Author Topic: Flying Wing  (Read 13734 times)

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Flying Wing
« on: March 06, 2016, 05:06:54 PM »
Hteo bih da napravim neko letece krilo. Za pocetak moze da bude neko manje dok ne usavrsim malo tehniku pa onda mogu da predjem na ziljanu velicinu od oko 1-1.4m.

Da li neko ima predlog koje krilo se lako pravi od nule? Ne bih kupovao kit vec bih probao mozda sam da napravim nesto. Naravno ukoliko se to pokaze kao losa ideja mozda bih kasnije uzeo neki kit.

Nemam iskustva sa pravljenjem modela do sada ali bih voldeo da probam :) nekada ranije sam se bavio izradom brodica od furnira i sperploce :) mada nisam siguran da ce mi to pomoci u izradi krila :)

Ako neko ima neki predlog, link ka nekom dobrom upustvu ili planu bio bih mu zahvalan :)

Nema motor i ESC za krilo niti servoe. To bih nabavio u zavisnosti koji mi budu bilo potrebni :)

 (<--)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Flying Wing
« Reply #2 on: March 06, 2016, 06:25:18 PM »
Hvala za linkove. Bas sam se danas vracao u ovom delu foruma unazad i naleteo na tvoje teme :) Nisam samo bio siguran da li od toga da pocnem ili neceg drugog. Ovaj Zagi mi je skroz cool za pocetak a mozda i za kasnije :)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Flying Wing
« Reply #3 on: March 06, 2016, 10:53:42 PM »
Leteca krila se lako prave, dosta su zahvalna za letenje, prastaju greske, a mogu puno zadovoljstva da pruze.
Ako se dvoumis da li da pravis "krilo" ili ne, onda obavezno pravi. Na videu imas setap koji sam ja koristio, 20 ili 25 gramski stiropor, selotejp u boji i polako.
Imas CG kalkulatore na netu, (http://rcwingcog.a0001.net/?ckattempt=1 , http://wingcgcalc.bruder.com.br/en_US/ ) obavezno ih koristi, prvo u njemu odradi konstrukciju, a potom seci i sklapaj stiropor.
Na ovim kalkulatorima imas mogucnost da "ubacis sve komponente i vidis gde je CG (a gde bi trebao biti :) )
Napravi fotke kad budes radio, kasnije ce ti dobro doci, a mozes ih i podeliti ovde.
Pozdrav i srecno sa gradnjom (ako sta treba, slobodno pitaj)!
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Flying Wing
« Reply #4 on: March 06, 2016, 10:56:08 PM »
Bacio sam se u proucavanje. Posto se nisam bavio ovim stvarima vidim da prvo moram da napravim hot wire cutter. Kad to obezbedim onda mogu da krenem polako sa ostalim stvarima.

Definitivno bih pravio samo da prvo sve lepo proucim, nabavim alat i materijal i onda krecem :)

Thx za informacije i linkove

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: Flying Wing
« Reply #5 on: March 07, 2016, 07:08:16 PM »
Korisni su kalkulatori u postovima bez njih nikako. Ja sampravio pre neku godinu nesto ovako od stirodura a zakrilca su bila od karton pene





evo kako izgleda gotov (burazer ga drzi)
oblepio sam ga armiranom trakom



evo kako leti
http://vid1286.photobucket.com/albums/a605/mad_mangod/Letecekrilo-MadMangod11082013DrumVillageNis_zps94bd8b37.mp4
http://vid1286.photobucket.com/albums/a605/mad_mangod/VID_20130817_135427_zps7cbca3b2.mp4


profile za krila mogu da ti dam sa kojima sam ja sekao
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Flying Wing
« Reply #6 on: March 08, 2016, 08:14:42 AM »
@mad_mangod
 :)aplauz  (<--)  :)aplauz
Lepo, lepo...
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Flying Wing
« Reply #7 on: March 08, 2016, 08:39:37 AM »
Evo vam još jednog krila koje se vrlo lako pravi.

The ground is the limit (or a water)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Flying Wing
« Reply #8 on: March 08, 2016, 08:41:23 AM »
Ili nešto ovako.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=SRiPTWOZyxI
Ta mala krila mogu jakolepo da posluže za neki FPV race
The ground is the limit (or a water)

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Flying Wing
« Reply #9 on: March 09, 2016, 03:26:42 PM »
Zelim da se zahvalim clanu Savi sa foruma koji mi je ponudio i poslao isecena krila koja nije koristio.  (res)

Evo par slika :)







Sad trebam da pocnem da kupujem elektroniku koja mi fali i da pocnem polako da ga sklapam :)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Flying Wing
« Reply #10 on: March 09, 2016, 07:36:01 PM »
El to onaj chicha sto ne zna kako servo da okrene u modelu  :hehe ...pa zato ti je i dao  :_D

Veliki  (res) za mog Kuma.
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Flying Wing
« Reply #11 on: March 09, 2016, 07:36:44 PM »
da bas taj :P

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Flying Wing
« Reply #12 on: March 09, 2016, 07:43:00 PM »
Lep gest, bravo za Savu!!!   :)aplauz  (res) ()-()
Lepo isecena krila!  (res) Kojom tehnikom, CNC, graviti ili rucno?
Sad ostaje da ga slozis i  (<--) a i uzivas u njemu. Stavi fotke obavezno
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Flying Wing
« Reply #13 on: March 09, 2016, 07:44:24 PM »
stavicu fotke samo da pokupim sve sto mi treba i da odlucim kako da sredim centralni deo. Razmisljam da dodam deo izmedju dva krila za bateriju i elektroniku. Probacu da slikam sto vise mogu izradu :)

Nadam se da ce uskoro poleteti :)  (<--)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Flying Wing
« Reply #14 on: March 09, 2016, 08:39:04 PM »
Nađi planove od tog ZAAGIJA na netu pa vidi.
Misllim da je to krilo dovoljno debelo da možeš samo da spojiš ta dva dela i da izbušiš mesto za elektroniku.
Eventualno da staviš odgore i napraviš neki poklopac
The ground is the limit (or a water)