisa, može samo doneti korist kako kreativnu, edukativnu, tako i turističku zemlji, a samim tim i njenim građanima. Donositi propise, u komunističkoj prevaziđenoj doktrini, donosi samo privremenu korist pojedincima, a trajni gubitak celoj naciji ...
Nadam se da ako neko čita ovo, od ljudi koji mogu uticati na propise, da će već jednom reći ne rečenicu: Jeste, u pravi si, ali to je tako , nego rečenicu: Jeste, daj da vidimo šta može da se promeni, i da menjamo ...
Ne važi ovo samo za snimanje iz vazduha, važi generalno za sve u ovoj državi, i do god je tako, nama nema napredka, može da priča šta god hoće ...
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Beogradska tvrđava Kalemegdan iz vazduha
« Reply #8 on: March 09, 2016, 04:11:49 PM »
Prošao sam tamo početkom oktobra ili novembra 2015.
Tada je bilo kao Bejrut i baš onako kako sam opisao.
Ograda koja se nalazi oko pobednika i na zidu pored njega izgledala je kao da će se svakog trenutka sama srušiti, zarđala i verovatno ofarbana samo onog puta kada je postavljena, pločnik sa izljuskanim pločama, izvaljenim, dezintegrisanim, rupetine po onim stazama po kojima se kreće vozić, asvalt na istima još iz vremena Tileta, zoološki vrt tu i tamo ali ni on ne odiše nekom spektakularnošću osim CENA po kafićima koje su kao da sedite na glavnom trgu u Veneciji (u piceriji na kalemgdanskoj terasi odrali nam kožu sa leđa a doneli pizze koje možete naći čak i u običnoj pekari), staze oko vojnog muzeja gde su eksponati sa topovima bolje da ne komentarišem, smeća u prolazima i smrad od uriniranja....
Ako iole hoćemo da pržimo nekom turisti nešto bez obzira koliko je to nešto staro makar staze po kojima se hoda treba da budu valjane, JAVNI WC (uzgred misaona imenica u većini gradova SRBIJE), dovoljan broj korpi za smeće,makar okrečeno i ofarbano.
U Beogradu je najvažnije ODRATI turistu a što za to ništa ne dobije i to što se vratiti nikada neće to nema veze.
Generalno problem čitave nacije NOVAC SAD I ODMAH ma kakav način da je.
Iz ovog izlaganja delovaće da PLJUJEM PO BEOGRADU I BEOGRAĐANIMA ali ne generalno to je problem po celoj SRBIJI ma gde otišli, ali makar Beograd kao glavni grad treba da bude reprezentativan po tom pitanju, a ovako pošto to nije onda je slaba vajda od privlačenja bilo kojeg turiste u centralnu srbiju, južnu, vojvodinu, istočnu....
Po meni jedino šta Beograd ima da ponudi a izdvaja se od ostalih to je noćni život i ODVRATNI RAZVRAT PO SPLAVOVIMA!

Svim snimateljima svaka čast jer stvarno se trudite da doprineset nešto i ovoj zemlji i svom gradu uz kakvu takvu BESPLATNU promociju ali DŽABA vam kad vam stavljaju klipove pod točkove čak i kada to radite džaba a zamislite da još uzmimate naku crkavicu za to. ()-() (<--)
Duboko sam se razočarao kada sam sa klincima tada prošetao KALIŠOM i video da od vremena 2000 ništa se promenilo nije.
The ground is the limit (or a water)

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Beogradska tvrđava Kalemegdan iz vazduha
« Reply #9 on: March 09, 2016, 04:33:56 PM »
Druze, ode ti u off opet...
Pazi, mi prastamo...ali ako svemoguci ovo procita n...ebo si.
Shvati da smo mi lideri u regionu i da je Bg kulturni centar Balkana...Ovo sto si napisao je opasno, pa makar i bilo tacno :_D
A pozvao bih snimatelje da dodju u centralnu Srbiju da snime ove poplave i objave negde. Ko ima m..a imace ekskluzivu. Jer koliko vidim niko ne prica o tome, a naebasmo gore nego 2014. Izgleda da je neko zabranio da se prica o tome, nije sad vreme, sta li vec mmmm Neko rekao da to nije nista i muk... :jaki: Ne jbe sistem...cik kazi nesto lol

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Beogradska tvrđava Kalemegdan iz vazduha
« Reply #10 on: March 09, 2016, 08:11:11 PM »
Opet se  Igor malo zaneo. Ima istine u tome sto pricas ali ostavi mrznju po strani. Ipak nije sve tako crno i daleko je od toga. Na Kališu se desavaju i pozitivne stvari. Recimo imas interesantne stalne izlozbe na platou preko puta Francuske ambasade. pa  ofarbane i izlozene sve moguce primerke topova iz proslosti na platou ispred Vojnog muzeja , zidine su dobrim delom obnovljene, dobro je osvetljeno i prijatno za setnju,  stalno se nesto radi i tu mora biti ogradjeno (oko Pobednika). Nije ni blizu nalik onome sto je bilo kada sam ja tu igrao klikere. Radi se stalno , jos je i dobro u kakvom smo haosu .Te cene za turiste su nista spram onoga sto se naplacuje po Evropi. Npr Akropolj u Atini, ulaz 12 EUR a nema nista osim onih kamencina i par dizalica i sve  obidjes za 5 min. usisavaju  pare od EU a nisu nista takli godinama. Veruj mi bio sam tamo  i pre 5 g. nista se do danas nije promenilo. Italija Rim Firenza Verona, Venecija takva otimacina na svakom koraku. U Veneciji nemas klupu gde da sednes, nemas hlada osim u kaficu gde te cekaju...a kamoli da se popisas u wc a da ti ne otmu kintu. Jel znas samo koliko u Italiji naplacuju dnevni parking za turisticke buseve za ulazak u te gradove. Cifre su u stotinama EUR-a. London Engleska funte haos od skupoce. svaka voznja metroom je 2 funte. Dnevna karta prva zona 8 funti. Akvarijum za dvoje oko 30 funti kugla sladoleda od 1,5 do 2,5 funte. Sta mislis koliko je kafa na Stradunu u Dubrovniku? Sistem naplacuje ali sistem i ulaze i ima sta da se vidi.  Tako to funkcionise......Ovde kod nas je dzabana i raj za turiste, a ako si lose srece mozes da padnes sa Kalemegdanske terase pravo kod medveda u zooloskom vrtu. (desvalo se u proslosti)
Zato Jojkicu daj jos snimaka da ih privucemo , bolje da ovde trose nego da nas zaobilaze,
« Last Edit: March 09, 2016, 08:14:55 PM by drjack »